Protez Tırnak

Eller ve tırnaklar, vücudumuz üzerinde en dikkat çekici noktalardan biridir. Bu sebeple bakımlı ellere ve sağlıklı tırnaklara günümüzde daha çok önem verilmekte. Özellikle bakımlı ve sağlıklı bir görünüme sahip tırnaklar için birçok yöntem ve uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalardan biri olan protez tırnak, hem doğal görünümü hem de pratik kullanımı ile kadınların en çok tercih ettiği güzellik uygulamaları arasında sayılır. Uygulama, sürekli kırılan ve bakımsız duran tırnaklarından şikayetçi kadınların, uzun bir süre doğal, sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olabilmesini sağlar. Avantajlı bir uygulama olan protez tırnakların özelliklerine bakıldığında; doğal tırnaklara göre daha sert olmasından dolayı kırılmasının daha güç olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliği ile kullanışlı bir seçenek olan protez tırnaklar kişinin tercihine göre istenilen boyut ve ebatta yapılabilmekte. Nouvelle Vie olarak bakımlı ve sağlıklı görünen tırnaklara sahip olabilmeniz için uzman ve tecrübeli ekibimizle sizlere yardımcı oluyoruz.

protez tırnakProtez Tırnak Nedir?

Son zamanlarda öne çıkan uygulama hakkında bilgi vermek gerekirse öncelikle protez tırnaklar jel tırnak olarakta bilinmektedir. Bu uygulama uzman kişiler tarafından yapılması gereken özel bir işlemdir. Kişinin kendi tırnağı üzerine sürülen koruyucudan sonra uygulama gerçekleştirilir. Bu sayede doğal tırnak kesinlikle zarar görmez ve altta kalan tırnak nefes alabilir. Kişinin beklentisine ve kullanmak istediği ebatlara göre uygulama yapılabilmektedir. Bu uygulama hakkında sıkça sorulan sorulardan biri de protez tırnakların üzerine oje sürülüp sürülmeyeceğidir. Protez tırnakların üzerine oje sürülebilir hatta sürülen oje protez tırnakla birlikte daha kalıcı olabilir. Sürekli manikür yaptırma zahmetinden kurtaran bu uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ya da güzellik merkezimize gelebilirsiniz.

Protez Tırnak Fiyatları

Uygulama hakkında merak edilen konulardan biri de protez tırnak fiyatları olmaktadır. Piyasaya bakıldığı zaman oldukça geniş aralıklara sahip fiyatlar olduğu görülür. Ancak uzman kişiler tarafından yapılması ve kaliteli ürünlerin kullanılması gereken bu uygulamayı yaptırmadan önce araştırma yapmanız önemlidir. Nouvelle Vie ailesi olarak alanında en iyi  hizmeti sağlarken aynı zamanda bütçenizi zorlamayacak fiyatlarla sizlere yardımcı oluyoruz. Uygulama hakkında merak edilenler için bizimle iletişime geçebilir, uygulama ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Protez Tırnak Çeşitleri

Protez tırnaklar, kadınların severek kullandığı güzellik uygulamalarından biridir. Her ihtiyaca ve beklentiye göre uygulamada yenilikler sağlanmakta  olup gün geçtikçe daha doğal görünüme sahip protez tırnaklar ortaya çıkmaktadır. Günümüzde kullanılan protez tırnak çeşitleri arasında; akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak sayılabilir. Bu yöntemler arasında doğal görünümü ile sıklıkla tercih edilen seçenek jel tırnaklar olmaktadır. Tırnak üzerine uygulanan jel, kurutulduktan sonra estetik bir görünüm için şekillendirilir. Sağlıklı ve doğal bir görünüm sağlayan bu uygulamalar ile uzun süre bakımlı tırnaklara sahip olmanız mümkün.,

Protez TırnakProtez Tırnak Ne Kadar Kalıcı?

Kullanımı oldukça pratik olan bu tırnaklar, aynı zamanda doğal görünümleri ile öne çıkar. Tırnak bakımına önem veren kadınların ilgisini çeken protez tırnakların ne kadar kalıcı olduğu ise merak edilen bir diğer konudur. Bazı noktalara dikkat edildiği takdirde protez tırnakları ortalama 3-4 hafta rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün. Kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında öncelikle tırnakların kimyasallardan uzak tutulması gerektiğidir. Örneğin ojelerinizi çıkarmak için asetonsuz oje çıkarıcı kullandığınız takdirde protez tırnağınızın kalitesi bozulmadan uzun süre kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra temizlik malzemeleri kullanmanız gereken durumlarda ise eldiven kullanmanız tavsiye edilir. Yaklaşık 3-4 hafta sorunsuzca kullanabildiğiniz protez tırnakların, yine aynı şekilde uzman kişiler tarafından çıkarılması önemlidir. Bu sayede kendi tırnağınız zarar görmeden protez uygulaması gerçekleşmiş ve sonlanmış olur.

Protez Tırnak Kimler İçin Uygundur?

Merak edilen protez tırnak uygulaması hemen herkes için uygundur. Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan ve bu durum yüzünden estetik olmayan tırnaklara sahip kişiler, protez uygulamasından yararlanarak estetik ve sağlıklı görünen tırnaklara kavuşabilir. Bunun yanı sıra sürekli tırnak kırılması gibi sorun yaşayan kişilerin tercihi protez tırnaklar olmaktadır. Herhangi bir tırnak sorunu olmayan ve tamamen estetik görünüm düşünen kişilerde bu uygulamadan yararlanabilir. Ancak hiçbir zararı olmayan bu uygulama bazı kişiler için uygun olmayabilir. Özellikle el ve tırnaklarında mantar problemi olan, herhangi bir cilt rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavi sonrası bu işlemi tercih etmesi önerilir. Tırnaklarınızın bakımlı görünmesi için doğal protez tırnaklara sahip olmayı düşünebilirsiniz. Bunun için alanında en başarılı isim olan Nouvelle Vie farkından yararlanmak ister misiniz? Hijyenik ortamlarda uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilen kişisel bakım uygulamaları ve daha fazlası için sizleri güzellik merkezimize davet ediyoruz.

Menü