Bloomea Zümrüt Işıltısı

Cildine hak ettiği değeri vermek isteyen herkes evde gerçekleştirdikleri cilt bakım rutinlerinden daha fazlasını talep etmektedir. Bu talebe karşılık vermek üzere geliştirilen Bloomea Zümrüt Işıltısı, adından da anlaşılacağı üzere cildinize adeta ışıltı vererek var olan kusurları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. 

Özellikle son yıllarda popülerliği giderek artan Bloomea uygulaması, genetik ve çeşitli fiziksel faktörler sonucu oluşmuş cilt kusurları görünümünü minimuma indirmektedir. Yenilikçi bir cilt bakım uygulaması olmakla birlikte Bloomea cihazı, ödüllü bir dizayna va çalışma sistemine sahiptir. Peki Bloomea nedir? Bloomea zümrüt ışıltısı ne işe yarar? 

Bloomea (Zümrüt Işıltısı) Nedir?

Temel amacı cildin yenilenmesi olan Bloomea uygulaması buna ek olarak birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Krem, serum ve çeşitli kimyasalların öne çıktığı uygulamaların aksine Bloomea tedavisinde tek kullanımlık zümrüt başlıklar kullanılmaktadır. Bu başlıklar ile cilt üzerine hafif sürtünme ve baskılar uygulanarak cilde ışıltı vermekte ve cilt kusurlarını tedavi etmektedir. Profesyonel güzellik merkezi tarafından uygulanması gereken Bloomea uygulama adımları daha detaylı ele alınacak olursa;

  • Makro Eksfoliasyon: İlk aşama, ilk inovasyon olarak da bilinmekte olup bu aşamada en önemli nokta sterilizasyondur. Cilt tedavisini sağlarken hijyen sorunundan kaynaklı herhangi bir cilt problemi oluşturmamak adına cihaz başlıkları değiştirilmekte ve zümrüt uçlar yenilenmektedir. İlk seansın ilk aşaması genellikle hafif geçirilmekte olup bu aşamada sadece sürtünme hissedilir. Diğer aşamalarda katmanların derinine inilebilir.
  • Mikrovibrasyon: İkinci inovasyon aşaması olarak ifade edeceğimiz bu aşamada vibrasyon terapisi başlatılmaktadır. Terapi sırasında cildin ihtiyacı bulunan hyaluronik asit, elastan ve kolajen kullanılmaktadır. Zümrüt uçlar yardımıyla bu içerik cilte enjekte edilir ve yüksek frekans ile bu içeriklerin etki göstermesi desteklenir.
  • Işık Terapisi: Üçüncü ve son aşama olarak bilinen ışık terapisinde, 633 nm boyunda dalga boyuna sahip ışık kullanılmaktadır. Kontrollü olarak kullanılan bu led ışıklar ile hasarların giderilmesi, cildin tedavi edilmesi sağlanır.

Zümrüt Işıltısı Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Yenilikçi cilt bakımı uygulamalarından biri olan zümrüt ışıltısı, cildin ihtiyacı olan desteği ona sunmaktadır. Özellikle orta yaş sonrası duran cilt yenilenme sürecini destekleyerek cildin kendi kendini tedavi edebilmesini sağlamaktadır. Peki genel olarak zümrüt ışıltısı uygulamasının avantajları nelerdir?;

  • Hamilelik ve cerrahi operasyon sonrası oluşan yara izlerini tedavi eder.
  • Güneş lekesi görünümünü minimuma indirir.
  • Cilt çatlaklarını tedavi eder.
  • Gözenekleri sıkılaştırır ve kusurları kapatır.
  • Yaşlanmaya bağlı cilt sarkmalarını geciktirir.
  • Cilt pürüzlerini giderir.
  • Cildin daha sağlıklı, aydınlık ve yumuşak görünmesini sağlar.

Zümrüt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Zümrüt bakımı yaptıranlar arasında öncesi sonrası fotoğraflar incelendiğinde Bloomea uygulamasının etkisi bariz şekilde görülebilir. Bu olumlu ve destekleyici etkiden yararlanmak isteyen kullanıcılar için en çok merak edilen konuların başında zümrüt bakımı uygulamasının ne kadar süreceği geliyor. Tüm uygulamalarda olduğu gibi zümrüt bakımında da seanslar, seans süreleri ve etki, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Zümrüt bakımı seans sayısı ortalama 4 – 5 aralığındadır. Seans uzunluğu 30 – 60 dk arasında olmakla birlikte seans süreleri ve uygulama hakkında detaylı bilgi için profesyonel bir merkez ile görüşme yapmak gerekmektedir.

Kimler Zümrüt Bakımı Yaptırabilir?

Zümrüt bakımı faydalarından yararlanmak isteyenler için öncelikle, bu uygulamaya uygunluk test edilmelidir. Cilt yapınız ve genel vücut sağlığınız, tedaviye uygunluk için ilk incelenen kriterler arasındadır. Herhangi bir ciddi rahatsızlığınız söz konusu değilse Bloomea zümrüt ışıltısı yaptırabilmeniz mümkündür. Genellikle yüz başta olmak üzere el, boyun ve dekolte için uygulanan bloomea, bu bölgelerde sarkma, çatlak, leke ve yaşlanma sorunu yaşayan kişisel tarafından tercih edilmektedir. Siz de genetik ya da çeşitli çevresel faktör kaynaklı cilt problemleriniz için zümrüt ışıltısı ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. 

 

Menü