Dermapen Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Son yıllarda özellikle kadınların en sık tercih ettiği cilt bakım uygulamalarının başında dermapen geliyor. Mikro iğneler kullanılarak yapılan bu işlemde cilde belirli oranda hasar verilerek cildin kolajen üretimini uyarır. Bu sayede cilt yenilenmesi hızlanarak özellikle yüz bölgesindeki cilt kusurlarının hızlı bir şekilde tedavisi sağlanır. Yüz bölgesi başta olmak üzere cilt çatlakları ya da seyrek saç görünümünde de yüksek başarı göstermiş dermapen, birçok cilt bakım uygulamasında olduğu gibi tedavi sonrası özel bakım gerektirebiliyor. Bu sebeple dermapen sonrası cilt bakımı nasıl olmalıdır? sorusu, dermapen tedavisi alan ya da isteyen hastalar tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Cilt bakımın yanı sıra dermapen sonrası yüz ne zaman yıkanır? sorusuna cevaben, ilk 24 saat sınırını verebiliriz. İlk 24 saat içerisinde yüz yıkanmamalı, su ile temas etmemeli ve bu süreçte yatıştırıcı kremler kullanılmalıdır. 24 saat sonrasında ise cilt, temiz bir elle nazik hareketlerle yıkanabilir ve yine nazik bir şekilde kurulanabilir. 

Derrmapen sonrası yüz yıkama konusuna ek olarak makyaj ve çeşitli cilt bakım uygulamalarının ne zaman ve nasıl yapılacağı merak edilen bir diğer detaydır. Dermapen uygulamasından sonra ciltte kuruluk ve gerginlik hissiyatı olacağından bu süreçte hyaluronik asit ve kolajen uyarıcı peptitler, estetisyen tarafından tavsiye edilmektedir. İşlem sonrası hassasiyetin azalmasıyla birlikte hafif içerikli ürünler, temiz cilt bakım ve makyaj malzemeleri ile güzelliğinizi ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz. 

Dermapen Sonrası Ne Zaman Cilt Bakımı Yapılır?

Cildine değer veren her kadın için düzenli cilt bakım işlemleri, bir rutin halini almaktadır. Ancak bu rutin, dermapen sonrası bir süre askıya alınabilir. Bunun sebebi, dermapen ile birlikte cildin hassaslaşmasıdır. Herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak adına ilk 24 saat, çeşitli işlem ve uygulamalardan uzak durmanız önerilmektedir. Özellikle cilt bakım, ilk 24 saatten sonra cildin yatışmaya başlamasıyla uygulanabilir.

İyileşme sürecini hızlandıracak dermapen sonrası kullanılan kremler, yatıştırıcı etkisi ile cildi rahatlatmaktadır. Dermapen sonrası yüzde kararma konusunda endişe duyan hastalar, estetisyenin önerilerine dikkat ederek iyileşme sürecini konforlu bir şekilde atlatır ve bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşmaz. Elbette bu süreçte dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, kozmetik kullanımıdır. Hassaslaşan ciltte önemli bir sorunla karşılaşmamak adına nemlendirici ve güneş kremi dışında ağır içeriğe sahip kozmetik ürünlerden uzak durulması tavsiye edilir. İlk 24 saat sonrasında ise temiz içerikli ürünlerle bakım rutininize devam edebilmeniz mümkündür.

İlginizi Çekebilir > Dermapen Nedir?

Dermapen Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyatsız bir uygulama olan dermapen, hastaların en hızlı şekilde günlük hayatlarına dönebildiği etkili bir cilt bakım işlemidir. Bu işlem sonrası iyileşme süresi minimum olmakla birlikte bu süre, hastalar arasında farklılık gösterebilir. İlk birkaç gün, kızarıklık ve hassasiyet normal olup bu hassasiyet birkaç gün içerisinde geçer. İşlem sonrası işinize ya da okulunuza dönmekte herhangi bir sorun yaşamazsınız. Cildinizce oluşan hafifi kızarıklıklar ise, 24 saat sonrasında ufak makyaj uygulamaları ile kapatılabilecek düzeydedir. 

 

Menü