Cilt Bakımının Olmazsa Olmazları

Cilt Bakımının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Kadınlar, ister ev hanımı ister iş kadını olsun cildinin temizliğine fazla vakit ayırmıyor ne yazık ki. Çünkü günümüzde herkesin zaman problemi var. Bundan da önemlisi ev yapımı sabun kullanarak, çoğunlukla da sadece suyla yıkayarak doğal bir temizlik yaptığını zanneder kadınlar. Oysa cildimiz bütün gün oluşan kir, yağ, mikrop ve ölü hücrelerden arındırılması gereken bakıma muhtaç görselimizdir.Genellikle kadınlar, kendi doğru bildikleri yöntemlere göre yaptıkları temizlikten sonra ciltlerini kuru ve gergin hissederlerse temiz olduğuna inanırlar. Temizlik konusuna bilimsel açıdan baktığımız ise cilt tiplerine göre kullanılacak ürünler ve uygulanan yöntemler de farklı olacaktır. Bu konuda en iyi desteği konusunda güzellik uzmanlarından alabilirsiniz.
Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak adına 50 faktörlü güneş koruyucuları kullanabilirsiniz.

Yatmadan önce makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Makyaj malzemelerindeki yağ ve cilt yağının birleşmesi sonucu oluşan kirler gözeneklerinizi tıkar, bu durum sivilce ve akne oluşumuna yol açar.

Ilık bir duşun sonunda cildinize kaybettiği nemi geri kazandırmanız gerekiyor, bu anlamda yüz kremleri ve vücut losyonları sizin için harika bir seçenek olabilir.

Spordan sonra atılan terin en kısa sürede ciltten temizlenmesi gerekiyor aksi taktirde sivilcelere zemin hazırlanmış olur.

Ve son olarak düzenli olarak cilt bakımı yaptırmayı ve cildinize uygun bir uygulama tercih etmeyi unutmayın.

İzmit Güzellik Merkezi
Sakarya Güzellik Merkezi
Sakarya Lazer Epilasyon
Kocaeli Cilt Bakımı
Kocaeli Güzellik Merkezi

[ kocaeli cilt bakımı ] [ sakarya cilt bakımı ] [ izmit cilt bakımı ] [ kocaeli güzellik merkezi ] [ sakarya güzellik merkezi ] [ izmit güzellik merkezi ] [ kocaeli lazer epilasyon ] [ izmit lazer epilasyon ] [ sakarya lazer epilasyon ]
Menü