Hydrafacial

Sağlıklı bir cilt için doğru bir beslenme ve bakım ile birlikte dış etmenlerden de koruma gerekir. Çevre kirliliği, sigara kullanımı, güneş ışınları, makyajın temizlenmemesi ile birlikte cilt gözenekleri dolu bir hale gelir. Ciltte lekelenme, akne oluşumu, siyah nokta gibi birçok cilt problemi de bunlar sonucunda ortaya çıkar. Rutin bakımlarla cilt problemlerinin önüne geçmek mümkün olmaktadır. En sık adını duyduğumuz cilt bakım yöntemlerinden Hydrafacial, ihtiyaç duyulan cilt temizliği, nemlendirme ve yenilenmeyi sağlıyor.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, cilt sağlığı için gereken temizliği ve yenilenmeyi sağlayan, cilt bakımı uygulamalarındandır. Ağrısız bir işlem olması ve tek seansta başarılı sonuçlar vermesiyle en fazla tercih edilen yöntemlerdendir. Vortex cihazının vakumlu başlık özelliğiyle cilt ölü hücrelerden derinlemesine temizlenir. Belirli aşamalarla gerçekleştirilen Hydrafacial uygulamasında cilde herhangi bir hasar verilmez. Cildin en üst katmanından başlayarak alt katmanlarına da etki eder. Gözenekleri derinlemesine temizleyen bu işlemde, ne işe yarar diyecek olursak çok sayıda avantajdan bahsedilebilir. Uygulamayla ciltteki soyulma işlemiyle de yenilenme sağlanır. Düzenli uygulamalar sonucunda ciltte oluşan kırışıklıklar, renk tonu eşitsizlikleri, lekelenmeler, akne izleri tedavisinde olumlu etkiler sağlar, cildin sağlıklı, parlak ve genç görünümü elde etmesine yardımcı olur.

Nasıl Uygulanır?

Çeşitli aşamalarla uygulanan Hydrafacial cilt bakımında, solüsyon ve farklı cihazlar kullanılır. İlk olarak cilde sürülen solüsyonlar yardımıyla cilt gözeneklerinin yumuşatılması sağlanır, cilt işleme uygun hale getirilir. Vortex cihazının vakum özelliğiyle cilt temizlenir. Cilt problemine uygun olan solüsyonlar sürülür ve radyofrekans yardımıyla cilde en iyi şekilde etki etmesi sağlanır. Son aşamada ise cildin yenilenmesi ve sağlıklı bir görünümü elde etmesi için hyaluronik asit, antioksidan ve protein gibi özel karışımdan oluşan solüsyon sürülerek LED terapisiyle ciltte kalıcılığı sağlanır.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları

Hydrafacial uygulamasında cilt bakımında aranan her işlem tek seansla elde edilebilir. Güneş ışınları, kozmetik ürünlerin ciltten temizlenmemesi, hava kirliliği ile birlikte cildimizdeki gözenekler yağ ve ölü hücreleri hapseder. Uygulama ile birlikte cilt arındırılır ve yenilenmesi sağlanır. Cilde sağladığı sağlıklı görünüm ve temizlikle birlikte hydrafacial uygulamasının avantajlarından biri de tüm cilt tiplerine her dönemde uygulanabilir olmasıdır. Ağrı, şişlik, kızarıklık gibi yan etkileri yoktur. Kişiler, seans sonrasında hayatına normal bir şekilde devam edebilir. Ciltteki lekelenmeler ve siyah noktalar temizlenir, cilt sağlıklı ve genç görünüm elde eder. İnce çizgilerin yok edilmesinde de etkilidir.

Hydrafacial Seansları

Hydrafacial tek seansta olumlu sonuçlar verir. 30 dakikaya yakın bir sürede tamamlanır. Cildimiz sürekli zararlı faktörlere maruz kaldığından önerilen belirli aralıklarla Hydrafacial uygulamasının yapılması önerilir. Cilt probleminize bağlı olarak 6 seansa kadar bir hafta aralıklarla da uygulanabilmektedir.

Hydrafacial Zararlı Mı?

Seanslardan sonra kısa süreli yaşanan kızarıklık dışında yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Sadece işlemin uygulandığı kişiler seans sonrasında bazı hususlara dikkat etmelidir. Uygulamadan sonra güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekir. Mümkünse uzmanın önermesi dahilinde koruyucu kremler kullanılabilir. Seansın yapıldığı gün yüzün yıkanmaması da gerekmektedir.

Nouvelle Vie İle Derinlemesine Temizlik İçin Hydrafacial

Cildiniz ihtiyacı olan her işlemi tek seferde uygulayarak başarı sonuçlar veren Hydrafacial uygulaması Nouvelle Vie kalitesi ve avantajlarıyla sizlerle buluşuyor. Her mevsim rahatlıkla yaptırabileceğiniz derinlemesine temizlik sağlayan uygulama ve seanslar hakkında bilgi almak için uzman ekip arkadaşlarımıza danışabilirsiniz. Nouvelle Vie ile derinlemesine temizlik için Hydrafacial uygulamasının faydalarından yararlanmaya merkezimizi ziyaret ederek başlayabilirsiniz.

Menü