Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı (Diyetisyen)

Günlük hayatın koşturmacasında kendine yeteri kadar zaman ayıramayanlar kişilerde ortaya çıkan bazı sağlık sorunları sonucunda destek almaları gerekebilir. Bu durumlarda bir danışmandan yardım almak hem sağlıklı bir yaşam sürmede oldukça etkilidir. Peki sağlıklı yaşam danışmanlığı nedir? Sağlıklı yaşam danışmanlığı kapsamında, hastanın beslenme ve sağlık geçmişi incelenir ve yaşam kalitesini düşüren sorunlar tespit edilir. Bu sorunlar doğrultusunda birtakım hedefler belirlenerek yaşam kalitesini artırma yönünde adımlar atılır. Bu süreçte en çok dikkat edilen konulardan biri beslenme süreci olmaktadır. Doğru bir beslenme planı ile vücudunuzu yenileyebilmeniz, günlük alışkanlıklarınızı kontrol altında tutarken aynı zamanda sağlıklı kilo verebilmeniz mümkün. Beslenme sürecinizin yanı sıra birçok konuda size destek sağlayacak sağlıklı yaşam danışmanları, Nouvelle Vie Güzellik Merkezinde sizleri bekliyor.

Beslenme Danışmanlığı

Alanında uzman diyetisyenler tarafından verilen beslenme danışmanlığı, beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyen bir hizmettir. Özellikle kilo problemi yaşayan kişiler başta olmak üzere sağlıklı ve düzenli bir beslenme programına sahip olmak isteyen herkes, beslenme danışmanlığı hizmeti alabilir. Elbette sürece başlamadan beslenme danışmanı, sizden bazı bilgiler talep etmektedir. Özellikle son 6 ay içerisinde yapılan tahliller, herhangi bir sorunun tespitinde ve bu sorun baz alınarak bir beslenme programı oluşturmada önemlidir. Bu noktada, sağlıklı beslenme programı nedir? gibi sorularla sıklıkla karşılaşılmakta. Danışmanlık hizmeti almak isteyen herkes birbirinden özel ve farklıdır. Bu sebeple her vücudun ihtiyacı da birbirinden farklı olabilmekte. Bu doğrultuda beslenme programı hakkında net bir bilgi verilememekte. Kişiye özel hazırlanan programların ortak amacı, sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazandırmak ve bununla birlikte ideal kilonuza ulaşmanızı sağlamaktır. 

Beslenme danışmanlığı kapsamında hazırlanan beslenme programının amacı;

  • Yüksek tempoda geçen günlük hayatınızda gerekli enerjiyi elde edebilmeniz,
  • Yaptığınız işlerde veriminizi artırmak,
  • Kendinize ve vücudunuzun ihtiyaçlarına cevap verecek bir beslenme alışkanlığı kazandırmaktır.

Beslenme Danışmanlığı Kapsamında Yapılan Vücut Analizi

Beslenme danışmanlığı hizmetinden yararlanarak hayatına yenilik ve sağlık getirmek isteyenler için Nouvelle Vie olarak sürece birtakım analizler ile başlıyoruz. Vücut kompozisyon analizi olarak adlandırılan bu ölçümler, kişinin sahip olduğu oranları ifade eder. Bu oranlar doğrultusunda sürece yön verilerek önemli faydalar elde edilir. Yapılan analizler sonucunda elde edilen ölçümler;

  • Vücut ağırlığı ve boy uzunluğu,
  • Vücut kitle indeksi,
  • Kas, yağ ve kemik kütlesi,
  • Bölgesel yağ dağılımı

gibi oranlar elde edilir. Bu oranlar doğrultusunda bir hedef belirlenerek bu hedefe ulaşmak için sağlıklı yaşam programı oluşturulur.

Neden Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı Hizmeti Almalıyım?

Kendinizi sürekli yorgun hissediyor, yaptığınız işlerde yeterli performans gösteremiyor ve hayat koşturmacası arasında kendinize gerekli özeni gösteremiyor olabilirsiniz. Bu noktada bir danışmandan hizmet almak sizin için doğru bir karar olacaktır. Günlük hayatınızı bir düzene oturtmak, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek, sağlıklı bir yaşam hedefi ile hayatınıza sporu eklemek gibi önemli faydalar sunan danışmanlık hizmeti, kendinizi daha mutlu ve sağlıklı hissetmenizi sağlar. Bunun için sizinle birebir ilgilenen ve özel program ve analizler ile yardımcı olan Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, deneyimli ve uzman diyetisyen ekibi ile sizlere yardımcı olmaktadır. Siz de hayatınıza yeni bir başlangıç yapmak için Nouvelle Vie ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, sağlıklı yaşam danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz. 

Menü