Lazer Epilasyon

Tıp sektöründe kullanılmaya başlaması ile birlikte hızlı bir gelişme gösteren Lazer, epilasyon türü olarak 1990’ların sonunda aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Işık temelli ilk lazer epilasyonlar ile istenmeyen tüylerde kalıcı çözümler sunulması, lazer epilasyonların gelişmesini sağlamıştır. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli lazer epilasyon cihazları üretilmiş, kullanılmıştır. Hem kadınlar hem erkekler için bir sorun haline gelen istenmeyen tüyler, çeşitli şekillerde alınmaya çalışılmakta. Ancak çoğu yöntem acılı, zahmetli olduğu gibi kalıcı bir çözüm sunmaz. Bu sebeple önemi her geçen gün artan Lazer Epilasyon yöntemi, hem kadın hem erkekler için adeta bir kurtarıcı olmuş durumda. Kıl köklerinin lazer ışıkları tarafından tahrip edilmesine dayanan Lazer Epilasyon hizmeti, Nouvelle Vie Güzellik Merkezinde sizlere sunulmaktadır.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenleri üç farklı kısımda ele almalıyız. Uygulama öncesi, uygulama sırası ve uygulama sonrası olmak üzere lazer epilasyonda bazı noktalara dikkat edilmesi gereklidir. İlk dikkat edilmesi gereken nokta, lazer epilasyondan yaklaşık 1-1,5 ay öncesine kadar kılları kökünden alan işlemler uygulanmamasıdır. Bunun yanı sıra lazer epilasyon öncesinde ve süreç boyunca solaryum gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. Epilasyon uygulamasında ise tüylerin kısaltılmış, uygulama yapılacak bölgenin temizlenmiş olması gereklidir. Uygulama minimum acı hissettirmekte olup rahat geçen bir süreçtir. Yine de acı eşiğinize bağlı olarak uygulamadan 1 saat önce anestezik krem uygulanabilir. Seans sonraları ile cildi rahatlatmak oluşabilecek şişlik ve kızarıklıkları azaltmak için buz uygulaması yapılır. Uygulama sonrası ilk 24 saat cildi sıcak sulardan uzak tutmanız önerilir. Ayrıca direkt güneş ile temas sakıncalı olmakla birlikte güneş kremi kullanımı tavsiye edilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Gelişen teknoloji, kişisel beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda lazer epilasyon çeşitleri de ilk üretildiklerinden oldukça farklı hale gelmiştir. Lazer epilasyon çeşitleri arasında;
Alexandrite Lazer Epilasyon: Koyu kıllara sahip açık tenli ciltlerde kullanımı uygun olup bu kişilerde maksimum verim alınmaktadır.
Diode Lazer Epilasyon: Koyu ve bronz tenlerde kullanıma uygun olmakla birlikte ince tüylerde de etkilidir.
Buz Lazer: Kademeli ısıtma metoduna ve gelişmiş soğutma teknolojisine sahip bu sistem, minimum acı ve ağrı ile lazer uygulaması sağlar.
Beklentinize ve ihtiyacınıza uygun olan lazer epilasyon çeşidine karar vermeniz için Nouvelle Vie’nin uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Farklı cihazlarla örnek uygulamalar denenerek uygun modele karar verdikten sonra lazer epilasyon hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Uygulama Alanları

Lazer epilasyon uygulaması, vücudun neredeyse her bölgesi için kullanıma uygun bir hizmettir. Hem kadın hem erkekler tarafından tercih edilmekte olan bu uygulama, bölgesel olabildiği gibi tüm vücut lazer epilasyonda gerçekleştirilmektedir. Lazer epilasyon uygulama alanlarına bakıldığında;

 • Koltuk altı lazer epilasyonu
 • Genital bölge lazer epilasyonu
 • Bikini bölgesi lazer epilasyonu
 • Kol, Bacak lazer epilasyonu
 • Yüz lazer epilasyonu
 • Sırt lazer epilasyonu
 • Göğüs lazer epilasyonu
 • Bıyık, çene, sakal lazer epilasyonu
 • Boyun ve ense lazer epilasyonu
  olarak farklı bölgelerde uygulanabilmektedir. Hem erkek hem kadınlar için sıklıkla tercih edilen bölgeler arasında koltuk altı, yüz ve bacak lazer epilasyonları gelmektedir. Siz de dilerseniz bölgesel, dilerseniz tüm vücut lazer epilasyon uygulamalarından faydalanabilir, kalıcı lazer epilasyonun keyfini çıkarabilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Seansları

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacak lazer epilasyon işlemi için düzenli periyotlarda seanslara katılmanız önemlidir. Birkaç seansta etkisini görebileceğiniz gibi tüylerin kalıcı olarak yok olması için tüm seansların tamamlanması gereklidir. Ortalama seans sayısı 6 olmakla birlikte, bu sayı cilt ve tüy yapısına, hormonal nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Seans aralıkları ise ortalama 1-2 ay arasında değişmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, birçok unsura bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunlar arasında, lazer epilasyon çeşitleri, lazer epilasyon cihazları, ve uygulanacak bölge sayısı lazer epilasyon fiyatlarında etkilidir. Tercihe bağlı olarak birkaç bölge için bu hizmeti alabilirken tüm vücut lazer epilasyon hizmeti ile kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bölgesel olarak bakıldığında sunulan fiyatlar, tüm vücut lazer epilasyon fiyatlarında daha indirimli hale gelmektedir. Siz de bütçenize uygun fırsatlarla istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak için Nouvelle Vie Güzellik Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kalıcı Çözüm Sağlayan Lazer Epilasyonda Nouvelle Vie Farkı

Alanında en başarılı güzellik uygulamalarını sunan Nouvelle Vie, müşteri memnuniyetini temel alan çalışma prensibi ile hizmet vermektedir. Uzman kadro, hijyenik ortam, steril cihazlar, kaliteli ve doğal ürünler ile profesyonel hizmet için bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 – Lazer Epilasyonda Sıkça Sorulan Sorular –

Hangi Zamanlarda Lazer Epilasyon Yaptırmalıyım?

Lazer ışınlarının kıl köklerini yakarak tahrip etmesi esasına dayanan lazer epilasyon için bazı zaman aralıklarına dikkat edilmesi önemlidir. Güneşin tene direkt temas ettiği yaz aylarında lazer uygulaması tavsiye edilmez. Bunun yerine sonbahar, kış aylarını tercih edebilirsiniz. Böylece seans süreniz boyunca güneşin cildinizde hassasiyet oluşturmasının önüne geçebilirsiniz.

Yüz Bölgesine Lazer Epilasyon Yaptırılması Sakıncalı Mı?

Bilindiği üzere vücudumuzda ilk dikkat çeken nokta yüzümüzdür. Bu sebeple yüzümüze uygulanan işlemlerin herhangi bir hassasiyet oluşturup oluşturmayacağı merak konusudur. Bu noktada lazer epilasyon işlemlerinin yüz için herhangi bir risk teşkil etmediğini söyleyebiliriz. Uygun cihaz başlıkları kullanılarak yüz bölgesinde lazer epilasyon uygulaması gerçekleştirilebilir.

Hassas Ciltler İçin Uygulama Sonrası Krem Öneriliyor Mu?

Lazer epilasyon uygulamaları acısız ve ağrısız uygulamalar arasında yer alsa da uygulama sonrasında hafif kızarıklıklar görülebiir. Bu noktada cildinizi rahatlatmak adına nemlendirici veya ağrı kesici kremler uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra tedavi sürecinde güneşe çıkmamanız, çıkıldığı takdirde vücudunuzu kapatan giysiler ve güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir.

Lazer Epilasyona Kaç Seans Gelmem Gerekiyor?

Lazer epilasyon seansları tamamen sizin cilt tipiniz ve kıl yapınız ile alakalıdır. Elbette tek seansta gözle görülür değişikliklerin olmaması normal. Ancak 2-3 seans sonrası gözle görülür seyrelme ve azalmalar mümkün. Seans sayıları belli kriterlere bağlı olarak 4-8 seans arası değişebilmekte.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?

Lazer epilasyon işlemi, istenmeyen tüy probleminize kalıcı çözüm getiren bir uygulamadır. Tüy probleminizi tamamen ortadan kaldıran bu uygulama, kalıcı olup günlük yaşamınızda sizlere büyük kolaylıklar sağlar.

Tedavi Sırasında Acı ve Ağrı Hisseder Miyim?

En çok merak edilen bir diğer konu da tedavi sırasında acı veya ağrı hissedilip hissedilmeyeceğidir. Lazer epilasyon uygulamasının, tüyleri kökünden alan diğer uygulamalarına göre acısız ve ağrısız olduğunu belirtebiliriz. Elbette bu durum sizin acı eşiğinize bağlı olmaktadır. Acı ve ağrı eşiği düşük olan kişiler, uygulamadan yaklaşık 2 saat önce ağrı kesici alarak süreci konforlu şekilde atlatabilir.

Menü