BB Glow Nedir?

Günümüzün en popüler güzellik uygulamalarından biri, kalıcı fondöten olarak da bilinen BB Glow işlemidir. Peki BB glow nedir? Bilindiği üzere cilt, çeşitli sebeplerle istenmeyen lekelere ve renk eşitsizliklerine sahip olabiliyor. Bu durum, cilt güzelliğini olumsuz etkilemekte olup özellikle kadınlar, renk eşitsizliklerini ve cilt kusurlarını fondöten ile kapatmayı tercih etmektedir. Bu kapsamda geliştirilen ve son yılların gözde uygulamalarından biri olan BB glow ise, bu fondöten işleminin kalıcı hale getirilmesidir. Kalıcı makyaj olarak biliniyor olsa da aslında bir makyaj uygulamasından çok daha fazlası olan kalıcı fondöten, doğal içeriklerden oluşması sebebiyle cilt için oldukça faydalı olan bir güzellik işlemidir.

BB Glow Nasıl Uygulanır?

Cilt kusurlarını kapatmak amacıyla uygulanan bu güzellik işlemi, kadınlar tarafından revaçta olsa da erkekler için de tercih edilen uygulamalardan biridir. Herhangi bir kimyasal içerik barındırmayan özel serumların kullanıldığı bu yöntemde kişiye özel hazırlanan serumlar, özel bir cihaz yardımıyla cilde uygulanmaktadır. Serum içeriği, ciltteki kusurları minimuma indirerek fondöten etkisi yaratmaktadır. Uygulama esnasında, mikroiğneler bulunan cihaz, ciltte ince çizgiler açarak kolajen üretimini artırmasıyla bilinir. Bu sayede cilt için birçok önemli faydası da bulunmaktadır. Yanlış bilinenin aksine deri altına fondöten uygulaması değildir. Dövme olmadığı için ömür boyu kalıcılığı yoktur ve bu yönüyle herkes tarafından rahatlıkla tercih edilmektedir.

BB Glow Uygulamasının Avantajları

Cildinize değen sihirli bir değnek olarak tanımlayabileceğimiz bu güzellik uygulaması, kusursuz cilt görünümünün yanı sıra birçok avantajı da beraberinde getirir. BB glow faydaları ve uygulamanın avantajları arasında;

 • Göz çevresi ve cilt arasındaki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırır.
 • Cilde aydınlık, ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.
 • Kullanılan serumlarda bulunan UV filtresi sayesinde güneş ışınlarının zararlı etkileri önlenir. Çil ve güneş lekesi oluşumunu önler.
 • Yoğun nemlendirme etkisine sahiptir.
 • Akne ve sivilce izlerinin azalmasında etkili olur.
 • Yeni hücre yapımının tetiklenmesini sağladığından ciltte kaybedilen elastikiyet geri kazanılır. Bununla birlikte ince kırışıklıkların önlenmesinde etkilidir.
 • Yara izlerini görünümünü azaltır.
 • Günün her vakti sağlıklı ve güzel görünen bir cilt sunar.

BB Glow Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

BB glow öncesi sonrası etkiler incelendiğinde fark, gözle görülür biçimde anlaşılır. Cildi kusursuz hale getiren ve güzelliği ortaya çıkaran uygulama, her ne kadar makyaj uygulaması olarak anılsa da cilt sağlığı için birçok önemli faydası söz konusudur. Elbette, uygulama yaptırılan mekanın, uygulamayı yapacak kişinin ve kullanılan malzeme, cihazların bu süreç üzerinde ve tedavinin kalitesi üzerinde etkisi büyüktür. Tedaviden yüksek verim alabilmek adına BB glow yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında;

 • Öncelikle uygulama yaptırmak için herhangi bir sağlık sorununuz olmaması gereklidir.
 • Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler aynı zamanda, kimyasal peeling, lazer epilasyon ve mezoterapi gibi uygulamaları 3 ay öncesine kadar bırakmış olmalıdır.
 • Bununla birlikte tedavi sonrası ilk 24 saat su temasından kaçınmalı ve herhangi bir kozmetik ürünü kullanılmamalıdır.

BB Glow Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

En çok tercih edilen güzellik uygulamalarından biri olsa da BB glow zararları ile karşılaşmamak adına, uygulanmaması gereken durumlara karşı dikkatli olunmalıdır. BB kalıcı fondöten işleminin uygulanmadığı durumlar genellikle sağlık sorunu olan ya da hassas bir dönemde olan kişiler olmaktadır. Uygulama yapılmaması gereken durumlar ve kişiler arasında hamileler, emziren anneler, kanser hastaları, pıhtılaşma bozukluğu yaşayanlar ve kan hastalığı olan kişileri sayabiliriz. Buna ek olarak uygulamanın yapılacağı bölgede herhangi bir deri hastalığı bulunmamalıdır. Ayrıca ben yoğunluğu, siğil ve uçuk gibi problemler, uygulamaya engel sebepler arasındadır.

BB Shine (BB Glow) Uygulama Süresi Nedir?

Özellikle yoğun iş temposunda çalışan kadınların tercih ettiği BB shine işlemi hakkında merak edilen birçok konu bulunmaktadır. Özellikle BB glow kaç seans yapılır? uygulama süresi nedir? gibi sorular, merak edilen konuların başında geliyor. BB shine glow uygulaması, ortalama 30 – 40 dk süren bir işlemdir. Uygulamadan istenilen sonucun alınabilmesi içinse ortalama 3 seans yeterli olacaktır. Uygulama ve BB glow fiyat hakkında detaylı bilgi için Kocaeli güzellik merkezi adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

BB Shine (BB Glow) Uygulaması Ne Kadar Kalıcıdır?

Günün her vakti bakımlı ve güzel görünmek istiyor olabilirsiniz. BB Glow yaptıranlar, uygulamanın kalıcılığı sayesinde uzun bir dönem sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip oluyor. Peki BB glow kalıcı fondöten yorumları ile birlikte bilinen BB shine uygulaması kalıcılığı ne kadardır? Elbette uygulama kalıcılığı; kişinin cilt yapısına, uygulama kalitesine ve kullanılan serumlara bağlı olarak değişmekte olup ortalama 1 yıldır. Bir yılın sonunda ciltte kullanılan serum dışarıya atılarak etkisini kaybeder. 

 

Menü