Pasif Jimnastik

Egzersiz yapmadan verilen ani kilo kayıplarında bazı kas gruplarının çalışması zayıflayabilmektedir. Bu durum vücutta meydana gelen sarkmalar ile kendini gösterebilir. Doğru beslenme ve egzersiz programının haricinde bu duruma çözüm olarak son zamanlarda uygulanan Pasif Jimnastik tedavisi, sarkmaların toparlanması ve önüne geçebilmesini sağlıyor.

Pasif Jimnastik Nedir?

Ani kilo kayıpları, selülit, bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma gibi durumlara karşı günümüzde sürekli çözüm tedavileri geliştirilmektedir. Bu sorunlar kişiden kişiye farklılıklar gösterebileceği için tedavi yöntemleri de kişiye göre çeşitlendirilerek en sağlıklı ve doğru yollardan bu durumlardan kurtulabilmek mümkün hale getirilmiştir. Yanlış diyet ve egzersiz yapılmadan verilen kilolar ile birlikte oluşan vücut sarkmaları, selülit gibi sorunlar ise tedavisi için en fazla talep gören bir durum. Bu noktada kişilerin çözüm arayışına cevap veren basit ve etkili bir yöntem olarak bu uygulama karşımıza çıkıyor. “Pasif Jimnastik nedir?” diyecek olursak, bahsetmiş olduğumuz zayıflayan kas gruplarının tekrardan etkili bir şekilde çalıştırılmasına imkan sağlayan bir yöntem olduğunu kısaca özetleyebiliriz. Jimnastik uygulaması, hedeflenen bölgeye yapılan uygulama ile hem kısa sürede etkisini göstermekte hem de kişinin gündelik yaşantısını aksatmamaktadır.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Tedavi sırasında, farklı özelliklerde bulunan pasif jimnastik aletleri kullanılır. Vücutta uygulanacak bölgeye, belirlenen elektik oranı verilerek işlem gerçekleştirilir. Bu oran, her pasif jimnastik cihazında farklılık gösterebilmekle birlikte 16-24 elektrod ve 6-9 mod arasındadır. Bilgisayara bağlı olarak çalışan bu cihazların kullanımı da basittir. Hedeflenen bölgeye yerleştirilen pedler aracılığıyla vücuda belirlenen elektrot verilir. Bununla birlikte vücuda radyo dalgaları da gönderilmekte, vücuttaki kas gruplarının etkili çalışması sağlanmaktadır. İşlemlerle birlikte oluşan fazla yağ kütleleri vücuttan atılmakta, daha fit bir görünüm elde edilmekle birlikte bölgesel zayıflamaya da destek sağlanmaktadır. Uygulamada birden fazla ped kullanımı da sağlanabildiğinden aynı anda vücudunda birçok noktasında da kullanılabilmektedir.

Pasif Jimnastik Seansları

İşlemlerde uygulanan elektron oranı ile birlikte yapılacak seans sayısı da kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bu aşamada yapılması gereken en önemli başlangıç, bu alanda profesyonel ve uzman bir kişinin görüşü eşliğinde tedaviye başlamak olacaktır. Belirlenen hedef bölge ile birlikte başlayacak tedavi, sizi en etkili sonuca ulaştıracaktır. Seanslar en fazla 45 dakikalık bir süre içinde tamamlanmakta ve kişiler bu seanslar sonrasında gündelik yaşantılarına rahat bir şekilde devam edebilmektedir. Pasif Jimnastik seansları haftada 3-5 seans aralığında önerilir.Etkisini hemen hemen 3. seans sonrasında gösterebilmektedir.

Pasif Jimnastiğin Kullanım Alanları

Tedavinin faydaları kadar kullanım alanı da geniştir. Selülit giderme, vücuttaki sarkmaları toparlama ve bölgesel zayıflama ile birlikte başka durumlar için de uygulanabilmektedir. Vücuda vermiş olduğu elektrik ve radyo dalgaları ile birlikte yağ kütlelerinin atılmasını sağlayan Pasif Jimnastik uygulaması, vücut sıkılaştırmak isteyenler için de tercih olarak sunulabiliyor. Vücuttaki kan dolaşımını düzenler, vücut geliştirmeye destek sağlar, sırt ve bel ağrısı gibi problemlerin tedavisinde tercih edilebilir. Ayrıca göğüs dikleştirme gibi durumlarda da kişilerin tercih etmiş olduğu etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Kullanım alanlarında seans sayıları ve elektrik oranları da farklılık gösterebilmektedir.

Pasif Jimnastik Zararlı Mı?

Pasif Jimnastik uygulaması, her tedavide olduğu gibi bazı durumlarda uygulanamayabilir. Zararlı bir işlem olmamakla birlikte, hamilelik döneminde olanlara, kalp pili olan kişilere, epilepsi rahatsızlığı ve yakın dönemde cerrahi müdahalede bulunulanlara uygulanamayabilir. İşlemler varisli damarlar üzerine uygulanamayacağı gibi yumurtalık ve testis üzerinde kullanılamaz, regl döneminde de işlemler gerçekleştirilemez. Tedavi öncesinde mutlaka bir doktora danışarak işlemlere başlanması önerilmektedir.

Nouvelle Vie İle Profesyonel Pasif Jimnastik

Bakım ve sağlığınıza verdiğiniz önemi kalitesi ve uzman kadrosuyla destekleyen Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, Pasif Jimnastik tedavisi uygulamasında da emin ellerde olmanızı sağlıyor. Sizin için en doğru tedavi uygulamasını belirlemek ve uygun fiyatlardan yararlanmak için Nouvelle Vie Güzellik Merkezi’ni ziyaret edebilir, kalite ve profesyonel ekibimizin görüşleri doğrultusunda Pasif Jimnastik tedavisine başlayabilirsiniz.

Menü