Microblading acıtır mı?

Microblading acıtır mı diye düşünüyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Microblading ve microblading uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Microblading kıl tekniği kaş kalıcı makyaj uygulamasında en doğal görünüm için tercih edilmesi gereken; özel uçlu mikro bıçaklar ile deri altına pigment yerleştirme işlemidir.Yani aslında kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çiziliyor. Bu çizim yapılırken kalıcı makyaj boyaları ile yapıldığından uzun süreli olarak kullanabiliyorsunuz. Cildin üst tabakasına çizilen bu kıl görünümlü çizgiler karşıdan bakan kişi tarafından ayırt edilemez.

Epidermise pigmentleri yerleştirmek için çok ince bıçak kullanılarak yapılır. Cilt yüzeyine yakın yapılan Microblading çalışması çok net ve temiz bir görüntü verir. Cilt altında dağılma yapmaz.

Microblading, kaşları azalmış, kaşlarının biçimi bozulmuş kişilerin tercih ettiği, doğal boyalar kullanılarak kaşların daha dolgun ve gür görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Kalıcı makyaj tekniği olarak da bilinen uygulama ortalama 1-2 yıl kalıcılığa sahiptir.

Microblading uygulaması uygulaması özel microblading kalemi ve microblading boyalarıyla gerçekleştirilmektedir. Kalem ucunda iğneler bulunmaktadır. İğneler vasıtasıyla boya, üst derinin altına işlenmektedir.

İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölge anestezi kremiyle uyuşturularak iğnelerin yarattığı acıyı hafifletilir. Hissedilen acı dayanılmaz olmaz. Ancak herkesin acı eşiği aynı değildir. Bu nedenle bu durum kişiden kişiye değişebilir. İşlem bittikten ve uyuşturucu kremin etkisi geçtikten sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Bir süre hafif bir sızı hissedeceksiniz ancak bu çok uzun sürmez. İşlem sonrası dikkatli olunup bakımı yapıldığı takdirde de ağrı, sızı, pullanma gibi bir sorunla karşılaşılmaz.

Microblading sonrası iyileşme süresi kişiden kişiye değişir. Genellikle, formu ve kapalı sıyrılmış epitel kabuk için on gün yaklaşık bir hafta sürer. Cildiniz bu süre sonrası iyileşmiş olarak kabul edilecektir. Ardından, pigmentin cilt içine yerleşmesi için biraz zaman alır. Biz işlemi tamamlandığında düşünmeden önce iyi bir ay geçmesi gerekir.

Microblading hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Menü