Anti Aging

Cilt bakımı uygulamaları yaptırmak için cildimizde problemlerin çıkmasını beklememize gerek yok. Artık geliştirilen tedavi seçenekleri ile birlikte cilt bakımı için yaptıracağınız işlemler tedavi olduğu kadar problemlerin önlenmesinde de fayda sağlıyor. Cildin yaşlanma etkilerini yavaşlatmak adına da günümüzde Anti Aging cilt bakımı tercih ediliyor. Kırışıklıkları önleme, cilde ışıltı verme gibi birçok etkisi bulunuyor. Aynaya baktığınızda daha genç görünme sahip bir yüzle karşılaşmak için Nouvelle Vie Güzellik Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Anti Aging Nedir?

Yaşlılığa bağlı ya da çevresel etmenlerle birlikte cildimizde ince çizgiler, sarkmalar, kırışıklıklar, renk tonu eşitsizlikleri, cilt lekelenmeleri görülebiliyor. Metabolizmanın yavaşlaması ve buna bağlı olarak kolajen üretiminin azalması bu duruma en büyük etki eden etmenlerdendir. Cilt bakımı tedavileri de bunlara karşı etki yaratan medikal estetik uygulamaların bütün halidir.

Yaşlanmaya Neden Olan Etkenler

Cildimizin yaşlılık belirtileri göstermesi farklı birçok etki sonucunda olur. Genetik faktörler ve güneş ışınları başta olmak üzere bazı hormonların iyi çalışmaması, yanlış beslenme düzeni, sigara ve alkol tüketimi, az su tüketilmesi, stres ve çevre kirliliği yaşlanmayı hızlandıran etkiye sahipler. Tüm bu etmenler, vücudumuzda metabolizmanın yavaşlamasına böylelikle cildin genç görünümü kaybetmesine neden olmaktadır.

Anti Aging Yöntemleri

Cilt problemleri herkeste farklı belirtilerle ortaya çıkar. Geliştirilen etkili uygulamaları ile Anti Aging tedavisi, herkese uygun yöntemleri de içerisinde bulundurmaktadır. Kimyasal peeling, PRP, mezoterapi, botoks ve dolgu, hydrafacial, fibrocell, radyofrekans, hyaluronik, iple yüz germe ve Q-Switched yağ ile fraksiyonel lazer Anti Aging cilt bakımı tedavilerinde kullanılan yöntemlerdir.

Anti Aging Tedavisi

Kozmetik kremler, hedeflenen cilt altı dokulara ulaşamadığından yaşlanma karşıtı durumlarında istenen etkiyi gösteremez. Bu durumda Anti Aging tedavisi, cilt altı dokularını temizleme nemlendirme, besleme, genç görünüm ve sağlıklı bir cilt için en çok ihtiyaç duyduğumuz kolajen üretimini artırması ile en etkili yöntemler olarak karşımıza çıkıyor. Anti Aging tedavisi her kişide farklı yöntemlerle yapıldığından öncelikle cilt kontrollerinizi uzman bir eşliğinde yaptırarak en uygun olan tedaviye başlayabilirsiniz. Cilt bakımınız sonrasında dikkat etmemiz gereken etmenler de tedavimizin kalıcılığına etki eder. Öncelikle yaşlanma karşıtı etkileriyle bilinen besinleri mutlaka mutfağımızda bulundurmalı ve düzenli olarak tüketmeliyiz. Antioksidan zengini kabuklu kuruyemişler, sebze ve meyveler, Omega-3 yağ asitleri içeren somon balığı, ton balığı ve keten tohumu ile bol su tüketimi yapın. İşlenmiş gıda ve şeker tüketmeyin. Ayrıca gerekli vitamin alımları ile porsiyon kontrolünü doğru ölçüde gerçekleştirin. Ve tabii ki tüm bunların yanında haftada 3 gün mutlaka egzersiz yapmaya özen gösterin.

Anti Aging Cilt Bakımı İçin Nouvelle Vie!

Cildinizdeki problemlere karşı ya da yaşlanma karşıtı önleyici olsun yaptırmak istediğiniz tedavi yöntemleri, Nouvelle Vie’de sizin için en doğru yöntemler aracılığıyla yapılıyor. Mucizevi etkileriyle gözde cilt bakımı tedavilerinden olan Anti Aging cilt bakımı için Nouvelle Vie Güzellik Merkezi’nde uzman ekiplerimizden bilgi alabilir, cildinize ihtiyacı olan tedaviyi kısa sürede sağlayabilirsiniz.

Menü