Ozon Sauna

Günümüzün en etkili zayıflama yöntemleri arasında Ozon Sauna, konforu ve gözle görülür sonuçları itibariyle öne çıkmaya devam ediyor. Bilindiği üzere bölgesel yağlanma ya da genel itibariyle fazla kilolar, hem kadın hem de erkekler için sorun oluşturabilmektedir. Bu noktada daha hızlı ve etkili sonuçlar elde edebilmek amacıyla Ozon Sauna başta olmak üzere çeşitli zayıflama uygulamalarına talep artmaktadır.

Kilo ve bölgesel yağlanma problemi yaşayanlar tarafından tercih edilen ozonlu buhar uygulaması, sağlık açısından sağlamış olduğu birçok avantajlara sahiptir. Ozon buharı tarafından verilen ısı sayesinde kalori yakımı artırılır ve toksin atımı ile istenilen görünüme çok daha kısa sürelerde ulaşılır. 

Ozon Sauna Nedir?

Ozon Sauna, herhangi bir ameliyat ve cerrahi uygulama yapılmadan etkili ve hızlı bir zayıflama süreci sunar. Peki ozon sauna nedir? ne işe yarar? Ozon sauna uygulaması, ozon gazının kullanıldığı bir sauna türü olup ozon gazının deri yoluyla vücuda verilmesini sağlayan bir tedavidir. Bu sauna türünde ozon gazı, su buharıyla birleştirilerek ortama salınır ve kişinin vücuduna etki eder. Antioksidan özelliklere sahip ozon gazı cilt üzerinde temizleyici, yenileyici ve detoks etkisi sağlar. 

Ozon sauna cihazi ile uygulanan bu yöntemde faydalar sadece zayıflamaya yardımcı olmakla sınırlı değildir. Ayrıca, ozonun antimikrobiyal özellikleri sayesinde ciltteki mikropları öldürmeye ve enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Ozon saunalar, bağışıklık sistemini güçlendirme, kan dolaşımını artırma ve stresi azaltma gibi faydalarıyla da bilinir. Bu nedenle, kişisel bakım ve sağlık amaçlı tercih edilen bir sauna yöntemidir. 

Dikkatinizi Çekebilir: Pasif Jimnastik

Ozon Sauna Uygulaması Nasıl Yapılır?

Düzenli olarak uygulandığında birçok önemli faydası bulunan ozon sauna terapi seansları birkaç adımdan oluşmaktadır. Elbette ozon sauna tedavisi almadan önce herhangi bir riskle karşılaşmamak adına tedaviye uygun olup olmadığınıza karar verilmesi gereklidir. Herhangi bir risk teşkil etmeyen durumlarda uygulamaya başlanır ve seanslar genellikle aşağıdaki adımlardan oluşur;

 • Hazırlık: İlk aşamada kişi, cihaz ve uygulama alanı hazırlanır. Gerekli temizlik ve cihaz ayarları yapılır, uygulama için her şey hazır hale getirilir.
 • Uygulama: Genellikle su buharı ile karıştırılan ozon gazı, bu aşamada uygulanmaya başlar. Baş bölgesi dışarıda kalacak şekilde ozon kapsül cihazına giren kişi, ozon ve su buharı etkisiyle terlemeye başlar ve uygulama etkisini gösterir.
 • Uygulama Sonrası:  Seans boyunca terleme yoluyla toksinlerden arınan kişi, uygulama sonrası saunadan çıkarak cildini hafifçe kurular ve dinlenmeye geçer. Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

Ozon Saunanın Faydaları

Düzenli seanslar ile birlikte ozon buharı faydaları gözle görülür bir etki yapmaktadır. Ozon sauna yaptıranların yorumları incelendiğinde daha sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak ozon sauna tedavisi ile konforlu şekilde mümkün. Detaylı olarak bakıldığında ozon saunanın faydaları arasında aşağıdakileri sayabiliriz;

 • Ozon saunası ciltteki kirleri ve toksinleri temizleyerek cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Ter yardımıyla vücuttan zararlı toksinlerin atılmasını destekler. Selülit görünümünü azaltır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı korumaktadır.
 • Sıcaklık ve ozonun etkisiyle vücut rahatlar, stres ve gerginlik azalır.
 • Ozon saunası, kan dolaşımını artırarak dokulara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar.
 • Ozonun antimikrobiyal özellikleri sayesinde ciltteki mikropları öldürür ve enfeksiyon riskini azaltır.
 • Düzenli olarak yapıldığında ozon saunası enerji seviyelerini artırır ve genel olarak vücudu canlandırır.
 • Kas ağrılarını ve eklem şikayetlerini hafifletmeye yardımcı olabilir, daha sağlıklı ve ağrısız bir yaşam sürmenizi destekler.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanamaz?

Ciddi bir olumsuz etkisi olmayan ozon sauna uygulaması neredeyse herkes tarafından konforlu ve güvenilir şekilde kullanılabilir. Ancak bazı durumlarda uygulanması risk teşkil edeceğinden bu ozon sauna zararları ve sağlık sorunuyla karşılaşmamak adına aşağıdaki kişilere ozon sauna uygulaması yapılmamaktadır;

 • Hamile kadınlara ozon sauna uygulanmamalıdır çünkü yüksek sıcaklık ve ozonun etkileri anne ve bebek için risk oluşturabilir.
 • Kalp rahatsızlığı olan kişilerde ozon saunası kalp atışlarını artırabilir ve riskli olabilir.
 • Hipertansiyon sorunu olan kişilerde ozon saunası tansiyonu yükseltebilir ve sağlık sorunlarına yol açabilir.
 • Kanama bozukluğu olan kişilerde ozon saunası kanama riskini artırabilir.
 • Ciddi deri hastalıkları olan kişilerde ozon saunası cilt tahrişine ve daha kötüleşmeye neden olabilir.
 • Ateşli enfeksiyon veya hastalığı olan kişilerde ozon saunası ateşi artırabilir ve durumu kötüleştirebilir.
 • Epilepsi veya nörolojik hastalıkları olan kişilerde ozon saunası nöbet riskini artırabilir.
 • Bunların yanı sıra panik atak hastaları için rahatsız edici olabilmektedir.

Ozon Sauna Uygulaması Fiyatı

Ozon sauna uygulamasının fiyatı, genellikle sağlık ve güzellik merkezlerinde sunulan hizmetler arasında değişkenlik gösterir. Ozon sauna fiyat aralıkları; seans süresi, kullanılan teknoloji ve sağlanan ek hizmetlere göre değişebilir. Genellikle tek bir ozon sauna seans ücreti belirlenirken, bazı merkezler paketler veya üyelikler sunarak daha uygun fiyatlar sunabilir. Ozon sauna uygulamasının fiyatı, bulunduğunuz coğrafi konuma, uygulama yapılacak merkezin kalitesine ve sunduğu ek özelliklere göre de değişebilir. Bu noktada detaylı bilgi için Kocaeli güzellik merkezi adreslerimizi ziyaret edebilir, iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Menü