Kaş Silme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Teknolojik gelişmelerin günden güne artması ve sosyal medya kullanımın da etkisiyle göz önünde olma gereksinimi hanımefendilerin güzellik algılarını etkilemektedir. Böyle bir atmosfer de kalıcı kaş işlemini ve sonrasında ise kaş silme uygulamasını doğurmaktadır. Peki kaş silme nedir? Kaş silme işlemi; deri-cilt altına işlenmiş renk pigmentlerin ‘’boyar madde’’ tamamen silinmesi yahut canlı formlarının soldurulması uygulamasıdır. Bu işlem için çeşitli alternatifler olup en bilinenleri; kaş silme solüsyonu sürme ve lazer yöntemleridir. 

Bir diğer soru ise kaş silme işlemi nasıl yapılır? Olacaktır. İçeriğindeki özel kompenentler ‘’bileşenler’’ bulunan solüsyonlar, kaş bölgesindeki işlem görmüş boyalı kısma uygulanarak renk pigmentlerinin deri üzerinden çıkarılmasını sağlar. Bu doğrultuda en iyi kaş silme solüsyonu ise işlem yapılacak bölgenin ne kadar tahrip olduğu ve nasıl bir işleme maruz kaldığı sorularına göre değişiklik gösterecektir. Microblading silme solüsyonu önerileri için çeşitli markalar ve alanında uzman kişilerden yardım alınarak daha doğru bir karar verilebilir.

Kaş Silme
Kaş Silme

Kaş Silme İşlemi Neden Tercih Edilir?

Kaş sildirme işlemi neden tercih edilir? Sorusu gündeme geldiğinde kısaca şu kelimeler sıralanabilir; kötü-kalitesiz malzemelerin kullanımı veya alanında uzman olmayan estetisyenler tarafından uygulanan işlemler sonrası kişiye rahatsızlık hissi veren görünüm bu işlemi kaçınılmaz kılmaktadır. Bu doğrultuda evde kaş kontürü silme işlemi de kullanıcıların cevap aradığı sorular arasındadır. Bu tür bir uygulama kişilerin kendisi tarafından keisnlikle yapılmamalıdır. Aşağıda başlıkla ilgili diğer maddelere de yer verdik;

 • Bazı durumlarda olması gerekenden daha kalın veya ince kaş dövmesi yapılması 
 • Seçilen kaş formunun işlem sonrası yüze uyum sağlamaması
 • Kaşlar arasındaki oran-orantı dengesizliği
 • Kaşın kendi kendine silinmeye uğraması
 • Kaş bölgesinde olası renk değişimi
 • Kaş modelinin farklı bir stil ile değiştirilmek istenmesi

Dikkatinizi Çekebilir: Mikroblading Kaş Tasarımı

Kaş Silme Uygulama Adımları

Solüsyonla kaş sildirme adımlarını kısaca aşağıda maddelendirdik;

 • İşlem öncesi hazırlık aşamasında ilgili uzman doktor kaş kontürü bölgesini steril şartlarda inceler ve kaş silme losyonu mu yoksa lazerle mi tedavi yapılacağına karar verir.
 • Bir sonraki aşamada ise eğer losyon kullanılacak ise işlem esnasında gerekli olan malzemeler kullanıma hazır hale getirilir.
 • Bu aşamadan sonra bölgeye anestezik krem uygulanır. Bu aşamanın amacı acı ve ağrı gibi semptomların önüne geçilmesidir.
 • Son aşamada ise ilgili ekipman sayesinde kaş kontüründeki renk pigmentleri küçük parçalara ayrılarak deriden ayrıştırılmaya çalışılır.

Kaş Sildirme Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş Silme işlemi sonrası bakım konusu önemli bir başlıktır. Kaş silme sonrası hangi krem kullanılır? Kaş silme sonrası kabuklanma olmaması için neler yapılmalı gibi sorular gündeme gelir. Bu aşamalar şu şekilde sıralanabilir;

 • İşlem sonra ilk iki saat buz ile bölge rahatlatılabilir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra en az iki gün boyunca cildinizi su ile temas ettirmeyin ve koşu gibi terletecek aktivitelerden uzak durun.
 • Deniz, havuz, kaplıca, sauna gibi ortamlardan uzak durun
 • Güneşli alanlarda beklemeyin. Yüzünüzü güneş ışınlarından sakının.
 • Uzman doktorunuzun söylediği rahatlatıcı etki veren kremlere sürmeyi unutmayın.

Dikkatinizi Çekebilir: Kalıcı Makyaj Zararlı Mıdır?

Kaş Silme İşlemi Fiyatı

Kaş silme işlemi ne kadar? Sorusunu arama motorlarına yazan kişiler konu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu fiyat, işlemin kaç seans süreceği konusuyla doğrudan ilgilidir. Fiyat aralığını belirleyen diğer etkenler ise daha önce kalıcı makyaj uygulamasında bölgenin nasıl bir işleme tabii olduğudur. Son olarak fiyatı belirleyen etkenler arasına işlemde uygulanacak teknik yazılacaktır. Örneğin lazer kaş silme işlemi fiyatı ile bitkisel kaş silme işlemi fiyatı arasında doğal bir fark olacaktır.

Microblading Tamamen Silinir Mi?

Microblading kaş sildirme işlemi daha önce uygulanan kaş makyajının tahribatına göre seansı uzamakla birlikte tamamen silinmesi mümkündür. Bu hususta uzman doktor seçimi son derece önemli bir konudur. 

Kaş Silme Acılı Bir İşlem Midir?

Söz konusu işlemi yaptıracak kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de kaş silme işleminde iz kalır mı? Kaş silme acılı bir işlem midir? Gibi sorulardır. Kısa ve öz bir cümleyle kaş silme işlemi eğer uzman bir estetisyen tarafından yapılıyor ise kesinlikle acı hissettirmez. 

Kaş Silme Kaç Seansta Biter?

Kaş silme kaç seansta biter? Kaş silme işlemi ortalama 20-30 dakika süren bir işlemdir. İlk seans sona erdiğinde kaş bölgesindeki boyanın %40-50’si silinmiş olur. Seans sayısı; kullanılan boya türü, miktarı, derinlik ve uygulanan tekniğe göre üç ile altı seans arasında değişebilmektedir.

Menü