EVDE CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

EVDE CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

Stresli ve yoğun çalışma temposu içerisinde kadınların kişisel bakımına gittikçe özen gösterdiği bir dönem yaşamaktayız. Cildinize bakım yapmak, rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerle evinizde de mümkün.

Sağlıklı ve güzel görünmek için cilt bakımınıza özen gösterirken yapılacak ilk işlem, cildin ve yüzün temizlenmesidir. Bunun için nemlendirici yüz temizleyici jellerden yararlanabilirsiniz. Bu ve buna benzer güvenebileceğiniz ürünlerle yüz temizliği yapmanız oldukça kolay. Bunun için İzmit güzellik merkezimiz ve Sakarya güzellik merkezimize gelebilir, cilt bakımı tavsiyeleri alabilirsiniz.

Tavsiye : C Vitamini Cilde Faydaları

Evinizde Uygulayabileceğiniz Cilt Bakımı Tavsiyeleri

• Cilt bakımının yanında güzel ve sağlıklı bir görünüm için diş sağlığınıza da özen göstermek sizleri mutlu edecektir.
• Cildin gözeneklerini arındırmak ve cildin üzerindeki siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunu engellemek için tonikleme işlemi de uygulanabilir. Kimyasal içermeyen sağlıklı sular (gül suyu gibi) da tonikleme işleminde kullanılabilir. Pamuk yardımıyla gül suyuyla yüzünüzü silmek ve 10-15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulamak rahat ve ferah hissettirecektir.
• Sağlıklı ve güzel görünmek için evde yapacağınız cilt bakımı işlemlerinden biri de nemlendirici krem kullanımıdır. Cildinizin nemli ve besleyici; güvenebileceğiniz kremler yardımıyla bir onarıma girmesi, cilt bakımınızı bir üst seviyeye çıkaracaktır. Cilt yapılarının farklılığına bağlı olarak farklı kremler kullanımı ya da cildinize uygun kremlerin neler olduğunu öğrenip bu işlemi uygulamak sizler için çok daha doğru bir tercih olarak düşünülebilir.
• Cildinizdeki siyah noktalardan evde yapacağınız işlemlerle kurtulmak da mümkün. Bunun için cildinizin gözeneklerini açmak durumundasınız. Cildinize buhar uygulaması yaparak siyah noktalarınızdan arınabilirsiniz. Bir tencereye yarım-bir litre kadar su koyup kaynatın ve tencereyi ocaktan alın. 10-15 dakika kadar yüzünüzü tencereye belli bir mesafe koyarak buhara tutun. Cildiniz yumuşayacak ve gözenekleriniz açılacaktır. Sonrasında cildinizdeki siyah noktalarınızı, cildinizi tahriş etmeden temizleyebilirsiniz.
• Sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak için cildinize bakım yapmanın yollarından biri de yüzünüzdeki ölü hücrelerden cildinizi arındırmaktır. Bunun için de en iyi yöntem, dairesel hareketlerde bulunarak yüzünüze uygulayacağınız peeling olacaktır. cildinizdeki yağlı bölgelere daha fazla ağırlık vererek uygulayacağınız peelingten sonra yüzünüzü ılık bir havlu ile silmeniz yeterli olacaktır.

Tavsiye : Evde Doğal Peeling Yapımı

izmit cilt bakım
sakarya cilt bakım
sakarya güzellik merkezi

[ kocaeli cilt bakımı ] [ sakarya cilt bakımı ] [ izmit cilt bakımı ] [ kocaeli güzellik merkezi ] [ sakarya güzellik merkezi ] [ izmit güzellik merkezi ]
Menü