Saç Simülasyonu Nedir?

Orta yaş ve sonrası kişilerde saçlar, istenilen dolgunluklarını kaybedebiliyor. Başta seyrekleşme olarak başlayan bu sorun, daha ileriki dönemlerde saçların yoğun olarak kaybedilmesine sebep olabilir. Günümüzde saç simülasyonu, buna çözüm olarak geliştirilen ve saçlarınızın dolgunluğunu geri kazanmasını sağlayan popüler bir işlem olarak karşınıza çıkar. Peki saç simülasyonu nedir? Öncelikle, cerrahi bir işlem olmadığını belirtmemiz gereken saç simülasyon, kellik giderme yöntemi olarak tanımlanabilir. Kalıcı renklendirme uygulaması olan bu işlem, aynı zamanda saç gölgelendirme uygulaması olarak da bilinmektedir. Saçkıran gibi belli bölgelerde yoğun seyreklik yaşayan hastalara uygulanan saç simülasyon işlemi sayesinde dolgun bir görünüm elde edilerek istenilen saç görünümüne ulaşılması hedeflenir.

Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

Saç dövmesi işleminden farklı olan bu saç gölgelendirme yönteminde, kullanılan ürünler ve cihazlarda birbirinden farklılık göstermektedir. Oldukça doğal bir saç görünümünün elde edildiği saç simülasyonu uygulaması öncesi kafa derisi üzerinde dolgunlaştırılması istenen bölgeler belirlenir. İşlem sırasında, belli bir derinliğe atış yapan yüksek frekanslı cihazlar ve tek kullanımlık iğneler kullanılmaktadır. Bu cihaz yardımıyla saç rengindeki boya pigmentleri, deri altına enjekte edilir ve kafa derisine saç efekti verilmiş olur. Saç köklerinin taklit edildiği simülasyon işlemi, kesinlikle bir saç ekim yöntemi değildir. Uygulama sırasında herhangi bir kesik ya da yara oluşturulmadığından hasta, işlem sonrası günlük yaşamına dönebilir. Seans süresi, uygulama yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 1,5 – 2 saat sürmektedir.

Saç Simülasyonu İşleminin Avantajları

Saçlarda görülen seyreklik, başta erkekler olmak üzere kadınların da rahatsız olduğu bir problem haline gelmiştir. Saç ekimi, saç dövmesi gibi uygulamalardan çekinen kişiler, bu problemi ortadan kaldıracak saç simülasyon işlemlerinden yararlanabilir. Saç simülasyonu yaptıranlar, herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamakla birlikte istedikleri görünüme ulaşabilmektedir. Günümüzün popüler saç uygulamalarından biri olan saç simülasyonu işleminin avantajları arasında;

  • Saç dövmesi ile karşılaştırıldığında geçici olması, cildin eski görünümüne ulaşabilmesi açısından önemlidir. 
  • Acısız ve ağrısız bir işlem olup uygulama sonrası kişi, günlük yaşamına dönebilir.
  • Saç ekimi, yaşam boyu belli uygulama sınırına sahip iken, saç simülasyonu uygulamasını dilediğiniz dönemlerde yaptırabilmeniz mümkündür.
  • Topik uygulamalarına oranla kalıcıdır. Su ile temasında herhangi bir bozulma ve akma durumu olmaz.
  • Verilen saç efekti sayesinde oldukça doğal ve gerçekçi bir görünüm elde edilir. 
  • Kişinin kendi saçlarına herhangi bir zarar vermemekle birlikte bakımı oldukça kolaydır.

Saç Simülasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça basit ve pratik bir işlem olan saç simülasyon uygulaması, cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken özel bir nokta bulunmamaktadır. Ancak saç simülasyonu yorumlar incelendiğinde uygulama yaptırmaya karar verenlerin birçok soru işareti taşıdığını görüyoruz. Özellikle bakım ve güneş etkileri konusunda kişiler, dikkat edilecek herhangi bir nokta olup olmadığını merak ediyor. Elbette diğer saç derisi işlemlerinde olduğu gibi ilk bir ay doğrudan güneş altında kalmaktan ve solaryum uygulamalarından kaçınmalısınız. Güneş altında kalınacak durumlarda şapka kullanımı önerilmektedir. Bunun dışında saç derisinde oluşabilecek kabuklanmalarda, kabukların koparılmaması önemlidir. Diğer saç uygulamalarından farklı olarak ise ilk gün ılık olmak şartıyla duş alınabilmektedir. Saç bakımı noktasında ise özel olarak kullanmanız gereken bir krem veya şampuan bulunmaz.

Saç Simülasyonu Fiyatları

Saç simülasyonu fiyatları yorumları, en çok merak edilen konuların başında geliyor. Günümüzün popüler saç uygulamalarından olan bu işlem, uygulama sırasında ve sonrasında oldukça konforlu olmasının yanı sıra uygulama sonrası kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Peki saç simülasyonu fiyatlar hangi aralıktadır? Öncelikle alınacak ücret, işlem yapılacak bölgeye ve uygulama yoğunluğuna göre değişiklik gösterdiğini belirtmeliyiz. Sabit bir fiyat olmamakla birlikte Kocaeli güzellik merkezi adresimizde daha detaylı saç simülasyonu fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Saç Simülasyonu Ne Kadar Kalıcı?

Çoğu zaman saç dövmesiyle karıştırılan bu yöntem aslında dövme değildir. Her ne kadar deri altına uygulanan boya işlemi olsa da belli bir süre sonra renk pigmentleri yoğunluğunu kaybeder ve dolgun saç görünümü ortadan kalkar. Peki saç simülasyonu ne kadar kalıcı? Bu süre pigmentlerin kalitesine ve uygulama yaptıran kişilere göre farklılık gösteriyor olsa da simülasyonun kalıcılığı ortalama 3 yıldır.

Saç Simülasyonu Zararlı Mı?

Saç seyrekliği ile sorun yaşayan kişiler saç gölgelendirme nedir? saç simülasyonu zararlı mı? gibi birçok soruya cevap aramaktadır. Saç simülasyon işleminin kanıtlanmış hiçbir zararı olmamakla birlikte kişilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayan bir uygulama olduğunu ifade edebiliriz. Kullanılan malzemeler %100 doğal içerikli olup saç dövmesi gibi yüksek kalıcılığa sahip değildir. Bu özelliği sayesinde belli bir süre sonra saç deriniz eski görünümüne ulaşır. 

Saç Simülasyonu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Mikro iğneler kullanılan bu yöntemde renk pigmentleri saç derisi altına uygulanmaktadır. Uygulama öncesi saç derisine uygulanan anestezik krem sayesinde kişi hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez. Son derece konforlu bir işlem olan simülasyon tedavisi sonrası kişi günlük yaşamına dönebilir.

Menü