Kavitasyon

Kilo problemleri çağımızın en büyük sorunu haline gelmiş durumda. Fazla veya az kiloda olmakla birlikte gelen sağlık problemleri de bu durumu oldukça önemli bir sorun yapmaktadır. Kilo problemi, nedenleri başta olmak üzere kişide kendini farklı bölgelerde gösterebilmektedir. Kişiler, vücudunun belli bir kısmında daha fazla kilo verme-alımı durumu yaşayabilir, bunun sonucunda yağ kütleleri göze çarpacak şekilde ortaya çıkabilmektedir. Bu probleme karşı geliştirilen estetik çözümlerinden biri olan Kavitasyon, etkili çözümüyle sorunuza çare oluyor. Böbrek taşını kırmak için kullanılan Kavitasyon cihazının yardımıyla yapılan uygulamada, yağlanmanın çok sık görüldüğü bölgelere ultrasonik ses dalgaları iletilerek yağların azaltılması, yok edilmesi amaçlanır.

Kavitasyon Nedir?

Kilo alımının en çok yaşandığı durum sıkı diyetlerin aniden bırakılmasıyla yaşanmaktadır. Bu da yağlanma sorununu beraberinde getirir. Kavitasyon uygulaması da buna çözüm olarak sunulan en etkili bölgesel zayıflama yöntemidir. Kavitasyon cihazı ile yapılan işlemlerde hedeflenen bölgedeki yağların azaltılması hedeflenir. Etkili bir tedavi olarak bilinen bu uygulama, cerrahi bir işlem içermemesinden dolayı da bölgesel zayıflama tedavisinde en sık tercih edilen yöntemdir.

Kavitasyon Uygulaması

Kavitasyon uygulama, cerrahi müdahalenin gerekmediği ve sonrasında ağrı, morluk gibi durumların yaşanmamasından dolayı rağbet görmektedir. Kişiler seanslar sonrasında gündelik yaşantılarına normal bir şekilde devam edebilmektedir. Kavitasyon cihazıyla yapılan bu uygulamada ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağ kütleleri sıvı hale getirilir.
Uygulamanın tam anlamıyla yarar sağlaması için su tüketimine dikkat edilmelidir. Özellikle seans öncesinde gerekli miktarda su tüketimi yapılmalıdır. Bunlarla birlikte Kavitasyon seanslarında hedeflenen bölgeye jel sürülerek işlemlere başlanır. Cihaz ile bölgeye masaj hareketleri uygulanır. İşlemler sırasında herhangi bir ağrı, sızı hissedilmez. Uygulamanın tam anlamıyla fayda sağlaması amacıyla kişiler, kendine en uygun beslenme ve egzersiz programıyla tedavilerini desteklemelidir.

Kavitasyon Seansları

Bölgesel zayıflama konusunda etkisiyle gözde haline gelen Kavitasyon uygulamasında seans sayıları, bu alanda uzman ve profesyonel kişiler tarafından belirlenmelidir. Yapılan gözlem ve tetkiklerle birlikte kişinin uygulama almasında bir sakınca yoksa seanslara başlanabilmektedir. Seanslar, etkisini hızlı bir şekilde gösterebilmektedir. Belirlenen tedavi doğrultusunda ilk seans sonrasında gözle görülür etkiler sağlanabilir. Seans süreleri de işlem yapılan bölgeye göre değişebilmektedir.

Kavitasyon Uygulamasını Kimler Yaptırabilir? Riskleri Var Mı?

Kavitasyon uygulaması, bölgesel zayıflama amaçlı olarak; kalça, karın, kol, bel, sırt, bacak gibi bölgelere uygulanabilir. Uygulamanın sadece bölgesel zayıflama avantajı da bulunmuyor, selülit oluşumlarının yaşandığı bölgeler de bu işlemle tedavi edilebilmektedir. Uygulamayı kimlerin yaptırabileceği konusunda da risk faktörü göz önüne alınır. Bazı durumlarda uygulama gerçekleştirilmez. Uygulamanın cilde olumsuz bir yan etkisinin olmadığı belirlenmiştir. Ancak kalp rahatsızlıkları ve kalp pili olan, yüksek tansiyon hastaları, işlem yapılacak bölgede yara ve protez olan kişiler ile hamilelik ve kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygun bir işlem değildir.

Kavitasyon Sonuçları

Bölgesel zayıflama amaçlı olarak yapılan tedaviler arasında etkisinin en hızlı görüldüğü işlemlerden biri olan bu uygulamanın, ilk seansıyla birlikte 2-10 cm’lik bir incelme sağladığı durumlar olmuştur. İşlem sonuçlarının faydaya ulaşması için düzenli uygulamaların yapılması haricinde kişinin doğru bir beslenme programını uygulaması, günlük su tüketimine dikkat edip egzersiz yapması da önemli bir destek sağlayıcıdır.

Nouvelle Vie İle Profesyonel Kavitasyon İşlemi

İlk seansıyla birlikte etkili sonuçların elde edildiği Kavitasyon uygulaması avantajlarına Nouvelle Vie Güzellik Merkezi’nin uygun fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz. Bölgesel incelme ve selülite karşı kalıcı çözümler sunan uygulama seans ve fiyat tablosu hakkında bilgi almak ve Nouvelle Vie’nin profesyonel danışmanlık ve tedavi yöntemleriyle istediğiniz estetik görünüme sahip olabilmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Menü