Sakarya Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulaması, kullanılmaya başlandığı tarihten itibaren başta kadınlar olmak üzere istenmeyen tüy probleminden kurtulmak isteyenlere çözüm olmuştur. Zamandan ve emekten tasarruf ederek istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlayan Sakarya lazer epilasyon uygulamalarında Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, size kendinizi özel hissedeceğiniz bir hizmet sunmaktadır. Daima bakımlı olabileceğiniz, acil durumlarda tüy alma zorunluluğundan kurtaran profesyonel lazer uygulaması için Adapazarı güzellik merkezimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Lazer Epilasyon Yöntemi İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem olsa da hiçbiri kalıcı bir çözüm sağlamamaktadır. Üstelik acılı ve zahmetli olması da ayrı bir sorun olarak karşımıza çıkar. Ancak gelişen teknoloji ile günümüzde acısız, zahmetsiz ve kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulabileceğiniz bir uygulama yer alıyor. Lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulabilmeniz mümkün. Kıl kökünü hedef alan lazer ışınları ile kıl foliküllerinde tahribat yaratma esasına dayanır. Elbette kanıtlanmış hiçbir zararı olmayan bu yöntem, cildinizde bir sorun yaratmaz. 

Tüy problemi olan her bölgede uygulama avantajına sahip olmakla birlikte düzenli olarak seanslara gelerek ortalama 3-4 seansta gözle görülür değişimi fark edebilirsiniz. Cilt tipinize, kıl yapınıza ve renklere göre uygun cihaz belirlenerek uygulamaya başlanan işlemler yine sizin kıl yapınıza bağlı olarak farklı seans aralıklarında sonlanabilir. Sakarya lazer epilasyonda sizin için en iyisini sunan Nouvelle Vie farkıyla istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulun!

Sakarya Lazer Epilasyon İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon, her ne kadar zararsız bir işlem olsa da bazı noktalarda oldukça dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır. Sakarya lazer epilasyon işleminde dikkat edilmesi gerekenlere bakılacak olursa;

  • Uygulamaya karar veren kişilerin, uzman kişilerin sorduğu kişiler sorulara doğru yanıtlar vermesi, hastalık, ilaç kullanımı vb. konularda ekstra bilgi vermesi önemlidir. 
  • Lazer epilasyon uygulaması öncesinde güneş, solaryum, bronzlaştırıcı etki yaratan uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.
  • Kılı kökünden alan (ağda, cımbız, ip, epilatör vb.) işlemler yerine yüzeysel alım yapan işlemler tercih edilmelidir.
  • Cilt yüzeyi için düzenli kullanılan kimyasal ya da peeling uygulamalarının en 20 gün önce bırakılmış olması gerekmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrasında güneşin direkt cildinize temas etmesinden kaçınmalısınız. 
  • Yine uygulama sonrası ilk bir hafta teninizi tahriş edebilecek kese, peeling gibi uygulamalardan uzak durmalısınız. 

Ten Renklerine Göre Lazer Epilasyon Uygulamaları

Uygulamanın başarı kalitesini etkileyen en önemli konuların başında ten rengi ve kıl yapısı ve kıl rengi gelmektedir. Bu sebeple geliştirilen lazer epilasyon cihazları, ten renklerine göre farklı uygulama kapasitelerine sahiptir. Ten rengine göre alınan verimin kalitesi artıp azalabilmektedir. Bu noktada örneğin açık ten rengi lazer epilasyon için yüksek verim alınabilen cilt tipidir. Bunun yanı sıra buğday ten, koyu kıl yapısına sahip ise yine başarılı sonuç vermekle birlikte birkaç seansa daha ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu iki cilt tipin dışında koyu renkli tenlerde lazer epilasyon işlemleri biraz daha zorlu olmaktadır. Daha fazla seans sayısı gerektiren bu cilt tipi için günümüzde gelişmiş teknolojiye sahip cihazlarla işlem yapılmakta ve başarılı sonuç alınmaktadır.

Lazer Epilasyonda Kontrol Seansları

Çoğu kişinin yeterince üzerinde durmadığı bir konu olsa da kontrol seansları, lazer epilasyon uygulamalarında bazı durumlarda gerekli olabilmektedir. Peki kontrol seansı nedir? Belirlenmiş lazer epilasyon seansları arasında yer alan, 15-20 günlük periyotlar arasında yapılan uygulamalardır. Yoğun çalışma gerektiren kıl yapılarında tercih edilmekle birlikte lazer epilasyon işlemi sonunda kalan tek tük tüylere lazer atışı yapılmasıdır. Ancak lazer epilasyon kontrol seanslarının yapıldığı zaman aralığı oldukça önemlidir. Tedavinin süresini bozmaması adına, temel lazer epilasyon seansı sonrasında 15-20 günlük süre içerisinde yapılmalıdır. 

Lazer Epilasyon Uygulamalarının Vücuda Zararı Var Mı?

Kanıtlanmış hiçbir olumsuz etkisi olmayan lazer epilasyon uygulamalarının vücuda herhangi bir zararı yoktur. Bu sebeple 12 yaşından büyük, koyu renkli tüy yapısına sahip herkesin tercih edebileceği bir yöntemdir. Ancak lazer ışınlarının kıl kökünü tahrip etmesine dayanan bu sistemde bazı durumlarda dikkatli olunması önemlidir. Herhangi bir zararı olmayan bu uygulama için cildinizin olumsuz tepki vermemesi adına lazer epilasyon öncesi ve sonrasındaki süreçte dikkatli olmalısınız. Uygulama yaptıracak kişilerin, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmamak adına sonbahar ve kış mevsimlerini tercih etmesi önerilir. Bununla birlikte ciltte hassasiyet yaratacak krem, peeling ya da ilaç kullanımının olmaması gerekli Uygulama sonrasında oluşacak hafif kızarıklık ve kabarıklık normal olup, tercihe bağlı olarak ağrı kesici ya da nemlendirici krem sürülebilir. Belli başlı noktalarda dikkatli olunduğu sürece lazer epilasyon uygulamalarının herhangi bir zararı bulunmaz.

Sakarya Lazer Epilasyonda Nouvelle Vie Farkı!

Sakarya’da lazer epilasyon hizmeti almak isteyenler için kaliteli bir süreç yürüten Nouvelle Vie, başarılı sonuçlara ulaşan lazer epilasyon işlemleri ile hizmet veriyor. Müşteri memnuniyetini temel alan çalışma prensibi ile kalite ve güven sunan Nouvelle Vie Güzellik Merkezinde, başta lazer epilasyon uygulamaları olmak üzere ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz tüm güzellik hizmetlerini alabilirsiniz. Avantajlı kampanyalar ve indirimler ile her bütçeye hitap eden güzellik uygulamaları için merkezimizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Hijyenik ortamlarda, sterilize edilmiş cihazlarla size özel hizmet veren Nouvelle Vie, Sakarya lazer epilasyon ile güzelliğinizi ortaya çıkarmaya devam ediyor. 

Menü