Dermapen işlemi nedir?

Dermapen işlemi diye düşünüyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Dermapen işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dermapen işlemi, bir cilt tedavi yöntemidir. Kozmetik tedavileri dediğimiz tedaviler, farklı cilt sorunlarını gidermek için tasarlanmıştır. Kozmetik dünyasının farklı ürünler ve cilt tedavileriyle dolu dünyasında dermapen uygulamasının da önemli bir yeri vardır.

Dermapen; gözenekleri sıkılaştıran, güneş lekelerini azaltan ve ciltteki renk tonu farklılıklarını tedavi eden başarılı bir cilt gençleştirme tedavisidir. Uygulama sayesindeince kırışıklıklar yok edilerek cilde dinamik bir görünüm kazandırılır.

Dermapen işleminin arkasındaki teori, cilt üzerinde küçük bir yara oluşturarak, kolajenle dolu yeni bir hücre oluşturmak ve bunun tepki vermesini sağlamaktır. Tedavi türüne bağlı olarak, cilt derinliği 0,25 ile 2,5 mm arasında değişebilir. Yararları iğne penetrasyonunun derinliğine bağlıdır. Yani iğne cildin alt katmanlarına ne kadar çok ulaşırsa ve derine inerse, o kadar etkili olur. Çoğu zaman, bu tür tedaviler sadece cilt bakım ürünlerinin penetrasyonunu arttırmak veya maksimum emilim ve cilt temizliğini sağlamak için kullanılır.

Dermapen tedavisinden alınacak sonuç, bunun ne kadar sürede alınacağı hem uygulamanın yapıldığı merkeze hem uygulamayı yapan uzmana hem de hastanın cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak değişir. Genelde sıradan bir dermapen tedavisi 3 -6 seansta tamamlanır, seanslar arasında en az 1 ay zaman bırakılır ve aslında genellikle 2 – 4 seansta kırışıklık tedavilerinde istenen sonuç elde edilir. Dermapen sayesinde önceden oluşan doku kaybı onarılır ve orada yeni doku oluşumu teşvik edilerek cilt sorunları kısa süre içinde yok edilir. Dermapen tedavisinde iyileşme oldukça kısa sürede fark edilir hale gelir.

Dermapen tedavisinde iğne kullanıldığı için kişi çok hafif ağrı ya da acı hissedebilir. İğnelerin cilde girmesinin yarattığı çok hafif düzeyde bir sızı olur.

Tüm deri tipleri için uygundur.

Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatiftir.

Derinin en ince olduğu ve pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Dermapen işlemi nedir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Menü