Cilt Yenileme

Herkes genç ve parlak bir cilt görünümü ister. Ancak yaşlılık ya da belirli sebeplerden dolayı yaşanan erken yaşlılık belirtileri ciltte kırışıklık, sarkma, lekelenme ya da renk tonu eşitsizlikleri ile kendini gösterebilir. Cildimize zamanında yapacağımız bakımlar ile bunları en az düzeye indirmek ya da önüne geçebilmek mümkün oluyor. Ciltte artan yaşanan problemler ne kadar çeşitli olsa da artık tedavi yöntemleri de onun hızında gelişmeye devam ediyor. Cilt yenileme yöntemleri her geçen gün değişik seçeneklerle gelişiyor. Cilt tipine ve problemlerine göre ameliyatsız cilt yenileme, lazerle cilt yenileme gibi birçok uygulama cildimizin ihtiyacı olanı sağlıyor.

Cilt Yenileme Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Cildimiz, aslında sağlığımızın yansımasıdır. Eğer sağlık konusunda beslenme ve egzersiz konusuna önem vermiyor ve zararlı ürün tüketimini devam ettirirseniz, cildiniz de bunu kısa sürede dışarı yansıtır. Cilt yenileme gibi işlemler sorunların önüne geçse de en büyük etken sizin sağlığınıza dikkat etmenizle olur. Cilt Yenileme Nedir? Sorunlu bir cilt, akne lekeleri, gözeneklerin büyümesi, renk tonu eşitsizlikleri, ince çizgiler veya sarkmalar. Cilt yenileme, bu durumlarda tercih edilebilir bir tedavi yöntemlerinin bütünüdür.

Zamanla cildin kendini yenileme özelliği kaybolur. Bunun nedeni kolajen üretiminin azalmasıdır. Bu işlemde amaç cildi kendini yenileyebilecek bir duruma getirmektir. Bunun için çeşitli işlemler uygulanmaktadır. Cildin üst katmanının soyulması ve ardından uygulanan solüsyonlarla cildin kendini yenileme özelliği hareket geçirilir. Cilt kendini kısa sürede iyileştirerek, leke, ince çizgi, akne lekeleri ve sarkma gibi problemlerin önüne geçer.

Cilt Yenileme Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Cilt tipi, yaş veya cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir olan cilt bakım yöntemleri, sizin de cildinize ve sağlığınıza dikkat etmenizle en fazla verimli sonucu verir. Genetik faktörler, hormonal rahatsızlıklar, sağlıksız beslenme, az uyku, stres, sigara ve alkol kullanımı gibi birçok sebepten oluşan cilt problemleri herkeste farklı zamanda veya durumlarla kendini belli eder. Gerekli cilt bakımı işlemleri rutin olarak yapılmazsa kimilerinde 20, kimilerinde 50’li yaşlarda ortaya çıkabilir.

Ameliyatsız Cilt Yenileme Yöntemleri

Cilt gençleştirme etkisine sahip cilt bakım yöntemleri herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmadan yapılabilmektedir. Ameliyatsız cilt yenileme yöntemleri de farklı seçenekleriyle cilt problemi yaşayanların en gözde tedavi yöntemleri oluyor. Geçmişten bugüne gelişen ve yeni tedavileri de bünyesine katan ameliyatsız yöntemler arasında en fazla talep görenler şunlardır;

· Dermapen
· PRP
· Radyofrekans
· kimyasal peeling
· Aqua Peel
· LED terapi
· Hydrafacial
· Jet Peel

Bu yöntemler aynı amaca yönelik yapılsa da bazı noktalar da farklılık gösterebilir. Hepsinde cildin hasarlı üst katmanı soyulma işlemine tabi tutularak, yenilenmesi gerçekleştirilir. Bazı uygulamalarda solüsyon ve serumların, radyofrekans ve LED terapi gibi yöntemlerle cildin alt katmanına kadar ulaşması sağlanır.

Lazerle Cilt Yenileme Uygulaması

Uygulamalarda farklı cihazlar kullanılır. Lazerle yapılan yenileme işlemi de mevcuttur. Peki lazerle cilt yenileme nedir? Herhangi bir zararı var mıdır? ya da diğerlerinden farkı nedir? Bu soruları detaylı bir şekilde açıklayalım.
Lazerle yenileme yöntemleri uygulamasında, her cilt tedavisinde olduğu gibi gözenekler temizlenir, cildin ihtiyacı olan yenileyici özellikteki solüsyonlar cilde iyice yedirilir. Bundan sonraki aşamada cildin ihtiyacı olan bazı asit ve çeşitli içerikteki solüsyonlar, radyofrekans, fraksiyonel lazer gibi yöntemler eşliğinde cildin alt katmanına kadar nüfuz etmesi sağlanır. Ağrısız ve yan etkisi olmayan yöntemlerdir. Bu tedavi yöntemlerine LED terapi, Jet Peel, Hydrafacial gibi uygulamaları örnek gösterebiliriz.

Tedavi Süreci ve Tedavi Sonrası

Cilt bakım uygulamalarında mikroiğne yardımıyla cilt soyulmaları gerçekleştirilir. Bazı uygulamalarda vakumlama tekniği de kullanılır. Bu işlemlerle cildin üst katmanı ölü hücrelerden arındırılır. Lazerle yenilemede ise temizlenen cilde belirlenen enerji değerinde lazer cihazı ile atışlar yapılır. Bununla cildin alt katmanlarına, ciltte tahribat yaratmadan ulaşılır. Kırışıklık, akne, leke gibi sorunlar tedavi edilirken, cildin yenilenmesini sağlayan kolajen üretimi de bu sayede daha aktif hale getirilmektedir.

Cilt yenileme seansları sonrasında dikkat etmeniz gerekenler de tedavinin önemli bir parçasıdır. Seanslar sonrasında cilt kendini yenileme sürecine gireceğinden kabuklanma, soyulma gibi tepkimeler verebilir. Uzman kontrolü dahilinde yaptırmanız gereken bu işlemlerde yine uzman görüşü dahilinde bazı onarıcı ve yenileyici kremler kullanmanız gerekir. Özellikle seanstan sonraki 3 gün, düzenli aralıklarla cildinize krem sürmeniz ve güneşten korumanız gerekir. Spor, sauna gibi işlemler, ilk gün cilde su değdirilmemesi de önerilir.

Nouvelle Vie Farkıyla Cilt Yenileme Uygulamaları

Bakımıyla, tedavisiyle cilt problemleri özen isteyen ve dikkat gerektiren bir durumdur. Kendimizi iyi hissetmemize bile etki edebilen cilt güzelliğinde işi emin ellere bırakmanız, tedaviler kadar etkili oluyor. Kurulduğu günden bugüne kadar, cilt tedavilerinde müşterilerinin yüzünü güldüren Nouvelle Vie, cilt sorunlarınıza çözüm olarak çok sayıda cilt bakım uygulaması yöntemi sunuyor. Sizin için en doğru yöntemi belirlemek ve cilt bakım fiyatlarımız hakkında bilgi almak için şubelerimizde misafirimiz olmanız yeterli oluyor.

Menü