Soğuk Lipoliz Nedir?

Bölgesel yağlanma, hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemidir. Özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte belli bölgelerde yağ birikimi görülür. Oldukça inatçı olarak ifade edebileceğimiz bu kalıcı yağlar çoğu zaman sağlıklı beslenme ve sporla dahi erimez. Ancak artık bu kalıcı yağlardan kurtulabilmenin bir çözümü bulunuyor. Günümüzde oldukça popüler olan soğuk lipoliz uygulaması, gelişmiş teknolojisi ile birlikte konforlu bir bölgesel zayıflama sunar. Peki soğuk lipoliz nedir? 

Ameliyatsız bir işlem olan bu uygulama, son derece konforlu olmakla birlikte özel cihazlar yardımıyla sorunlu olan bölgede yağ yakımı sağlar. Vakum sistemi ve yüksek soğukluk ile donan yağ parçaları ölerek vücuttan atılır. Temelinde yağ yakımı prensibine dayanan bu işlem son derece konforlu olup kısa sürede etkisini görebileceğiniz bir bölgesel zayıflama işlemidir. 

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

FDA onaylı soğuk lipoliz teknolojisi ile son derece sağlıklı ve sorunsuz şekilde yağ yakımı sağlanır. Farklı başlık tiplerinden oluşan lipoliz cihazı ile kol gıdı, karın, bel ve basen bölgelerinde uygulama yapılır. Elbette tedavi öncesi tedaviye engel herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilir. Kişinin, lipoliz için uygun olduğuna karar verildikten sonra sorunlu bölgeler çizilir ve tedaviye başlanır. Öncelikle vakum sistemi yardımıyla cihaz başlığı, uygulama yapılacak bölgeye yerleştirilir. Yağlı bölgeyi içine çeken bu başlıklar kısa bir sıcaklık uygulaması sonrası ortalama -10 dereceye kadar soğukluk sağlayarak yağları dondurur. Dondurulan yağ hücreleri ise lenf sistemi yardımıyla dışarı atılır.

Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

İnatçı yağlanma problemleri için son dönemin gözde uygulaması lipoliz olmaktadır. Peki soğuk lipoliz işe yarıyor mu? Öncelikle ameliyatsız bir zayıflama işlemi olması sebebiyle oldukça konforludur. Kişi, herhangi bir ameliyat izi ya da iyileşme süreci olmadan günlük yaşamına devam edebilir. Soğuk lipoliz faydaları arasında sayabileceğimiz bu konforun yanı sıra en önemli özelliği, kısa sürede etki gösterebilmesi ve işe yarayan bir işlem olmasıdır. Kesin sonuç almak isteyenler için avantajlı bir çözüm olan lipolizin, yağları hızlı şekilde dondurması ile öldürmesi sağlanır. 

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Kalıcı bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişiler, çeşitli bölgesel zayıflama yöntemleri ile bu sorunlarına çözüm bulabiliyor. Özellikle sağlıklı beslenmelerine ve düzenli spor yapmalarına karşılık bölgesel olarak yağ kütlelerinde erime yaşamayan herkes, soğuk lipoliz uygulamasından yararlanabilir. Ancak bu kişilerin mide fıtığı, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra hamile ve emziren annelerin, kalp pili kullananların, soğuk alerjisi bulunanların ve sedef hastalarının soğuk lipoliz uygulaması yaptırması zararlıdır. 

Soğuk Lipoliz Tedavisi Sonrası

Güzellik uygulamalarından biri olan soğuk lipoliz, her ne kadar cerrahi işlem olmasa da son derece dikkat isteyen bir uygulamadır. Bu sebeple işlem yaptırdığınız merkezin güvenilirliğine dikkat etmeli, soğuk lipoliz yaptıranlar ve soğuk lipoliz öncesi sonrası araştırması yapılmalıdır. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve güvenilir merkezlerde işlem yaptıran kişiler, soğuk lipoliz tedavisi sonrası ağır hareketlerden kaçınarak, bol su tüketerek ve tuz tüketimini azaltarak tedavinin etkisini artırabilir. Su tüketimi, yakılan yağların lenf sistemi ile dışarı atılmasında oldukça etkilidir. 

Soğuk Lipolizin Zararları Nelerdir?

Son dönemlerde bölgesel zayıflama uygulamaları öne çıktıkça, bu uygulamalardan biri olan lipoliz ve soğuk lipoliz zararları sıklıkla araştırılıyor. Soğuk lipoliz yorum inceleyen birçok kişi, uygulama hakkında bilgi sahibi olmak istesede en net ve doğru bilgilere, güvenilir ve tecrübeli bir güzellik merkezine giderek ulaşılabilir. Peki lipoliz gerçekten zararlı mı? ya da zararları nelerdir? Öncelikle, herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak adına lipoliz için gerekli şartları sağlamayan riskli grubun, uygulamadan kaçınması gereklidir. Bunun dışında FDA onaylı lipoliz uygulamaları güvenilir olmakla birlikte herhangi bir risk taşımaz. Elbette işlem sonrası hafif düzeyde uyuşukluk, kızarıklık ve kramp gibi geçici sorunlar gözlenme ihtimali bulunabiliyor.

Seans Sonrası Ağrı Olur mu?

Oldukça konforlu bir yağ yakım uygulaması olan lipoliz seansı sonrası hafif bir ağrı hissedilebilmekte olup bu ağrı oldukça normaldir. Buna ek olarak hafif kızarıklık ya da morarma görülebilen seans sonrasında, kan dolaşımını hızlandıracak masaj uygulamaları ile bu sorun minimum düzeye indirilebilir. Tüm bölgesel zayıflama uygulamaları soğuk lipoliz nedir? hakkında detaylı bilgi, soğuk lipoliz fiyat ve soğuk lipoliz 1 seans fiyatları için Kocaeli güzellik merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Ne Kadar İnceltir? 

Kısa sürede yüksek etkiye sahip işlem sonrası, bölgesel yağlarda %20 – 40 oranında bir azalma görülür. Bu da yaklaşık 2 – 8 cm arasında bir zayıflama anlamına gelir. Tedavi sonrası bol su tüketimi, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile bölgesel incelmelerin kalıcılığını artırabilirsiniz. 

 

Menü