Microblading (Kıl Tekniği) Kaş Uygulaması

Her kadın kendine özgü bakışlara sahiptir. Bu bakışları farklılaştıran en önemli noktalardan biri de kaş yapısıdır. Kaşların şekli, kalınlığı, yönü gibi detaylar, kaş güzelliğini ortaya koyar. Fakat bazıları için bu özelliklerden bazıları yeterli olmayabilir. Daha çekici bakışlara sahip olmak için kadınlar, kaş yapısını güzelleştirecek kalıcı işlemler aramaktadır. Bu işlemlerden biri olan microblading kaş uygulaması, kaş kontürü olarak bilinmekte olup doğal ve kusursuz bir kaşlara sahip olmanızı sağlıyor. 

Microblading nedir?

Kaş yapınız sizi memnun etmiyor olabilir. Kaşlarınızı daha şekilli ve dolgun göstermek adına sürekli olarak kaş makyajı yapıyor olabilirsiniz. Ancak bu uygulamalar oldukça zaman alıcı ve zahmetlidir. Yoğun iş temposu arasında kaşlarınıza ekstra bir uygulama yapmanıza gerek kalmadan daima estetik ve dolgun bakışlara sahip mikroblading ile mümkün. Peki microblading nedir? Zamanla seyrekleşen ve şeklini kaybeden kaşların, istenilen dolgunlukta, şekilde ve uzunlukta olmasını sağlayan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Özel cihaz ve boyaların istenilen kaş şeklinde uygulanmasıyla yapılır. Derinin en üst tabakasına işlenen bu yöntem dövme olmamakla birlikte uzun bir kalıcılık süresi vardır.

Microblading Kaş Kontürü İşleminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Microblading kıl tekniği, istenilen kaş formunu veren bir uygulama olup son dönemde kadınların en sık tercih ettiği güzellik işlemlerinden biridir. Oldukça popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri oldukça başarılı sonuçlar vermesi olup bunun yanı sıra microblading kaş kontürü işleminin sağladığı avantajlar arasında;

 • Kaş tipinize zarar vermeden doğal görünümde kusursuz bir kaş formuna sahip olmanızı sağlar.
 • Yüz hattınıza uygun olacak şekilde istenilen kalınlıkta, uzunlukta, formda ve gürlükte kaşlar oluşturulabilmektedir.
 • En kaliteli boya pigmentleri kullanılmakta olup cildin alt katmanına uygulanarak belli bir süre kalıcılık sağlar.
 • Kaş dövmesinin aksine zaman içerisinde silinen kaş microblading sonrası istenmeyen herhangi bir iz ya da hasar kalmaz.

Microblading Nasıl yapılır?

Aşamalı olarak yapılan mikroblading kaş uygulaması, birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Özellikle işlem süresi, işlemin acılı olup olmadığı, hangi ürünlerin kullanıldığı ve işlemin nasıl yapıldığı, bu güzellik uygulamasından yararlanmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Peki microblading nasıl yapılır?

 • Öncelikle, kaş yapınız incelenir. Yüz hattınıza en uygun kaş şekli tasarlanır ve çizilir.
 • Başlangıç, bitiş noktalarının yanı sıra kavis ve şekil belirlenir, anestezik krem sürülür. Bu sayede hissedilecek herhangi bir acı ya da ağrı minimuma indirilerek konforlu bir tedavi planlanır.
 • Ardından saç, kaş ve cilt renginize uygun bir ton belirlenerek işleme başlanır.
 • Özel kaş microblading cihazı sayesinde doğal kaş görünümü verecek kıl çizimleri yapılır.
 • Tek kullanımlık steril iğneler ile cildin ilk katmanına boyalar işlenir.
 • İlk seans sonrası kaş rengi yoğun gibi dursa da süreç içerisinde kısa bir sürede doğal kaş renginiz oturur.
 • İlk seans sonrası düzenli kontrol ve bakımlarla uygulamanın kalıcılığını artırabilmeniz mümkün.

Microblading Kaş Kontürü Sonrası Yapılması Gerekenler

Kıl tekniği kaş kontürü işlemlerinden olan bu uygulama, istediğiniz kaşlara sahip olmanıza imkan sunuyor. Bu özelliği ile oldukça fazla talep gören kaş kontür işlemi hakkında en çok merak edilen konulardan biri de iyileşme süreci olmaktadır. İşlem sonrası yapılması gereken birkaç önemli noktaya dikkat ederek iyileşme sürecini kısa sürede geçirebilir, kaşlarınızı istediğiniz formda uzun bir süre kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli konulardan biri ilk 48 saat kaşları korumak ve su ile temas etmemesini sağlamaktır. Bunun dışında ilk 10 gün doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalı, uzun ve buharlı duşlardan kaçınmalısınız. İşlem sonrası kabuklanma sürecinde dikkatli olmalı, yüksek etkili bir nemlendiricilerden yardım almalısınız. Süreç sonunda kullanabileceğiniz ürünler, microblading fiyat ve detaylı bilgi için Kocaeli güzellik merkezi adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Microblading Kaş Kontürü Ne Kadar Kalıcı?

Uygulama sonrası ortaya çıkan kusursuz kaşlarınızı, aynı güzellikte uzun bir süre kullanabilmeniz mümkün. Peki microblading ne kadar kalıcı? Öncelikle, uygulama yöntemi, kullanılan ürünlerin kalitesi, kişisel faktörler ve işlem sonrası bakım süreci, uygulama kalıcılığını etkiler. Bununla birlikte kaş kontürü kalıcılık süresi 1 – 3 yıl arasında kullanım ömrüne sahiptir.

Microblading Zararları Mı?

Mikroiğnelerle gerçekleştirilen bu işlemin cerrahi bir uygulama olmadığını belirtmeliyiz. Bununla birlikte anestezik kremler uygulanarak yapılması sebebiyle oldukça konforlu olup seans sürecinde herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Steril ortamlarda, profesyonel kişiler tarafından kaliteli ve doğal ürünlerle yapılan hiçbir microblading uygulaması zararlı değildir.

Microblading Kaş Tasarımı Sonrası Kaş Rengi Ne Zaman Oturur?

Uygulamanın gerçekleştirildiği ilk seans sonrası kaşlarınızın rengi normalden biraz daha koyu görünebilir. Bunun sebebi, işlemde kullanılan boya ve yapılan işlemin yoğunluğudur. Ancak bu ilk görüntü sizi endişelendirmemeli. Kontür sonrası kaşlarınız 1 – 2 hafta içerisinde normal ve doğal rengine dönecektir.

 

Menü