Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon nedir diye merak ediyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak tüm soru işaretlerinizi siliyoruz. Detaylı bilgi almak için bizlere +90 (262) 322 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon, vücut ve yüz tüylerinin kalıcı olarak giderilmesini amaçlayan bir yöntemdir. İlk defa 1996 yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklıdır, bunlar en çok tercih edilme sebepleridir. Lazer epilasyon, kadın ya da erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlar ve klasik yöntemlere kıyasla acısızdır. Doğru cihazlarla ve uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl yapısı incelenerek ne tür bir cihaz kullanılacağı seçilir ve kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi verilir.

Lazer epilasyon sonuçları hormonal duruma, yaşa, tüy rengine, tüyün kalınlığına, ten rengine, cinsiyete, yapılan bölgeye, lazer epilasyon cihazının cinsine ve kullanılan dozlara göre değişir. Hormon bozukluğu olanlarda sonuçlar nispeten daha geç ve daha zor alınmaktadır. Diğer taraftan hormon bozukluğunun yarattığı tüylenme fazlalığını gidermek için lazer epilasyon en faydalı sistem olarak kabul edilir.

Genç yaşlarda daha fazla seans gerekirken yaş ilerledikçe daha az seans gerekmektedir. Lazer epilasyona en uygun tüyler koyu kahve, siyah ve kalın olanlardır. Tenin açık olması her zaman avantajdır. Ten rengi koyulaştıkça cildi yakmamak için dozlar düşürülür. Böylece etkinlik azalmış olur.

Yüz bölgesi lazer epilasyon için farklı değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Kalın yüz tüyleri için ve dudak üstü için lazer epilasyon sonuçları ve konforu nedeniyle özellikle tercih edilmektedir. Ancak tüyler inceyse lazer epilasyon sonuçları değişik sonuçlar gösterebilir.

Lazer epilasyon uygun cihaz ve dozlarla yapılmazsa veya cilt yeni güneşe kalıp bronzlaştığı zamanlarda uygulama yapılırsa ciltte geçici yanıklar olabilir. Genel olarak lazer epilasyon yapıldıktan birkaç saat sonra ciltte koyuluklar belirir. Eğer yüzeysel bir yanıksa 1 haftada dökülür ve yerinde beyazlıklar kalır. Bu beyazlıklar 6 ay içinde iyileşir. Eğer derin bir yanıksa ciltte kalıcı koyuluk ve beyazlık kalabilir. Ancak bu durum çok olağandışı bir uygulama ile yapılabilir. Normal koşullarda kalıcı yan etki beklenmez.

Tavsiye : Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Önerileri

Lazer epilasyon nedir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Menü