Kaş Pudralama Tekniği

Az kaşlara sahip olan ya da kaşlarının seyrekleştiğini düşünen kişiler için hem doğal görünümü sağlayıp hem de seyrek kısımların bitkisel içerikli ürünlerle doldurulduğu bir tekniktir. Pudralama kaş tekniği ile daha gür kaşlar elde edilebilir. Ancak uygulaması ve kalıcılığı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Yine de seyrek kaşlara sahip olan kişileri, kaş boyama zahmetinden uzun bir süre kurtarmaktadır. 

Kaş Pudralama Nasıl Uygulanır ?

Seyrekleşen kaşlara yönelik olarak kalıcı makyaj uygulamalarında microblading gibi yöntemler vardır. Kaş pudralama tekniği bunlardan farklı olarak boşlukları doldurarak gür bir görünüm kazandırır. Bitkisel ve antialerjik ürünlerle yapılır. Kaş kontürü uygulamasına benzer olmakla birlikte kalıcılığını kullanıma bağlı olarak 2 yıla kadar sürdürebilir.  

  • Kaş kontür pudralama tekniği sık iğnelemeyle yapılır. Ancak bu uygulama öncesinde kişiye uygulanan kaş tasarımı yapılır. Kaş ve göz yapısına göre işaretlemeler yapılır. 
  • Cilt tipi ve rengine göre işlemde kullanılacak renk belirlenir.
  • İşlem bölgesi anestezi etkili kremlerle temizlenir.
  • Kişiye özel iğnelerle uygulama gerçekleştirilir. 
  • Sık iğnelemeyle yapılan kalıcı kaş pudralama tekniği, PhiBrows pigmentlerinin alt tabakalara inmeden üst tabakada kalmasını sağlar. 
  • İşlem öncesinde ve işlem sırasında anestezik kremler sürüldüğünden kişiler acı hissetmezler.
  • İki seans ile işlemler tamamlanır.
  • İki seans arasında 1 aylık bir süre bırakılır.

Kaş Pudralama Uygulaması Kimlere Yapılır ?

Kaş Pudralama da dikkat edilmesi Gerekenler de vardır. Bu işlem herkese yapılabilir olarak bilinir. Ancak seanslara başlamadan önce uzmana kronik sağlık problemlerinize dair bilgi vermeniz tavsiye edilir. Hamilelik ve emzirme döneminde olanlara, kan pıhtılaşması vb. sorunlar yaşayanlar için ideal olmayabilir. Bunun dışında ise seyrek kaşlara sahip olan herkes bu işlemle doğal ve daha dolgun kaşlara sahip olabilir.

Bunun dışında elbette sadece seyrek kaşlara sahip olan değil, kaşlarında istedikleri görünümü elde etmek isteyenlerde bu tekniği tercih edebilir. İzmit güzellik merkezi Nouvelle Vie’den işlemle ilgili daha fazla detay öğrenebilir ve pudralama kaş tekniği fiyatları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Kaş Pudralama İşleminin Kalıcılık Süresi

Pudralama kaş tekniği yaptıranlar işlem sonucunda gözle görülür harika sonuçlara erişebilir. Ancak bu işlemin kalıcılığı herkes için aynı olmayabilir. Burada etki eden birçok unsur vardır. Kişinin sauna, solaryum, güneşlenme alışkanlığı ile sigara vb. tüketimlerine bağlı olarak kalıcılık süresi değişkenlik gösterir.

Genelde bu işlem 2 seans ile sonlandırıldığından en az 6 ay ile 1 yıl arasında değişen bir süreçte kalıcılığını korur. Kaş Pudralama sonrası kişiler uzmanların belirttiği unsurlara dikkat ederse kalıcılık süresi biraz daha uzun olabilir. 

Birçok kişi bu noktada “ pudralama kaş mı kıl tekniğimi “ sorusunu sorabilir. Kıl tekniğinde tek tek kıl işlemesi kolay gibi dursa da zordur. Hem doğal görünüm isteyen hem de yağlı

 karma ciltler için pudralama tekniği önerilebilir. Kıl tekniği de normal ve kuru ciltler için uygun olmaktadır. 

Pudralama İşlemi Sonrası Bakım

Kaş pudralamadan sonra ilk 1 hafta bölge iyileşme süreci gösterir. Seanstan yarım saat sonra nemli pamuk yardımıyla işlem bölgesi silinir. Bu işlem bölge tamamen temizlenene kadar tekrar edilir. Yara oluşumu olmaması için nazikçe yapılır. Her işlemde temiz pamuk kullanılır.

İlk bir hafta yüze su değdirilmemesi gerekir. İşlem bölgesi kuru kalmalıdır. Kaş Pudralama Zararları olmasa da işlemde sonra hijyenik önlemler alınmalıdır. Uzmanların kişinin cilt tipine uygun önereceği temizlik ve nemlendirici kremleri düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu iyileşme süresini de azaltacaktır. 

Kaş pudralama öncesi sonrası olarak seanstan hemen sonra bakıldığında biraz kızarıklık olabilir. Ancak bu görünüm 1 hafta gibi bir sürede kaybolur. Bu süre sonunda su ile kaşları temizlemeyi bırakıp nemlendirici bakımını yapmaya devam edebilirsiniz. 

Direkt cilt tabakasına işlem yapıldığında seanslardan sonra 1 aylık bir süre lazer epilasyon, kaş aldırma, sauna, hamam, güneşlenme, solaryum veya terletici egzersizlerde uzak durulması gerekir.

 

Menü