Cilt Toparlama

Yaş aldıkça yavaşlayan metabolizma beraberinde bazı rahatsızlıkları da getirir. Bu süreçte kolajen üretimi azalınca cilt elastik yapısını kaybetmeye başlar. Metabolizmanın yavaşlamasına yaşlılık dışında başka faktörler de sebep olabilmektedir. Beslenme düzeni, yetersiz su tüketimi, sigara ve alkol tüketimi, hareketsiz yaşam tarzı, güneş ışınları cilt yapısının bozulmasına neden olabilir. Cilt sarkmaları, kırışıklıklar, lekelenmeler ve cilt tonu eşitsizlikleri bu sürecin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Erken yaşlanma olarak da adlandırabileceğimiz bu süreci yavaşlatmak ya da ortadan kaldırabilmek adına birden fazla çözüm tedavisi geliştirilmiştir. Artık bu tarz cilt problemlerine kısa sürede etkili çözümler bulmak çok daha basit olmaktadır. Cilt Toparlama olarak önümüze çıkan tedavi yönteminde kişisel olarak aldığımız önlemler desteğiyle başarılı bir sonucu yakalayabiliyoruz. Bu tedavi yöntemi de farklı kişinin yaşadığı probleme uygun olarak çeşitlilik gösterebilmektedir.

Cilt Toparlamaya Neden İhtiyaç Duyarız?

Yaşı ne olursa olsun herkes yüz ve vücudunun sağlıklı bir görünümde olmasını ister. Yaşanan cilt problemleri ne kadar fazlalaştıysa tedavi yöntemleri de aynı şekilde gelişmektedir. İç ve dış etmenlerin etki ettiği cilt problemleri genelde birden değil belirli bir sürecin sonucunda ortaya çıkar. Eğer sağlık ve cilt bakımı rutinlerimizi aksatmadan yaparsak erken yaşlanma belirtileri de o kadar hafif bir şekilde kendini gösterecektir.

Cilt Toparlama yöntemleri de işte tam bu süreçte bizlere sunulan en etkili yöntemlerdendir. Cilt toparlamaya ihtiyaç duyan ya da önlemlerini en doğru şekilde almak isteyenlerin gözdesi haline gelen tedavilerin bütününü ifade eder. Bu tedavi yöntemleri ameliyatsız seçeneklere de sahip olmasıyla bilinmektedir. Kişinin ihtiyacı olan cilt toparlama yöntemi belirlenerek düzenli bir işlem programıyla istenilen cilt sağlığına ve güzelliğine kavuşmak bu yöntemlerle yapılabilmektedir.

Cilt Sarkmasının Önüne Geçilebilir mi?

Doğal bir sürecin sonu olduğu gibi dış etmenlerden dolayı da cilt sarkması yaşanabiliyor. Bunların önüne aslında basit önlemler veya rutin bakımlarla geçebilmek mümkün. Metabolizmanın yavaşlaması erken yaşlanmanın altında yatan en önemli sebep. Eğer doğru bir beslenme düzenine sahip olur, şeker, sigara, alkol vb. tüketimlerden uzak durup rutin bir egzersiz programına sahip olursak metabolizmanın yavaşlamasının da önüne geçebiliriz. Dış etmenlerde ise erken yaşlardan itibaren güneş koruyucu krem kullanmak, günlük cilt bakımı rutinlerini aksatmamak cilt sarkmasının önüne geçmemizde bizlere fayda sağlar.

Yine de yaşanabilecek cilt sarkmasına karşı çok basit ve ameliyatsız cilt toparlama yöntemleri ile geçebilmekteyiz. Sadece ihtiyacınız olan uzman bir görüşü dahilinde sizin için en uygun tedaviyi belirlemek olacaktır. Öncelikle yaşamış olduğunuz cilt problemleri saptanır, gerek duyulmasıyla birlikte cilt germe, cilt sıkılaştırma işlemleri yapılır. Bunlara destek amaçlı veya tek başına yeterli olacak durumlarda vitamin serum desteği sağlanarak cildiniz sağlıklı bir görünüm elde eder.

Ameliyatsız Cilt Toparlama

Yaşanılan cilt problemleri çözümü noktasında en çok cerrahi işlemlere gerek kalmadan bir sonuca ulaşmak istenir. Vücudunda yara izi, kesik, ağrı gibi sonuçların olmamasını isteyenlerin gözdesi ise ameliyatsız cilt toparlama yöntemleridir. Bunlarla gözle görülür çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Burada öncelikle sizin için uygun olan bir yöntem belirlenir. İple yüz germe, dermapenli PRP uygulaması, lazerle cilt sıkılaştırma, AquaPeel ile cilt toparlama, SilkPeel yöntemleri bu alanda en tercih edilen yöntem olarak bilinir. Ağrısız ve vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilir yöntemlerdir.

Cilt Toparlama Yöntemleri

Cilt Toparlama noktasında birçok yöntemden bahsedebiliriz. Kişiden kişiye göre değişebilecek ve vücudun farklı bölgelerine uygulanabilirler. Cerrahi bir işleme gerek duyulmadan yapılanlar da bulunur. AquaPeel, temizlenen cilde ozonlu buhar tedavisinin uygulanmasıdır. Cilt, ölü hücrelerden arındırılarak gözenekleri açar ve cildin yenilenmesi sağlanır. Akne, cilt lekelenmesi veya cildin kırışıklık gösterdiği alanlarda SilkPeel cihazıyla yapılan yöntemde, en üst katmandaki cilt derisinin kendini yenilemesi sağlanır. Altın İğne tedavisinde de cilt yüzeyi ucunda belirli sayıda altın iğne bulunan cihazla soymalar yapılır, bununla birlikte radyofrekans uygulaması da verilir. Sonucunda hücre yenilenmesi sağlanarak cilde doğal ve elastik görüntüsü kazandırılır.
Plazma yöntemi kategorisinde de dermapen, dermaroller gibi işlemlerle cilde gereken hasar uygulamaları yapılır. Bu yöntemler hafif bir ağrıya sebep olabilir ancak bilinen en doğal ve yan etkisiz cilt toparlama yöntemleridir. Seanslar sonrasındaki bakımlarınızla birlikte cildinizin yenilendiğine kısa sürede şahit olabilmektesiniz. İple yüz germe yönteminde de amaç kolajen artırmaktır. Kullanılan ipler tamamen tıbbi amaçlı üretilen ve herhangi bir yan etkisi olmayan, eriyebilen içeriklerden oluşur. Cilt istenilen sıkı görünüme gelecek şekilde iple germe işlemleri uygulanır. Anesteziye gerek duyulmaz, kişiler işlemlerden sonra belirli şeylere dikkat ettikleri sürece başarılı sonucunu uzun bir süre saklar.

Nouvelle Vie İle Cilt Toparlama

Cildimizin bizim aynamız olduğunu hepimiz duymuşuzdur. Herkes sağlıklı bir görünümde olmak, aynanın karşısında geçtiğinde parlayan pürüzsüz bir cilt görmek ister. Erken yaşlılık belirtilerinin artık sizi üzmesine gerek yok. Sağlıklı ve estetik bir cilde sahip olmak artık çok basit işlemlerle gerçekleştiriliyor. Uzman ve profesyonel bir ekip ile birlikte müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli hizmetinden ödün vermeden çalışmalarını sürdüren Nouvelle Vie Güzellik Merkezi’nde size en uygun cilt toparlama yöntemleri belirleniyor. Hayalinizdeki cilde ulaşmak için tek yapmanız gereken merkezimizi ziyaret etmeniz. Uzman ekip arkadaşlarımızla yapacağınız görüşmeden sonra hedeflediğiniz cilt görünümüne kısa sürede ulaşacaksınız.

Menü