Jet Peel

Cilt bakımı yaptırmak isteyen ya da cildinde yaşadığı probleme ağrısız, etkili bir çözüm yolu arayanların yeni gözdesi Jet Peel, mezoterapi tedavisinin iğnesiz olarak yapılmış hali olarak da bilinir. Cildin ihtiyacı olan nem ve yenilenmeyi sağladığı gibi cildinize parlak ve esnek bir görüntüyü de elde etmesini sağlıyor.

Jet Peel Nedir? Nasıl Uygulanır?

Zamanla yaşadığımız sağlık problemleri cildimizde de farklı olarak ortaya çıkabiliyor. Ancak gelişen tedavi yöntemleriyle artık bunlar bir problem olmaktan çıktı. Kısa sürede etkili ve sağlıklı sonuçlar almak mümkün oluyor. Cilt bakım yöntemlerinden biri olan Jet Peel uygulaması da çoğunluğun aradığı ağrısız ve etkili çözümü başarıyla gerçekleştiriyor. Jet Peel Nedir? Bu kadar etkili olmasının yanı sıra yan etkisi var mıdır? Nasıl uygulanır? Tedavinin sıkça sorulan soruları. Gelin, yanıtlarıyla birlikte bu uygulamayı sizler için detaylı olarak açıklayalım.

Jet Peel uygulaması, diğer cilt bakım yöntemleriyle benzerlikleri olsa da cilde çeşitli serum ve vitaminlerin yanı sıra oksijen ve basınçlı hava sağlar. 5 aşamalık bir uygulama adımı vardır. Her aşaması, cildin farklı bir problemine yönelik yapılır. Bu işlem için tasarlanan cihaz yardımıyla uygulamalar gerçekleştirilir. Bu cihaz aracılığıyla cilt temizlenir, gözenekler açılır, cilt problemine uygun olarak peeling işlemi yapılır, tedavinin cildin en alt katmanına kadar ulaşması sağlanır, genç görünüm ve iyi bir cilt sağlığı elde edilir.

Jet Peel Hangi Durumlarda Uygulanır?

Jet Peel, ciltte çok farklı problemlere yönelik olarak uygulanabilir. Akne ve yara izleri, estetik uygulamaları sonrasında gerekli görülen bölgelerde, doğum sonrası kırışıklık tedavisinde, rutin cilt bakımında, ciltteki erken yaşlanma tedavisinde ve bazı cilt hastalıklarının tedavisinde tercih edilir.

Jet Peel Uygulamasının Cilt Üzerinde Etkileri

Uygulama esnasında cildin yenilenmesi aktif hale getirileceğinden kızarıklık oluşabilir. Ancak bu durum çok kısa bir süre sürmektedir. Uygulamayla ciltteki ölü hücreler atılır, cilt yenilenir, pürüzsüz bir görünüm sağlanır. Peeling tedavisi cildin kan dolaşımı daha aktif hale gelir, en alt katmanına kadar etki sağlanır. Bununla birlikte akne ve yara izi, kırışıklık gibi sorunlar minimum düzeye indirilir. Düzenli ve doğru tedavi yöntemiyle uygulamanın faydaları daha da fazla etkili olabilmektedir.

Vücudun Hangi Bölgeleri İçin Jet Peel Yaptırılabilir?

Uygulamanın faydaları kadar vücutta uygulanacağı bölgeler de fazladır. Genel olarak yüz bölgesinde uygulanıyor. Ancak etki ettiği cilt problemlerini göz önüne alacak olursak el, ayak, kol, dirsek, boyun, sırt ve dekolte bölgelerinde de yaşanan cilt problemlerine karşı sıklıkla uygulanmaktadır.

Jet Peel Seansları

Cilde olan etkisi, ağrısız bir işlem olması ve çok farklı cilt problemlerine karşı da olumlu bir etki yapmasıyla Jet Peel, cilt bakım tedavilerinde başı çeken uygulama haline geldi. Jet Peel seansları genel olarak haftada bir kez olmak üzere 1 aylık süreyle uygulanır. Bu noktada en doğru tedaviyi bir uzmandan almanızı tavsiye ederiz.
Seanslar öncesinde ciltte makyaj olmaması gerekir. Solaryum veya lazer epilasyon uygulamaları da bu tedavi öncesinde yapılmamalıdır. Jet Peel seansları sonrasında ise mutlaka etkili bir güneş kremini düzenli aralıklarla kullanmalısınız. Güneş ışınlarından uzak durulması gerekir. İşlem bölgesine gün boyu suyun temas etmemesi de gerekir. Bu uygulama bazı cilt problemlerinde etkili olsa da mantar gibi bulaşıcı cilt rahatsızlıklarında uygulanamaz. Tedavi öncesinde mutlaka bir cilt muayenesi yaptırmanız ve uzman bir görüşe başvurmanız önerilir.

Nouvelle Vie Farkıyla Jet Peel Uygulaması

Basit ve etkili bir yöntem olsa da uygulamada kullanılan son teknoloji cihaz, hijyen ve doğru uygulama teknikleri önemlidir. Uzman eşliğinde yapılması uygulamadan başarılı sonuçlar almanızı etkileyecektir. Çünkü cildinize en doğru işlemi belirleyecek, uygulayacak ve sonrasında cildiniz için en doğru koruyucu ve bakım önerilerini verecek olan kişinin de alanında uzman olması gerekmektedir. Nouvelle Vie, cilt bakımı konusunda tecrübeye sahip güler yüzlü çalışanları ile aradığınız her şeyi size bir arada sunuyor. Cildinize genç görünüm sağlamak ya da cilt problemlerinize karşı etkili bir tedavi yöntemi arıyorsanız Nouvelle Vie farkıyla Jet Peel uygulamasını deneyebilirsiniz. Jet Peel fiyatları veya uygulama hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Menü