Diode Sistem

Diode Sistem, diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre daha uzun dalga boyuna sahiptir. Bu özelliği ile oldukça etkili olan bu yöntemde yine sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Özellikle batık kıl problemi için önemli ölçüde etkisi bulunan Diode lazer epilasyon, 810 nm dalga boyunda olup, Alexandrite lazer epilasyona göre daha derinlere ulaşır. Farklı başlık tipleri ile her alanda rahatça kullanılabilen cihaz sayesinde istenmeyen tüylerinizde, batık kıl problemlerinizde, kıl dönmesi, kıl kökü iltihaplanmalarında başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Lazer epilasyon rahatlığından faydalanmak ve istenmeyen tüylerinden en kısa ve acısız yöntemlerle kurtulmak isteyenlerin tercihi Diode Sistem için Nouvelle Vie Güzellik Merkezine gelerek detaylı bilgi alabilir, uygulama yaptırabilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyon Uygulaması

Günümüzde hem kadınların hem erkeklerin en çok tercih ettiği güzellik uygulamalarından biri lazer epilasyondur. İstenmeyen tüylere kalıcı çözüm sağlayan bu uygulamalar, ilk kullanılmaya başlandığı günden itibaren çeşitlenmektedir. Son dönemlerde en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan diode lazer epilasyon uygulaması, hem kadın hem erkeklerin, bölgesel ya da tüm vücut lazer epilasyonda tercih ettiği bir uygulamadır.

Bu yöntemde kullanılan cihaz, daha uzun dalga boyuna sahip olmakla birlikte bu özelliği ile derinin daha da altına nüfuz edebilmekte ve batık kıllarda başarılı sonuç vermektedir. Uygulama tarzı diğer tüm lazer epilasyon cihazları ile benzerlik gösterse de daha esnek, hızlı ve soğutma özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak derin atışlara sahip olması, bazı kişilerde ağrı ve acı hissi uyandırabilmekte. Bu sebeple bazı bölgelerde diode lazer yerine alexandrite lazer epilasyon tercih edildiğini belirtelim.

Diode Lazer Epilasyon Seansları

Diode lazer epilasyon, tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi düzenli seanslarla birlikte başarılı sonuçlar sunar. Diode lazer epilasyon seansları, 1-2 ay aralıklarla yapılmakta olup yine seans aralarında kontrol atışı yapılabilmekte. Toplamda 6 temel seansta başarılı sonuçlara ulaşabileceğiniz diode lazer epilasyonda seans sayıları, sizin kıl yapınız ve kıl yoğunluğunuza bağlı olarak değişebilmekte. Lazer epilasyon süreci boyunca uyarılara dikkat etmeniz ve alanında uzman kişilerden hizmet almanız önemlidir. Bu sayede memnun kalacağınız bir hizmet alabilir, ağrısız, acısız ve kısa sürede tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Hangi Cilt ve Tüy tipinde Diode Lazer Tercih Edilir?

En çok merak edilen bir konuda hangi cilt ve tüy tipinde diode lazer tercih edilir sorusudur. Bilindiği üzere farklı kıl ve cilt tiplerinde aynı cihazın başarılı sonuç vermesi mümkün değildir. Bu sebeple geliştirilen diode lazer, zayıf tüylerde daha başarılı sonuçlar sunan bir işlemdir. Zayıf tüyler ve hassas ciltler başta olmak üzere tüm cilt ve kıl tipleri için uygulama imkanı bulunmaktadır. Bu da diode lazerin kullanım alanlarını genişletmekte. Vücut kılları kişiden kişiye değişiklik gösterebilmekle birlikte bazen aynı vücudun farklı bölgelerinde dahi farklı kıl tipine rastalayabilmekteyiz. Bu tarz durumlarda sıklıkla tercih edilen diode lazer, her beklentiyi karşılayabilecek başarılı bir lazer epilasyon uygulamasıdır.

Diode Lazer Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diode lazer başta olmak üzere diğer tüm lazer epilasyon uygulamalarında kanıtlanmış herhangi bir risk bulunmaz. Yine de bazı durumlara dikkat edilmelidir. Herhangi bir olumsuz yan etkiyle karşılaşmamak adına alanında uzman merkezlerden hizmet almanız önemlidir. Diode lazer uygulamasında dikkat edilmesi gerekenlerin başında, herhangi bir sağlık ve cilt sorununuzun olmaması gelir. Bunun dışında kimyasal peeling gibi uygulamaları seanstan en az 3 hafta önce bırakmanız tavsiye edilir. Kılı kökünden alan uygulamalardan kaçınmalı, seansların hemen öncesinde uzayan kıllar kısaltılmalıdır.

Memnun kalacağınız başarılı sonuçlar için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizler için en iyisini sunan Nouvelle Vie, diode lazer uygulaması başta olmak üzere tüm lazer epilasyon işlemleri ile beklentilerinizi karşılamaya devam ediyor.

Menü