Kimyasal Peeling

Sağlıklı, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için uygulanan yöntemlerden biri olan kimyasal peeling, leke tedavisi olarak da etkili olmaktadır. Güneş ışınları kaynaklı lekelenmeler, gebelik sonrası yaşanan lekelenmeler olsun peeling yöntemleri bu sorunlara karşı tercih edilmektedir. Daha kusursuz bir cilde sahip olmak için siz de Nouvelle Vie Güzellik Merkezine gelerek detaylı bilgi alabilir, profesyonel peeling uygulaması yaptırabilirsiniz.

Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kimyasal peeling uygulaması, içerisinde çeşitli solüsyon veya asitler bulunduran bir yöntemdir. Bunlar arasında en fazla kullanılanlar; salislik, alfa hidroksi, glikolik asitler ile jessner solüsyonlardır. Deri canlanması, leke tedavileri veya yaşlılık belirtilerini azaltmak amaçlı cilde kontrollü bir şekilde uygulanırlar. Cildin üst katmanı bu uygulama sonrasında aşınır, sorunlu cilt kendini atar ve yenilenmeye başlar. Farklı amaçlara yönelik peeling yöntemleri de vardır. Derin, ortaya ve yüzeysel peeling olarak adlandırılan bu yöntemler uygulamanın yoğunluğuna göre çeşitlenir. Bunların iyileşme süreleri de farklıdır.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildi aşındırarak yenilenmesini sağlayan bit yöntem olduğundan mutlaka kimyasal peeling seansları öncesinde dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikle bu işlem öncesinde bir uzmandan görüş almalısınız. Bir ay öncesinden tedaviye destek amaçlı kremler, nemlendiriciler, güneş kremi düzenli olarak kullanılmaya başlanmalı. Saç boyama, epilasyon gibi işlemler seanslar öncesinde yaptırılmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaç ve sigara kullanılıyorsa seanslar öncesinde kesilmeli.

Kimyasal Peeling Ne İşe Yarar?

Belirli bir yaş sonrasında ya da çevresel faktörlere bağlı olarak cilt kendini yenileyemez duruma gelebilir veya yenileme hızı yavaşlayabilir. Bunun sonucunda ciltte kırışıklık, lekelenmeler, soluk bir cilt, akne, gözenek genişlemesi yaşanabilir. Peeling uygulamasının amacı, cilde kontrollü ve sağlıklı bir şekilde hasarlar vererek, cildin bu sayede yenilenmesini sağlamaktır. Bu tedavide, seanslar öncesinde ve sonrasında bazı durumlara dikkat edilmesiyle tedavi oranı başarıya ulaşır.

Kimler Kimyasal Peeling Yaptırabilir?

Peeling uygulaması bazı durumlar dışında herkese uygulanabilir. Bunun dışında kimyasal peeling uygulanmaması gereken kişiler;

  • Uygulama bölgesinde açık yarası olanlara,
  • Deri hastalıkları bulunanlara,
  • Gebelik ve emzirme dönemindekilere,
  • Şeker hastalarına,
  • Doğum kontrol hapı kullananlara,
  • Kan sulandırıcı kullananlara,
  • Koyu cilt rengine sahip olanlara,
  • Güneş kremi hassasiyet olanlara uygulanmamaktadır.

Bunun dışında kadın, erkek herkese uygulanabilir. Ciltte sadece yüz değil, sorunlu olan diğer bölgelere de uygulanabilmektedir.

Kimyasal Peeling Süreleri ve Seans Sayıları

Cildin hangi bölgesine uygulanacağına ve ciltteki probleme göre seans süre ve sayıları değişiklik gösterebilir. Kimyasal peeling seansları genel olarak 2 veya 4 haftalık aralıklarla gerçekleştirilir. Toplamda da 8 seansa kadar uygulanır. Seans süreleri 30 dakikaya kadar sürebilmektedir. Genel olarak bu tedavi yöntemi 1 yıla yakın sürebilir. Güneşten korunmanın önemli olmasından dolayı bu işlemlerin sonbahar ayları ile başlayıp yaza girmeden bitirilmesi tavsiye edilir.

Kimyasal Peeling Uygulamasında Nouvelle Vie Farkı!

Cilt bakımlarını sadece bir sorunla karşılaştığınızda değil belirli aralıklar yapmanız önerilir. Çünkü günümüzde birçok faktör cildimize olumsuz etki bırakır. Vücudumuzun bunları onarması ya yavaştır ya da etkisini kaybetmiştir. Bu yüzden cildimize gereken özeni göstermek adına cildimizin ihtiyaçlarını en başından karşılamalıyız. Kimyasal peelingin cilt sorunlarına karşı olan etkili sonucu ile birçok kişi bu tedavi yöntemini tercih etmeye başladı. Tedavilerin başarıya ulaşmasında en önemli faktör sizin için gerçekten neyin gerekliği olduğunu belirtecek ve alanında uzman bir ekiple işe başlamaktır. Peeling uygulamasında Nouvelle Vie farkını yaşamak için güzellik merkezimizi ziyaret edebilir, seans işlemleri ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Menü