Somon DNA

Cilt problemleri her geçen gün artan bir estetik sorunu olmaktadır. Farklı nedenler ve farklı şekilde kendini belli eden bu problemlere karşı cilt gençleştirme adı altında Somon DNA bakım ve tedavi işlemleri uygulanır.

Somon DNA tedavisi de bu sorununuza karşı olarak geliştirilen farklı bir yöntemdir. Kullanılan malzeme ve uygulama yöntemiyle son zamanların popüler uygulamaları arasında yer alır. Aynı zamanda cildin hazırlanması, malzeme kullanımı ve uygulama aşamalarıyla titizlik ve profesyonellik gerektiren bir uygulamadır.

Somon DNA Nedir?

Cilt bakım tedavilerinin çoğu kesi ve iğne gibi işlemlere gerek kalmadan yapılıyor. Somon DNA ise bunlardan ayrı olarak farklı bir yöntem izler. Somon DNA aşısı olarak bilinen malzeme içeriğinde saf hyalüronik asit ve somon balığı spermleri ile elde edilen sıvı malzeme bulunur. Ana içeriği bunlar olmakla birlikte cilt sorununa göre Glicine, L Leusin, L Proline, L Lysine gibi asit içerikleri de eklenir. Bu içerikler cilt sıkılaştırma veya gözenek tedavisi noktasında da önemli bir tedavi etkisine sahip olmaktadır. Cilde ihtiyacı olan nemi ve vitaminler sağlayan gençlik DNA aşısı, cildin kendini yenilemesi ile kırışıklık, renk tonu eşitsizliği, soluk görünüm, akne problemleri gibi birçok cilt sorununa etki eder.

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Somon DNA uygulaması özel içeriği ile birlikte mikroiğneler aracılığıyla cilde enjekte edilir. Seans öncesinde cildin temizliği yapılır.
Yoğun bir nem cilde kazandırılır. Bu işlem 15-20 dakika süren bir işlemdir. Ardından anestezik etkiye sahip krem ile cilt mikroiğne atışlarına hazır hale getirilir. Mikroiğne işleminden sonra hazırlanan aşı cilde sürülür.

Somon DNA Uygulamasının Cilde Faydaları

İşlem ve uygulama yöntemi ne kadar dikkat gerektirse de Somon DNA uygulamasının cilde faydaları bunu göz ardı etmenizi sağlıyor. Bu tedavi yöntemiyle birlikte; kolajen üretimi artar, cilt kendini yenilemeye başlar. Cilt sarkmaları önlenir. Özellikle göz çevresi ve alındaki kırışıklıklar büyük ölçüde azalır. Cildin nem ihtiyacı karşılanır. Cilt parlak bir görünüme kavuşur.

Somon DNA Uygulaması Seans Süreleri

Gençlik aşısı olarak bilinen bu uygulamada seans süreleri genel olarak yarım saate yakın sürer. Cilt tipi ve problemine bağlı olarak en az 4 seans önerilmektedir. İlk seans sonrasında ciltte etkilerini göstermeye başlar. Seans sonrası ve tedavi bittikten sonra cilt bakım rutinlerinize dikkat etmeniz dahilinde cildiniz ışıltısını kaybetmeden genç bir görünümde olacaktır.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.
Seans öncesinde kan sulandırıcı, alkol ürünleri tüketilmemeli, peeling işlemi yapılmamalı ve gün boyunca güneş ışınlarından kaçınılmalıdır.
Uygulamasında sonrasında ise aynı şekilde bu işlemlerden kaçınılmalıdır, ayrıca 1 gün boyunca cildinizi su ile temas ettirmemelisiniz. İşlemin uygulandığı bölgeye dokunmamalı ve yüzüstü yatmaktan kaçınmalısınız.

Nouvelle’de cilt güzelliği iksiri; Somon DNA uygulaması

Nouvelle Güzellik Merkezi, cildinizin ihtiyacı olan her türlü bakım yöntemlerini en son teknolojik cihazlarla ve uzman ekibiyle uyguluyor. Müşteri memnuniyetinin önemsendiği merkezimizde cildinize güzellik katacak bu uygulama titiz ve hijyenik işlemlerle gerçekleştiriliyor. Cildinize gençlik katacak Somon DNA fiyat ve işlemleri hakkında merkezimizi arayabilir, uzman arkadaşlarımızdan randevu talep edebilirsiniz.

Menü