Dermapen Faydaları Nelerdir?

Cilt yenileme uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz dermapen, son yıllarda en çok tercih edilen cilt bakım uygulamalarının başında geliyor. Çalışma sistemi ve kişiye sağladığı faydalar ile cilt rahatsızlığı bulunanların sorunlarına cevap vermektedir. Bilindiği üzere kişi  yaş almaya başladıkça cilt kırışıklıkları ya da lekelenmelerin kalıcılığı artış göstermektedir. Dermapen uygulaması ile cilt yaşlanmasının önüne geçilmiyor olsa da yaşlanma belirtileri minimuma indirilerek daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilmektedir. 

Dermapen yaptıranlar arasında dermapen öncesi ve sonrası görünüm incelendiğinde ortaya çıkan fark, uygulamanın faydalarını da ortaya koymaktadır. Sarkmaların ve gözeneklerin azaldığı, daha sıkı ve parlak bir cilt, dermapenin en önemli faydalarından biridir. Bunun dışında cilt üzerinde bulunan kusurları gidermeye yardımcı olan bu tedavi yöntemi, kolajen üretimini destekleyerek cildin kısa bir dönemde iyileşme göstermesini sağlar.

Dermapen Uygulamasının Kullanıldığı Alanlar

Dermapen, cilt rahatsızlığı bulunan neredeyse herkesin, cilt bakım uygulamaları arasında tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor. Alanında uzman estetisyenler tarafından uygulandığı takdirde son derece güvenilir olması, tercih edilme oranlarını artırmaktadır. Güzellik merkezlerinin yanı sıra evde dermapen nasıl yapılır sorusu sıklıkla araştırılıyor olsa da uygulamanın etkili ve güvenilir sonuç vermesi için profesyonel güzellik merkezinden uygulama yaptırmaya dikkat etmelisiniz. 

Tek kullanımlık mikro iğneler ile yapılan ve son derece güvenilir bir işlem olan bu tedavi yönteminde herhangi bir yan etki ya da dermapen zararları ile karşılaşmamak adına tedavinin cildinize uygun olduğundan emin olmalısınız. Bunun için Kocaeli Güzellik Merkezi adresimizde bulunan uzman estetisyenler sizlere yardımcı olacaktır. Cildiniz için herhangi bir sorun oluşturmayacağına karar verildikten sonra dermapen uygulamasını aşağıda belirtilen alanlarda kullanmak üzere tercih edebilirsiniz;

 • Cilt kuruluğu ya da ciltteki renk değişimlerinde
 • Geniş gözenek oluşumlarında 
 • Dekolte ve boyun bölümlerinde yaşlılığa bağlı oluşan kırışıklıklarda
 • Yanık ve yara izlerinde
 • Aşırı terleme probleminde 
 • Göz altı torbalarında
 • Cilt çatlaklarında 
 • Yüzdeki kırışıklık görünümlerinde kullanılabilmektedir.

Dermapen Uygulamasının Faydaları

Son yıllarda artan taleple birlikte birçok alanda uygulanan dermapen işleminden faydalanmak için güvenilirliğinden emin olduğunuz güzellik merkezini tercih etmelisiniz. Bu noktada dermapen fiyat aralıkları dikkat ettiğiniz tek kriter olmamalıdır. Bunun dışında alanında uzman estetisyenler tarafından uygulanan dermapen sonrası alacağınız yüksek verim, cilt problemlerinizi ortadan kaldırarak size kendinizi iyi hissettirecektir. Daha detaylı ele alındığında dermapen faydaları arasında;

 • Enfeksiyon riski olmayan dermapen iğneler ile ciltte minimum epidermal hasar oluşturulur. Bu hasar sonrası cilt, tüm sorunlarla birlikte kendini yeniler.
 • Cildi harekete geçiren işlem sonrası kolajen üretimi artar ve cildin daha genç ve sağlıklı görünmesi sağlanır.
 • Birçok güzellik uygulamasına oranla daha hızlı bir tedavi süreci sunar.
 • Derin yara izlerinin tedavisinde büyük oranda olumlu etki sağlar.
 • Her cilt tipinde ve ten renginde güvenle uygulanabilen bir işlemdir.

 

Menü