Kavitasyon

Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, yağ yakıcı diyetler ve egzersiz, bazı durumlarda bölgesel yağ birikintileri ve selülitten kurtulmak konusunda yetersiz kalabilir. Hormonal dengesizlikler, genetik özellikler ve yaşam tarzı bölgesel yağlanma ve selülitin en önemli nedenleri arasında yer alır.

Bu konuda en çok yapılan hata, doğru beslenme alışkanlığı edinmeden spor, pilates, kavitasyon, radyofrekans, soğuk lipoliz ve ultrasound gibi yardımcı sistemlerle tek başına zayıflama veya bölgesel zayıflama konularında fayda elde edilebileceği yanılgısıdır. Zayıflama, bölgesel zayıflama ve kilo problemlerinde çözümler bir bütün olarak ele alınmalı uygun tedavi alternatifleri beslenme uzmanı ve alanında uzman doktor tarafından belirlenmelidir.

Yardımcı aletler arasında en çok kullanılan yöntem kavitasyon olup, yağ hücrelerinin parçalanarak atılmasını sağlar. Ses dalgaları sayesinde etkindir, ardından uygulanacak olan ultrasound ve elektropadler aracılığı ile zarar görmüş yağ hücrelerinin atılmasına yardımcı olur.

Ortalama 6-8 seans arasında uygulanır. İlk seanstan itibaren etkisi gözlenir. Işlem yaklaşık 60-120 dk arasında sürmektedir. Karın dışında bacaklarada bölgesel incelme uygulanabilir.

Selülit içinde etkin bir tedavi şeklidir. Selülit tedavisinde, uygun beslenme ile desteklendiğinde kilo vermeye de ayrıca yardımcı olur.

Ağrısız bir işlem olup karaciğer bozukluğu olanlar, enfeksiyonu olanlar ve böbrek taşı olanlarda uygulanmaz.

İşlemden sonra bol su içilmesi, ağır gıdalardan kaçınılması önerilmektedir.

Bölgesel Zayıflama (kavitasyon) İle İlgili Merak Edilenler

Neden kavitasyon işlemi yaptırmalıyım?

Geleneksel kilo verme yöntemleri aç hissetmenize ve vücudunuzun kendini ‘’koruma modu’’ na almasına sebep olur. Bu, metabolizmanın yavaşladığı böylece vücudunuzun enerjiyi daha verimli harcamaya başladığı böylece de kilo vermenizin, yağ yakmanızın zorlaşacağı anlamına gelir. Diyetiniz sona erdiğinde kilo almaya başlandığında, vücudunuz yeniden aç kalma ihtimaline karşılık birkaç kilo fazladan depolayacaktır.

Bunlara karşılık kavitasyon, vücudunuzun oluşabilecek ihtimallere karşı yağ depolamak için sizinle savaşmasını engeller. Yağ, vücudun kendi filtrasyon sistemiyle işlenerek doğal olarak atılır. Cerrahi yöntemlerle karşılaştırıldığında; yara izi, ağrı, kanama, enfeksiyon riski olmayan, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bir yöntemdir.

Bölgesel zayıflama (kavitasyon) nasıl çalışır, neler yapar?

Ultrasonik kavitasyon makinesi, yağ hücrelerinin duvarlarını parçalamak için yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanır bu da yağ hücrelerinin içeriğini vücudunuzun akışkan alanlarına sızdırmasına sebep olur. Buradan, lenf sistemi bu atık malzemeyi alır ve karaciğer tarafından işlenen atık ter, idrar ve dışkı olarak ortadan kaldırılır.

Kimler bölgesel zayıflama(kavitasyon) yaptıramaz?

Hamile ve emziren kadınlara, kalp rahatsızlığı olanlara, kanser hastası olanlara, tümörü olanlara, epilepsi olanlara, aşırı yüksek veya düşük kan basıncı olanlara önerilmemektedir.

Sonuçları ne kadar süre sonra belli olur?

İlk tedaviden sonra ölçülebilir bir fark görülebilir. Daha belli farkların görülebilmesi  için tedaviden sonra en az 72 saatin geçmesi gerekmektedir.

Tedavi sonunda nasıl bir sonuç beklemeliyim?

Kavitasyon işlemi ile elde edilen sonuçlar, yağın ne kadar uzun süre var olduğuna ve ne kadar yoğun olduğuna, lenf dolaşımınızın ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak değişir. Yoğun, olgunlaşmış yağlar, olgunlaşmamış yağlara göre daha zor atılır.
İşlemin yanı sıra doktorun önerilerini dinleyip diyete bağlı kalmak çok önemlidir. Diyete bağlı kalınılmadığı takdirde açıkça söylemek gerekir. Sonuç olarak ise kaybedilen kilo, kişiden kişiye değişecektir.

İşlemde kaybedilen kilolardan sonra vücutta sarkma olur mu?

Bölgesel zayıflama(kavitasyon) ciltte ve kas dokusunda sıkılaştırıcı bir etkiye sahiptir. Önceden hızlı kilo verme çabaları sonucu sarkmalar oluşmuş ise kavitasyon sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Bölgesel zayıflama(kavitasyon) işlemi seans aralıkları nasıldır?

İşlemi 3-7 gün arayla sağlıklı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Tabii ki ne kadar sık uygulanırsa sonuçları o kadar hızlı olacaktır.

Bölgesel zayıflama(kavitasyon) işleminin yan etkileri var mıdır?

Yan etkileri nadiren görülmekle birlikte birkaç saat içinde geçen kızarıklık, tahriş şeklindedir. Bazen tedaviden sonra hafif baş ağrısı, artan susuzluk durumu da görülebilir.

Hangi amaçlar ile uygulanır?

Kurtulmak istenilen, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sistemdir. Makinenin bir diğer özelliği de ayarı değiştirerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaşması için fayda sağlayacaktır.

Siz de Nouvelle Vie Estetik Kavitasyon işleminden uygun fiyatlarla faydalanmak için hemen bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Menü