Aqua Peel

Zaman içersinde iç ve dış faktörler nedeniyle cildimizde sorunlar ortaya çıkar. Cilt bakımı uygulamaları arasında son zamanların en çok tercih edilen yöntemi Aqua Peel, cildimizin ihtiyacı olan bakımı etkili ve ağrısız bir şekilde sağlamaktadır. Bu uygulamayla cilt gözenekleri temizlenir, sıkılaştırılır, cildin genç ve pürüzsüz bir görünüm elde etmesini sağlar.

Aqua Peel Cilt Bakımı Nedir?

Cildin sağlıklı ve genç görünüme sahip olmasını sağlayan Aqua Peeling Nedir? sorusunda, diğer uygulamalara göre farklı yöntemler sayılabilir. Aqua Peel uygulaması sadece cildin üst katmanında değil alt katmanlarına kadar işlem uygulanması ile çok daha etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Vakum cihazı yardımıyla ciltte ölü hücreleri temizler, uygulanan solüsyonlar yardımıyla cildin yenilenmesini sağlayan solüsyonlar cilde sürülür.

Aqua Peel Uygulaması Nasıl Yapılır?

Her cilt bakımı işlemi olduğunda gibi Aqua Peeling uygulamasında da ilk aşamada cildin derinlemesine temizliği sağlanır. Vakumlama tekniği ile cilt temizliği alt katmanlara kadar yapılabilir.

  • Bu aşamada içeriğinde hidroksit asit az miktarda cilde nüfuz etmesi sağlanır.
  • İkinci aşamada, içeriğinde az miktarda salisilik asit bulunan solüsyon yardımıyla cilde masaj yaparak uygulanır. Cildin en alt katmanlarına kadar ulaşan solüsyon cildin hem daha iyi temizlenmesine ve yumuşamasına yol açar. Akne lekeleri, renk tonu eşitsizlikleri veya siyah noktalar bu aşamada tedavi edilebilir.
  • Son aşamada ise işlemler sonrasında cildin yenilenmesine yönelik ve nem ihtiyacı için solüsyonlar 5 dakika süreyle masaj yapılarak sürülür. Aqua Peeling seansları 20-60 dakika aralığına sürebilmektedir. Ciltteki sorunlar, herkeste farklı görüldüğünde seans süreleri de kişiye göre değişir.

Aqua Peel Uygulamasının Cilde Faydaları

Aqua peeling faydaları ile cildin birçok problemine karşı etkili olmaktadır. Aqua Peel; akne lekelerini, ciltteki renk tonu eşitsizliklerini, ince çizgileri yok eder. Cilt gözeneklerini temizler, küçülmelerini sağlar. Cildi nem ihtiyacını karşılar. Cilde genç ve parlak bir görünüm kazandırır. Cerrahi bir müdahale yapılmaz. Tek seansta bile çok etkili sonuçlar alınır. Genelde 4 ayda bir yapılması önerilir. Rutin bakımlar sayesinde ileride oluşabilecek cilt problemlerinin önüne geçilmesinde de etkilidir.

Aqua Peeling Riskli Bir Uygulama Mı?

Uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak cilt hassasiyeti bulunanların, seanslarda kullanılan bazı solüsyonlara karşı tepkime verebilme ihtimalinden dolayı uygulamaya başlamadan önce doktor kontrolü sağlanmalıdır.

Aqua Peeling Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aqua Peel uygulamasının herhangi bir zararı olmasa da seansların öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.
Seanslar öncesinde makyaj yapılmaması, cilt üzerinde yara, cilt hastalıkları olmaması gerekir. Seanslardan sonra kişi 1 gün yüzüne su değdirmemelidir. Yüz üstü yatılmamalıdır. Yastık kılıfları sık sık değiştirilmelidir. Güneş ışınlarından da mümkün olduğunca kaçınmalıdır. Önerilen güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Aqua Peeling Uygulaması İçin Adres Nouvelle Vie!

Cilt bakımında son teknoloji cihaz ve yöntemler yardımıyla sizlere en kaliteli ve doğru bakımı sunan Nouvelle Vie’de Aqua Peel uygulaması da alanında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından uygulanıyor. Cildinize ışıltı katacak, genç görünüm elde etmenizi sağlayacak Aqua Peeling uygulaması için Nouvelle Vie’nin avantajlı fiyat kampanyaları hakkında bilgi almak için şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Menü