Hamileler dermapen yaptırabilir mi?

Hamileler dermapen yaptırabilir mi Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Dermapen işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dermapen işlemi, bir cilt tedavi yöntemidir. Kozmetik tedavileri dediğimiz tedaviler, farklı cilt sorunlarını gidermek için tasarlanmıştır. Kozmetik dünyasının farklı ürünler ve cilt tedavileriyle dolu dünyasında dermapen uygulamasının da önemli bir yeri vardır.

Dermapen; gözenekleri sıkılaştıran, güneş lekelerini azaltan ve ciltteki renk tonu farklılıklarını tedavi eden başarılı bir cilt gençleştirme tedavisidir. Uygulama sayesindeince kırışıklıklar yok edilerek cilde dinamik bir görünüm kazandırılır.

Dermapen işleminin arkasındaki teori, cilt üzerinde küçük bir yara oluşturarak, kolajenle dolu yeni bir hücre oluşturmak ve bunun tepki vermesini sağlamaktır. Tedavi türüne bağlı olarak, cilt derinliği 0,25 ile 2,5 mm arasında değişebilir. Yararları iğne penetrasyonunun derinliğine bağlıdır. Yani iğne cildin alt katmanlarına ne kadar çok ulaşırsa ve derine inerse, o kadar etkili olur. Çoğu zaman, bu tür tedaviler sadece cilt bakım ürünlerinin penetrasyonunu arttırmak veya maksimum emilim ve cilt temizliğini sağlamak için kullanılır.

Dermapen, cerrahi bir müdahale değildir. Cildi yenilemek amacıyla uygulanan bu teknik, cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Cilt sorunu yaşayan bireyler, cilt tipi ne olursa olsun gönül rahatlığı ile Dermapen işlemi yaptırabilir. Nitekim bireyin öyküsünde ağır dermatolojik rahatsızlıklar (Papulapustular Rosacea, Bakteril/Fungal enfeksinyoklar, Acna Vulgaris III-IV, Açık Lezyonlar, Herpes Simplex diğer adıyla uçuk, Solar Keratozis, Siğiller, Cilt Kanseri, Scleroderma, Hemofili gibi) varsa doktora danışmalı, uygun görüldüğü takdirde işlem yaptırılmalıdır.

Hamilelik dönemlerinde hormanlara bağlı olarak ciltte yağlanma, lekelenme, kuruma gibi problemler olabilir. Hamilelik dönemindeki problemler ve sonrası için uygulanılması istenen işlemler için mutlaka doktora danışılmalıdır.

Dermapen işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Menü