Lenf Drenaj

Kan dolaşımından sonra vücudumuzdaki ikinci önemli sistem olarak bilinen lenf sistemi, lenf damarları ile tüm vücudumuza dağılmıştır. Beyaz kan dolaşımı olarak adlandırılan Lenf Sistemi, doğru şekilde çalıştığında iç organları temizler, atıkların vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Ancak bazı durumlarda bu sistemin yeterli çalışmadığı görülür. Böyle durumlarda uygulanan Lenf Drenaj masajı ile bu sistem tekrar harekete geçirilir ve ortaya çıkan şikayetler en aza indirilir hatta ortadan kaldırılır. Selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma içinde tercih edilen drenaj masajı için Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, teknolojik drenaj makinesi ile sizlere en etkili hizmeti sunmaktadır.

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj, vücut dokusunu yenileyen ve lenf dolaşımını harekete geçiren bir uygulamadır. Drenaj masajı elle ve lenf drenaj makinesi ile yapılmaktadır. Elle yapılan yapılan basit hareketlendirmeler sonucu devreye drenaj masajı girer ve dolaşım sistemi üzerinde etki etmeye başlar. Makinenin yaptığı hareketler lenf sistemi üzerinde etkiliyken aynı zamanda kas yapısı üzerinde de olumlu birçok etkisi bulunur. Yağ yakımını artıran ve lenf dolaşım sistemini hızlandıran drenaj masajı; ödem, toksin birikimi, şişkinlik sorunu yaşayanlara, kilo problemi olanlara uygulanabilir.

Lenfatik Drenaj Masajı Uygulaması

Lenfatik drenaj masajı uygulaması, oldukça merak edilen bir konudur. Bölgesel zayıflama ve selülit sorunlarında tercih edilen bu uygulama, ayak uçlarından bel bölgesine hatta gerektiği takdirde boyuna kadar uygulanabilen bir masajdır. Lenf drenaj cihazının temel rol oynadığı bu teknikte özel bir kıyafet giydirilmektedir. Bu kıyafet basınçlı masaj uygulaması yaparak etkisini gösterir. Herhangi bir acı ya da ağrının duyulmadığı bu uygulama esnasında hafif bir ısı hissetmeniz normaldir. Genellikle uç bölgelerden kalbe doğru yapılan bu hareketler ile dolaşım sistemi çalışmaya başlayacak, ödem atımı hızlanacaktır.

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Faydaları

Düzenli gidilen seanslar sonrası etkisini oldukça gösteren bu uygulama, vücut için sayısız faydası ile bilinir. Lenf drenaj faydaları arasında;

  • Lenf sistemini harekete geçiren bu uygulama ile vücuttaki beyaz kan akışı hızlanır.
  • Artan kan akışı ile ödem ve toksinlerin vücuttan atılması mümkün hale gelir.
  • Kan dolaşımının hızlanması ile birlikte cilt kendini yenilemeye başlar.
  • Hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemi yaşayanlarda rahatlama sağlar.
  • Selülit görünümünü en aza indirir.
  • Kaslar üzerinde yaptığı hareketler ile yağ yakımını hızlandırdığından, fazla kiloların ortadan kalkmasında etkilidir.
    Vücut için önemli faydalar sunan drenaj uygulaması için siz de Nouvelle Vie Güzellik Merkezinde yerinizi alabilirsiniz.

Lenf Drenaj Seansları

Etkili ve başarılı bir drenaj uygulaması için seanslara önem verilmelidir. Düzenli olarak uygulanması gereken bu masajda seans süresi ortalama 25-35 dakikadır. Kişiye ve vücut yapısına göre değişmekle birlikte seans sıklığı haftada 2-3 olmaktadır. En az 8 seans uygulanan bu tedavi, yağlanma ve selülit problemlerine göre ortalama 10-15 seansta başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca lenf drenaj uygulaması sonrası elde edilen vücut yapısının kalıcı olabilmesi, hastanın gösterdiği özene bağlıdır.

Lenf Drenaj Zararlı Mı? Kimlere Uygulanmaz?

Lenfatik drenaj masajı kesinlikle zararlı değildir. Aksine lenf sistemini hızlandıran bu uygulama vücutta oluşan birçok şikayetin ortadan kaldırılmasını sağlar. Acısız ve ağrısız bir işlem olan lenf drenaj uygulaması bölgesel kilo problemi bulunanlarda, ödem ve şişkinlik yaşayanlarda, doğum ve ameliyat sonrası problemlerde (doğumdan en az 45 gün sonra), vücut ağrılarından kurtulmak isteyenlerde uygulanır. Bunun dışında, uygulamanın herhangi bir yan etki yaratmaması istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak adına bazı kişilere uygulanması sakıncalıdır. Lenf drenaj masajının uygulanmaması gereken kişiler arasında; yüksek tansiyon, diyabet ve kemik erimesi hastaları, alerjik ciltler ve kılcal damarları yüzeye yakın olan kişiler, hamileler ve kemoterapi gören kişilere uygulanması oldukça sakıncalıdır.

Nouvelle Vie İle Etkili Lenf Drenaj Masajı

Önemli bir uygulama olan bu uygulama, sağlıkla doğru orantılı olduğundan güvenilir olmayan merkezlerde uygulanması risk bir tedavidir. Eğitimini almış alanında uzman ekibi ile sizlere hizmet veren Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, en etkili drenaj masajı için sizleri bekliyor. Uygun fiyat aralıklarında sağladığı başarılı hizmetlerle adından söz ettiren Nouvelle Vie, vücut ve cilt sağlığınız üzerinde olumlu etkiler sunacak drenaj masajı uygulaması ile Kocaeli’de alanında en iyisi olmaya devam ediyor. Siz de lenf drenaj masajı başta olmak üzere tüm güzellik uygulamaları için Nouvelle Vie Güzellik Merkezimize gelerek detaylı bilgi alabilir, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Menü