Dermapen

Günlük yaşamda birçok etken, vücut ve cilt sağlığımız üzerinde olumsuz değişimler yaratabilmektedir. Bu değişimler arasında sayabileceğimiz cilt problemleri, belki de kadınları en çok etkileyen sorunların başında gelir. Daha kusursuz bir cilt hayali kuran kadınlar ise, bu noktada çeşitli cilt bakım uygulamalarında yöneliyor. Cilt bakım uygulamalarından biri olan Dermapen, son dönemlerde en çok tercih edilen trend uygulamalardan biri olup Nouvelle Vie Güzellik Merkezi farkıyla sizlere sunulmaktadır. 

Dermapen Nedir?

Cilt yenileme olarak adını duyuran Dermapen, kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinmektedir. Dermapen uygulaması, diğer adıyla mikroiğne, cilt yenileme tedavisi olarak tercih edilmektedir. Ciltteki kolajen seviyesini artıran bu uygulama ile yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıklardan cilt lekelerine kadar birçok probleme çözüm sağlanır. Küçük iğnelerle cildin uyarılmasını sağlayan dermapen cihazı ile ciltte kolajen üretimi artırılmakta, cilt gözenekleri sıkılaşmakta, leke ve kırışıklık sorunları minimuma indirilmektedir. Özellikle orta yaş aralığında bulunan kadınların en sık tercih ettiği cilt bakım yöntemlerinden biri olup cilt için hiçbir zararı bulunmamaktadır. Cilt kusurlarını minimuma indiren tedavi sonrası daha genç, sağlıklı ve bakımlı bir cilde kavuşmak, kadınların beklentilerini büyük oranda karşılamaktadır.

Dermapen Uygulaması

Peki 1990’lardan itibaren kullanılmaya başlanan Dermapen Uygulaması nasıl yapılmaktadır? Kalem şekline sahip dermapen cihazı, paslanmaz çelik iğnelerden oluşmaktadır. Mikro iğleneme kalemi ucunda yer alan bu iğneler yaylı sisteme sahiptir. Uygulamaya geçmeden önce cilt üzerine anestezik krem uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede tedavi sırasında hissedilebilecek ağrı veya acı minimuma indirilir ya da kişinin acı eşiğine bağlı olarak hiç hissedilmez. Tamamen güvenilir bir işlem olan Dermapen uygulaması sırasında ultra ince iğneler, derinin alt katmanlarına delik açmaktadır. Bu delikler sayesinde cilt uyarılmakta ve cildin yapı taşı olarak adlandırabileceğimiz kolajen üretimi artmaktadır. Özel bir işlem olması sebebiyle uzman kişiler tarafından yapılması gereken bu uygulama için Nouvelle Vie Güzellik Merkezini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Hangi Durumlarda ve Kimlere Uygulanır?

Gözle görülür etkileri bulunan bu uygulamanın hangi durumlarda ve kimler için uygulanabileceği, en sık sorulan sorular arasındadır. Dermapen uygulamasının kullanıldığı alanlar;

 • Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan ince çizgiler ya da kırışıklıklar,
 • Güneş lekeleri,
 • Siyah nokta ya da akne izleri,
 • Geniş gözenekler,
 • Yara izleri,
 • Deri çatlakları

gibi sorunlarda dermapen uygulaması tercih edilmektedir. Dermapen tedavisi, yetişkin her bireye uygulanabilirken, bazı kişiler için risk teşkil edebilir. Dermapen uygulamasında sakınca görülen ve uygulama yapılmayan kişiler arasında;

 • Cilt enfeksiyonu bulunanlar,
 • Aktif şekilde akne ve uçuk problemi yaşayan kişiler,
 • Mantar, egzama ve sedef gibi cilt problemi olanlar,
 • Hamileler, 
 • Emziren kadınlarda,

uygulama tercih edilmez. Ayrıca herhangi bir sağlık sorunu olan kişilerin, doktor kontrolü sonrası uygulama yaptırması gerekmektedir. 

Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herhangi bir zararı bulunmayan ve yan etki ihtimali en düşük cilt bakım uygulamalarından biri de dermapen uygulamasıdır. Ancak yine de herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına tedavi sonrası bazı noktalara dikkat edilmesi önerilmektedir. Dermapen uygulaması sonrasında kızarıklık oluşması elbette normaldir ancak ekstra oluşan kuruluk, şişlik, pullanma gibi şikayetlerde doktor kontrolünde ilaç kullanabilirsiniz. Hassas veya sorunlu ciltlerde bu şikayetler birkaç gün yoğun yaşanabilir ancak en kısa sürede iyileşme sağlanacaktır. Ayrıca tedavi sonrası güneş kremi kullanımını ihmal etmemelisiniz. Makyaj malzemelerinden ise bir süre uzak durmanız ve cildinize ekstra bir ürün kullanmamanız tavsiye edilir. 

Dermapen Seansları

Dermapen seansları, özel olarak belirlenmesi gereken bir konudur. Her hastanın yaşadığı şikayet, şikayetin derecesi, hasta yaşı ve cilt tipi farklı olabilmektedir. Bu sebeple uygulamanın tam anlamıyla olumlu etki sağlayabilmesi açısından uzman görüşü ile seanslar belirlenmelidir. Seans aralıkları, uygulama yapılan bölgenin hassasiyetine göre uzayabilir. Ortalama 2-6 seans uygulanan dermapen, kişiden kişiye farklı sürelerde etkisini gösterse de ilk birkaç seansta gözle görülür değişiklikler fark edilebilir. 

Menü