Ameliyatsız Yüz Germe

Yılların beraberinde getirdiği tecrübe, muhakeme, idrak gibi olumlu ve avantajlı mekanizmanların yanında istemesek de yaş almaya bağlı ciltte sarkmalar da oluşmaktadır. Bu sarkmalar bazen iç faktörlerden ileri gelirken bazen de dış faktörlerle ilgili olabilmektedir. Bu bağlamda en çok deforme yaşanan bölgelerden biri de yüz bölgesi olmaktadır. Tam da bu noktada yüz germe operasyonları hizmet alan kişileri memnun etmektedir. Yüz germe işlemlerinde çeşitli alternatifler yer alırken bunlar arasında en popülerlerinden biri de ameliyatsız yüz germe olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Peki ameliyatsız yüz germe nedir? Kısaca bahsetmek gerekirse cilt yüzeyi altına konumlandırılan özel olarak üretilen yüz germe ipleri ‘’yöntemlerden biri’’ sayesinde yerçekimi etkisiyle yere doğru sarkan yüz dokusunun zıt yönde yukarıya doğru çekilmesi ile daha sıkı bir form oluşturulma işlemidir. Ameliyatsiz yüz gerdirme sayesinde daha pürüzsüz  bir cilde kavuşan kişiler psikolojik olarak daha mutlu hissederken aynı zamanda mevcut yaşlarından 5-10 yaş daha genç görünmektedir. İple yüz germe işlemi esnasında kullanılan ipler polilaktik asit denilen bir maddeden üretilmiş olup zamanla vücut içinde erimektedir. Tercihen bu iplere minik kancalar eklenerek germe işleminin gücü arttırılabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsiz yüz germe nasıl yapılır? Sorusunu merak eden hanımefendi ve beyefendiler konuyu arama motorlarından araştırmaktadırlar. Yüz germe işlemi radyo frekans dalgalarını yüz dokusunun deri altındaki bölgesine ileterek kolajen üretimini ‘’sentezini’’ harekete geçirmektedir. Böylelikle hizmeti alan kişiler sanki zamanda yolculuk yapmışçasına yıllar önceki görünümlerine kavuşmaktadır.

Yüz Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amelıyatsız yuz germe işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kendinizi alanında uzman bir doktora bırakmanız olacaktır. Uzman bir doktorla da iş bitmiyor sonrasında kullanılan materyallerin tıp sektöründe birinci sınıf ürünler arasında gösterilen materyallerden olması işlemin başarı yüzdesini artıracaktır. Bir diğer konu ise hijyen; tedavi işleminin uygulanacağı alan yeterli standartları karşılayacak steril şartlarda olmalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir > Cilt Toparlama

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Yüz germe operasyonu geçirmek istiyorsunuz fakat yüzünüz bu işleme uygun mu? Aşağıda hangi hastalarda yüz germe uygun değildir? Bu konuyu maddeli olarak ele aldık;

  • Öncelikle cilt yapısı normal standartlardan çok daha ince, narin olan kişilerde bu işlemin yaptırılması sakıncalı olabilmektedir.
  • Cildin ince olmasının tersine dokunun çok kalın olması da yüz germe operasyonlarına uygun değildir.
  • Cilt yapısı altındaki yağ tabakası yoğun olan kişiler de bu hizmeti almadan önce doktor tetkiklerinden detaylı olarak geçmelidir.
  • Yağ dokusu demişken gıdı bölümü ve çene kısmında normalden fazla deri sarkması olan kişilerin de bu işlemden uzak durması gerekir.
  • Son olarak ise hamileler ve bebeğini emziren anneler için uygun değildir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında ön plana çıkan iki önemli yöntem örümcek ağı estetiği ve altın iğne operasyonudur. Aşağıda detaylandırma yapılmıştır.

  • Örümcek ağı estetiği; temel olarak cildinize uygun özel yüz germe iplikleri ile gerdirme işlemi gerçekleştirilir. İpler belirli bir süre geçtikten sonra vücutta kendi kendine kaybolmaktadır.
  • Altın iğne; bu yöntemde ise germe işlemi uç kısmında altından üretilmiş küçük çaptaki ‘’mikro’’ iğneler vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bu işlemde yüze onarıcı işlev gören radyo dalgaları gönderilir.

Ameliyatsız yüz gerdirme fiyatları kullanılan yönteme göre değişiklik gösterirken fiyatı belirleyen bir diğer kriter ise hizmet alınan kuruluş ve doktorun alanındaki tecrübesidir.

Menü