Led Terapi

Gençlik ışığı olarak bilinen Led Terapi uygulaması, en etkili cilt bakımı tedavilerinden biridir. Cildin yenilenmesinde büyük rol oynayan bu yöntemde farklı renkte ışıklar kullanılır. Farklı renk seçeneği bulunan Led Terapi cihazı, farklı cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olmasıyla bilinir. Cilt yaralarının kısa sürede iyileşebilmesini sağlayan ve ciltteki kan akışını hızlandıran bu uygulama ile cilt şikayetlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Acısız, ağrısız ve pratik bir işlem olan bu uygulama sonrasında, günlük hayatınıza hemen dönebilmeniz mümkün. Son dönemlerde özellikle kadınların gözde uygulamalarından biri olan Led Terapi, Nouvelle Vie farkıyla sizlere sunulmaktadır. 

Led Terapi Uygulaması ve Cihazı 

Led terapi uygulaması, bir ışık tedavisi olarak tanımlanabilir. Led ışıklarının cilt üzerinde olumlu etkisi bulunmakta ve cilt kendini yenileyebilmektedir. Uygulama cihazının temel çalışma prensibinde, led ışıklarının genellikle yüz bölgesine yoğun led ışık gönderilmesi sağlanır. 4 ayrı başlığı bulunan bu cihazda, farklı renkler kullanılmaktadır. Her biri ayrı etkiye sahip renkler; Sarı, Kırmızı, Mavi ve Yeşildir. Cilt dokusunu harekete geçiren bu ışıklar, cildin yenilenmesini ve dolayısıyla cilt lekeleri, yaşlılığa bağlı faktörler ve yara izlerinin iyileşmesinde olumlu etki sağlar. Işığa karşı hassas olan cildimiz, led uygulaması sırasında cilde gönderilen ışıklardan etkilenir ve dermis tabakası harekete geçer. Elbette uygulama sürecinde gönderilen ışınların dalga boyuna dikkat edilmeli, cildin ihtiyacına yönelik bir tedavi uygulanmalıdır. 

Led Terapi Işıklarının Özellikleri

Led terapi cihazı, 4 başlığı sayesinde çeşitli ihtiyaçlara cevap verebilen 4 farklı renk imkanı sunar. Sarı, Yeşil, Mavi ve Kırmızı renk ışıkları ile cildinizin ihtiyacınıza en uygun hizmeti alabilirsiniz. Her bir renk farklı dalga boyuna ve cilt için farklı etkilere sahiptir. Led ışıklarının özelliklerine bakıldığında;

Sarı Işık: 583 nm dalga boyuna sahip bu ışık, cilt kızarıklığı tedavilerinde tercih edilmektedir. Kan dolaşımını düzenleyerek detoks etkisi yaratır.

Yeşil Işık: 532 nm dalga boyuna sahiptir. Melanin üreten hücreleri etkileyerek leke tedavilerinde olumlu sonuç alınmasını sağlar. 

Mavi Işık: 423 nm dalga boyundaki Mavi Işık teknolojisi, sivilce ve akneye sebep olan bakterilerin sterilizasyonunu sağlar. Aşırı hassas ciltlerde sakinleştirici etkisi bulunur.

Kırmızı Işık: 640 nm dalga boyu ile cildin alt katmanlarına ulaşır. Bu katmanlarda kolajen üretimini artırır, cilt hücrelerini yeniler, önemli cilt sorunlarının tedavilerinde etki sağlar. 

Led Terapi Uygulamasının Faydaları 

Cilt sağlığınızı en az sizin kadar düşünen Nouvelle Vie, led uygulamaları ile cilt problemlerinizi en aza indirmek için yardımcı olmaya devam ediyor. Son teknoloji led terapi cihazı ile sağladığı gençlik ışığı uygulaması, cildiniz için önemli birçok fayda sağlar. Led terapi uygulamasının faydaları arasında;

 • Tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur.
 • Acısız, ağrısız ve konforlu bir işlemdir.
 • Uygulama sonrasında günlük hayatınıza hızla dönebilmeniz mümkündür.
 • Hamilelikte ya da ilaç alınması riskli olan durumlarda güvenle tercih edilebilir. 
 • İşlem sonrasında herhangi bir ekstra uygulama gerektirmez.

Kullanım Alanları

Zararlı hiçbir etkisi bulunmayan bu uygulama, farklı kullanım alanlarına sahiptir. Cilt bakım uygulamalarından biri olup temelde cilt rahatsızlıklarının tedavisinde tercih edilmektedir. Led terapi kullanım alanları arasında;

 • Güneş lekesi ve güneş yanıklarında,
 • Ameliyat sonucu oluşan yara izlerinde,
 • Siğil, vitiligo ve sedef hastalığı gibi deri rahatsızlıklarında,
 • Akne tedavisinde,
 • İnce kırışıklarda,
 • Kan dolaşımının artırılmasında,
 • Doku yenilenmelerinde

bu cilt bakım uygulamasından yararlanılabilir. 

Son teknoloji cihazlarla hizmet veren Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, Led Terapi uygulaması ile beklentilerinizi karşılamaya devam ediyor. Henüz yeterince yaygınlaşmamış bu uygulamayı sizlere profesyonel şekilde uzman ekibi ile sunan Nouvelle Vie güzellik merkezini ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilir, uygulamanın avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Menü