Radyo Frekans

Ciltteki renk değişiklikleri, kırışıklıklar, sivilce izleri bölgesel yağlanma ve selülit gibi sorunlar, günümüzün en çok karşılaşılan medikal estetik ve cilt problemleri arasındadır. Doğal sebepler ile birlikte çevresel bazı faktörlerden dolayı da ileri gelebilmektedirler. Yanlış ve yetersiz beslenme, yanlış diyet programı, sigara kullanımı, çevre kirliliği gibi durumlar, saydığımız bu problemlere yola açabilmektedir. Gelişen sağlık ve medikal estetik teknolojisi ile birlikte artık bu durumlara karşı herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan tedavi çözümleri üretilmiştir. Radyo frekans uygulaması da cilt gençleştirme, bölgesel zayıflama, selülit, cilt renk değişiklikleri gibi problemlere karşı etkili bir yöntem olarak bilinmekte ve yıllardır güvenle tercih edilmektedir.

Radyo Frekans Nasıl Uygulanır?

Cerrahi bir işlem olmayan frekans tedavisi, uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir. Seans süreleri de buna bağlı olarak 15-60 dakika arasında değişebilmektedir. Frekans cihazında iki farklı başlık bulunur. Bipolar başlık, yüz uygulamalarında, Unipolar başlık ise vücuttaki uygulamalarda kullanılır. Seans öncesinde uygulama bölgesi iyice temizlenir. Gerek duyulan durumlarda ve bölgelerde ağrı kesici kremler de tedavi öncesinde sürülebilir. Kişiye özel olan mikro iğne ve kişiye özel seviye ayarlandıktan sonra işleme başlanır. Uygulama sırasında cilde ısı verildiğinden oluşabilecek acı hissine karşı soğutma sistemi ile destek verilmektedir.

Radyo Frekans Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Belirlenen seanslar sonrasında etkili bir sonuç ortaya çıkaran radyo frekans tedavisi, vücudumuzda hangi bölgelere uygulanabileceği konusunda geniş bir seçeneğe sahiptir. Cildinizdeki renk değişimleri, sivilce izleri, selülit, ciltteki sarkmalar, göz kapağı ve çevresindeki kırışıklıklar, cilt gençleştirme, lifting, dekolte ve gıdı toparlama, bölgesel zayıflama gibi problemlere karşı etkili bir çözüm sunar. Kol, basen, kalça, bacak, göz kapağı ve çevresi, yüz, dekolte, sırt bölgelerine uygulanabilmektedir.

Radyo Frekans Uygulamasının Avantajları

Yaşadığımız cilt problemlerine karşı çözüm ararken en çok çekinilen durumlardan biri cerrahi müdahaledir. Frekans tedavisi de tam bu noktada aranılan cerrahi müdahalesiz başarılı sonucu sunuyor. Genç, estetik ve sağlıklı bir görünüm arayan herkes, bıçak altına yatmadan, ağrı hissetmeden, işlemler sonrasında sosyal yaşantısı sekteye uğramadan radyo frekans uygulamasını tercih edebilir. Yara ve leke izi de bırakmaz. Radyo frekans seansları herkeste farklılık gösterse de kısa sürede sonuçlarını belli edebilmektedir.

Radyo Frekans Tedavisinin Riskleri Var MI?

Bu işleme karar verenlerin en çok sorduğu sorulardan biri, frekans tedavisinin riskleri olup olmadığıdır. Bu durumda çok dikkat edilmesi gereken durum, kişinin kendine uygun profesyonel uygulama alması. İşin uzmanı kişilerle birlikte hijyenik bir ortamda çalışılması gerekir. Herhangi bir riskin saptanmadığı radyo frekans uygulaması; kanser, Parkinson, MS, epilepsi ve kansızlık hastalığı bulunanlara, kronik rahatsızlığı bulunanlara, sürekli ilaç kullananlara (kan ilaçları), kalp pili olanlara ve hamileliği bulunanlara uygulanamaz. Seans sonrasında dikkat edilmesi gerekenler de işlemlerin profesyoneller tarafından yapılması kadar önemlidir. Seanslar sonrasında işlem bölgesinde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Doktorun önereceği koruyucu kremler düzenli aralıklarla sürülmelidir. İşlemin yapıldığı gün makyaj yapılmamalı, duş alınmamalıdır. Cilt, seans sonrasında 3 gün güneş ışınlarından korunmalıdır.

Radyo Frekans Tedavisi Fiyatları

Basit, ağrısız ve cerrahi müdahalenin gerekmediği bu tedavide seans sayıları, işlemin uygulanacağı bölgeye göre değişebilmektedir. Buna bağlı olarak da radyo frekans fiyatları için net bir tablo yoktur. Profesyonel radyo frekans cihazları, alanında uzman ve profesyonel ekibiyle çalışan Nouvelle Vie Güzellik Merkezi’ni ziyaret ederek, sizin için en doğru olacak tedaviyi belirleyerek frekans tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nouvelle Vie İle Profesyonel Radyo Frekans Tedavisi

Güzelliğiniz ve sağlığınız için en doğru tedaviyi, güler yüzlü ve profesyonel ekibiyle sizlere sunan Nouvelle Vie Güzellik Merkezi ile profesyonel radyo frekans tedavisinde de yine emin ellerdesiniz. Sağlığınıza ve cildinize yapacağınız en doğru yatırıma, Nouvelle Vie Güzellik Merkezinde son teknoloji ve profesyonel cihazlar ile birlikte kavuşabilirsiniz.

Menü