Dermapen sonrası cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Dermapen nasıl yapılır diye düşünüyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Dermapen işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dermapen işlemi, bir cilt tedavi yöntemidir. Kozmetik tedavileri dediğimiz tedaviler, farklı cilt sorunlarını gidermek için tasarlanmıştır. Kozmetik dünyasının farklı ürünler ve cilt tedavileriyle dolu dünyasında dermapen uygulamasının da önemli bir yeri vardır.

Dermapen; gözenekleri sıkılaştıran, güneş lekelerini azaltan ve ciltteki renk tonu farklılıklarını tedavi eden başarılı bir cilt gençleştirme tedavisidir. Uygulama sayesinde ince kırışıklıklar yok edilerek cilde dinamik bir görünüm kazandırılır.

Dermapen işlemini arkasındaki teori, cilt üzerinde küçük bir yara oluşturarak, kolajenle dolu yeni bir hücre oluşturmak ve bunun tepki vermesini sağlamaktır. Tedavi türüne bağlı olarak, cilt derinliği 0,25 ile 2,5 mm arasında değişebilir. Yararları iğne penetrasyonunun derinliğine bağlıdır. Yani iğne cildin alt katmanlarına ne kadar çok ulaşırsa ve derine inerse, o kadar etkili olur. Çoğu zaman, bu tür tedaviler sadece cilt bakım ürünlerinin penetrasyonunu arttırmak veya maksimum emilim ve cilt temizliğini sağlamak için kullanılır.

Dermapen yaptırdıktan sonra derinin kabuklanması ve pembeleşmesi gibi durumlarla karşılaşılır. Ayrıca deri üzerinde yanma hissi ve ufak kanama alanları da oluşur. Bu gayet normal ve beklenen bir durumdur. En yoğun uygulamada bile iyileşme süreci 3-4 günü geçmemektedir.

Uygulamanın hemen ardından cilde tatbik edilen rahatlatıcı serum ve soğuk kompres ile yanma hissinin azalması sağlanır. İşlemin ardından güneşe maruz kalınmamalıdır. Koruma faktörü yüksek güneş kremleri kullanılmalıdır. İşlemin ardından 24 saat boyunca kapatıcı kullanılmamalı, makyaj yapılmamalıdır. Süre dolduktan sonra yapılabilir.

Uygulamadan sonra 8 saat geçmeden cilt yıkanmamalıdır. 8 saat sonrasında cilt yıkanırken nazik ve yumuşak olunmalı, cilt tahriş edilmemelidir.

Hamam, solaryum, sauna ve benzeri ciltte değişikliğe yol açacak işlemlerden kaçınılmalı, sıcak duş yapılmamalıdır.

Aşırı terleme sebep olacak spor gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Dermapen uygulaması günümüzde birçok yerde yapılmaktadır ancak güvenilir bir güzellik merkezinde mutlaka sertifikalı bir estetisyen tarafından yapılmalıdır. Bu cilt bakımı uygulaması hijyenik koşulların sağlandığı bir klinik ortamında gerçekleştirilmelidir.

Dermapen sonrası cilt bakımı nasıl olmalıdır hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

Menü