Vücut Toparlama

Sağlıklı olduğu kadar estetik ve fit bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. Günümüzde, özellikle kilo problemleri insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir faktör olmuş ve bu alanda çözüm arayışlarını artırmıştır. Geliştirilen yeni cihaz ve yöntemlerle bu soruna bulunan çözümler de günden güne artmaktadır. Ani kilo kayıpları, hamilelik süreci, genetik özellikler, yaşlılık gibi sebeplerden oluşan vücut sarkmalarına karşı da diyet ve spor programlarınıza destek olacak, vücut toparlama uygulaması ile büyük etkiler sunacak yöntemler günümüzün en çok tercih edilen tedavilerinden biri oluyor.

Vücut Toparlama Nedir?

Vücut Toparlama, yaşanılan kilo kayıpları, hamilelik, genetik faktörler sebebi ve yaşlılık ile birlikte kolajen seviyesi düşünce vücudun gergin yapısını kaybetmesine karşı uygulanan tedavi yöntemidir. Vücudun sıkı bir görünümde olmasını sağlar. Bölgesel zayıflama gibi durumlarda da tercih edilir. Vücut sıkılaştırma işleminde kullanılan çeşitli özelliklerde cihaz bulunur. Bunlar radyofrekans, ultrason ve elektromanyetik frekansları sayesinde vücutta istenen bölgede uygulanır.

Vücut Sarkmalarının Sebepleri

Vücut sarkmasının en temel sebebi, cildin gergin yapısını kaybetmesidir. Ancak bu duruma yol açan sebepler kişiden kişiye göre değişiklikler gösterir. Kilo alıp verme, doğum süreci, yetersiz veya sağlıksız beslenme alışkanlığı, hareketsiz yaşam, yaşlılık gibi sebepler vücutta sarkmalara neden olur. Metabolizma hızının yavaşlaması, kolajen üretiminin azalması gibi durumlarda da vücutta su ve yağ daha çok tutulur, cilt kendini yenileme özelliğini kaybedip vücutta kırışıklıklara, sarkmalara neden olur.

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Yapılır? Kalıcı Mı?

Cerrahi bir işlem olmayan vücut sıkılaştırma işlemi mutlaka en uygun egzersiz programı ve doğru beslenme alışkanlığı ile desteklenmelidir. Tedavinin kalıcılığını ancak böyle sağlayabilirsiniz. Vücut toparlama işlem oldukça basit ve etkilidir. İşlemler sonucunda yara izi ve ağrı gibi durumlar olmamaktadır. Kullanılan vücut şekillendirme cihazları farklı özelliklere sahiptir. Bu cihazların sahip olduğu ultrason, elektromanyetik ve radyofrekans yoluyla vücutta hedeflenen bölgeye ısı, enerji veya titreşim iletilir. Her bir cihazda etki durumu ve seans süreleri değişiklik gösterir. Ancak tümü için kısa sürede etkili sonuçlar ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Vücut sıkılaştırma ve bölgesel zayıflama amaçlı bu yöntemler tercih edilir. İşlemler vücuttaki sarkma, kırışıklık olan her bölgeye uygulanabilir. Çoğunlukla basen, kalça, kol, karın ve sırt bölgelerinde tercih edilir.

Vücut Sıkılaştırmada Kullanılan Yöntemler

Etkili ve başarılı sonuçlarıyla vücuduna estetik ve fit bir görünüm kazandırmak isteyenlerin gözdesi haline gelen vücut toparlama işlemlerinde farklı yöntemler kullanılır. Radyofrekans, ultrason ve elektromanyetik enerjileri ile işlem yapılır. Bu özelliklere sahip cihazlarda bazıları incelme ve sıkılaşma sağlanırken, işlemlere destek amaçlı kombine bir şekilde kullanılan cihazlar da mevcuttur. Ayrıca vücut sıkılaştırmada kullanılan yöntemler uygulanacağı bölgelerde de farklılık gösterir. Sizin için en doğru vücut toparlama yöntemini belirleyebilmek için Nouvelle Vie Güzellik Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Nouvelle Vie Farkıyla Vücut Toparlama

İster vücut sıkılaştırma ister bölgesel zayıflama amaçlı olsun yaptırmak istediğiniz işlemler büyük bir titizlik ve uzmanlık gerektiriyor. Sizin için en doğru tedavi yöntemini belirleyen, tedavi sonrasında da danışmanlığı ile hayalinizdeki görünüme sahip olmanıza yardımcı olan Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, sizleri bekliyor. Hijyenik ortam, sürekli sterile edilen cihazları ve alanında uzman ekibiyle hizmetlerini sürdüren Nouvelle Vie’nin uygun vücut sıkılaştırma fiyatları ve yöntemleri hakkında bilgi almak için merkezimizi ziyaret edebilir, kısa sürede randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Menü