Akne Bakımı

Yüz, boyun, sırt ve gövdede yer alan, yağ bezlerinin aktivitesinden kaynaklanan, ciltten kabarık olarak görülen, zaman zaman içi iltihaplı olabilen sivilcelerdir. Ergenlik döneminde en sık görülen dermatolojik hastalıktır. 12-18 yaşları arasındaki bireylerin yaklaşık %40’ında görülür.

Akne Neden Oluşur?

  • Genetik olarak yatkın kişilerde yağ salgısının deri dışına atıldığı kıl-yağ bezi kanalında kalınlaşma ve buradaki hücrelerin yapışkanlığından dolayı kanalın tıkanmaya meyilli olması önemli bir faktördür.
  • Ergenlik döneminde artan yağ salgısının ( sebum) bu kanalda birikerek komedon adı verilen siyah ya da beyaz noktaları oluşturmasıdır
  • Fiziksel faktörler arasında sürülen yağlı kremler, sıcak hava, terleme artışı, makyaj ve uygun cilt temizleyicilerin kullanılmaması sayılabilir.
  • Hava kirliliğine bağlı olarak tıkanan gözeneklerdeki sebuma (yağ salgısına) bakterilerin yerleşmesi burada bir yangıya, iltihaplanmaya neden olmasıdır.
    Bununla birlikte Karaciğer Bozukluğunun akne oluşumuna etkisi olduğu iddiası tamamen yanlıştır. Bu iki hastalık arasında hiçbir bağ yoktur.

Siz de Nouvelle Vie Estetik Akne Bakımı işleminden uygun fiyatlarla faydalanmak için hemen bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Menü