Power Plate

Kilo vermek, vücuda fit görünüm kazandırmak, selülitlerden kurtulmak günümüzdeki gelişen teknolojiyle beraber yeni çözüm yolları da getiriyor. Bunlardan biri olan Power Plate, sadece bu alanlarda değil rehabilitasyon ve masaj alanlarında da çokça tercih ediliyor. Basit bir kullanımı olan Power Plate cihazı kısa sürede olumlu etkiler ortaya çıkarıyor. Aynaya baktığınızda kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz bir görünüm için Nouvelle Vie farkıyla zayıflama uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Power Plate Nedir?

Power Plate cihazı normalde NASA tarafından astronotlar için geliştirilen bir cihazdır. Yerçekimsiz ortamda kas kayıplarının yaşanmaması-iyileştirilmesi amaçlanarak yapılmıştır. Fakat bu yöntem daha sonra sporcular başta olmak üzere, rehabilitasyon, kas kayıpları ve gevşekliğinin önüne geçmek, kemik erimesi, masaj, selülit tedavileri gibi sorunlara karşı da kullanılmaya başlanmıştır.
Power Plate cihazı, belirlenen frekanstaki titreşimleri vücuda gönderir. Bununla birlikte gerilme-gevşeme aşamasına geçen kaslar iyice çalışır. Bu spora göre kısa süreli bir işlem olsa da spor yaparken elde edeceğimiz faydayla eş değer ve fazla fayda sağlayabilmektedir. Aynı zamanda kasların çalışmasıyla metabolizma da uyarılır. Kan akışı düzeni sağlanır. Kilo verme, kas iyileştirme gibi olumlu sonuçlar da Power Plate sistemiyle sağlanır.

Power Plate’nin Faydaları

Faydaları saymakla bitmeyecek olan bu uygulama ile hem çeşitli alanlarda tedavi hem de spor, medikal alanda destek sağlanmaktadır. Vücuda uygulanan titreşim ile birlikte kasların çalışmasına yardımcı olan bu işlem; kasları güçlendirir, bel-sırt ağrılarına iyi gelir, kas erimesi ve gevşemesine karşı olumlu etki eder, kan akışını artırır, eklem sakatlıklarını önler ve tedaviye destek sağlar, selülit oluşumunu engelleyip azalmasında etki eder, vücudu sıkılaştırır, kilo vermede yardımcı olur, sağladığı aktiviteyle birlikte stresi azaltmakta da etkilidir.

Power Plate Hangi Alanlarda Kullanılır?

Günümüzde fazlasıyla talep görmeye başlayan bu uygulama, kilo vermedeki etkisi, selülit azaltması ve kaslara olumlu etkisiyle daha çok bilinse de bunun dışında fizik tedavi ve rehabilitasyon, medikal, fitness gibi bir sporun birçok alanında da destek ve tedavi amaçlı kullanılır. Hatta fiziksel aktivite ile birlikte stresi azaltmadaki etkisi nedeniyle spor kulüpleri ve bazı kurumsal firmalar Power Plate cihazını kullanmaktadırlar. Vücuda titreşim göndererek farklı amaçlar için kullanılabilen Power Plate seansları ve verilen titreşim frekansı, vücutta uygulanacak bölgeye göre değişebilmektedir.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamaya başlarken vücuttaki kas, yağ ve su oranı ölçülür, beden kitle endeksi belirlenir ve kişilerin aktivite geçmişleri göz önüne alınarak bir program oluşturulur. İlk aşamada hafif programlar ile başlanması genel olarak önerilmektedir. Bu işlem mutlaka profesyonel bir eğitmen-gözetmen eşliğinde gerçekleştirilmelidir. İşlemler sonrasında etkinin daha iyi sağlanması açısından kısa bir yürüyüş yapılması önerilir. Bu sistemde vücuttaki kaslar aktif hale getirildiğinden bol su tüketimi gerekir. Kasların iyileşme süreci için ise doğru bir beslenme programı ve yeterli uykunun alınmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Nouvelle Vie İle Power Plate

Spora ayıracak fazla zamanı olmayanların gözdesi haline gelen Power Plate uygulaması, Nouvelle Vie Güzellik Merkezi’nde de sizlerin hizmetine sunuldu. İster aktivite amaçlı olsun ister fizik tedavi, rehabilitasyon. Faydasını fazlasıyla göreceğiniz uygulama hakkında profesyonel ekibimizden bilgi almak için merkezimizi ziyaret edebilir, uygun Power Plate fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Menü