Lazer epilasyon yapılırken nelere dikkat edilir?

Lazer epilasyon yapılırken nelere dikkat edilir diye merak ediyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak tüm soru işaretlerinizi siliyoruz. Lazer epilasyon hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklıdır, bunlar en çok tercih edilme sebepleridir. Lazer epilasyon, kadın ya da erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlar ve klasik yöntemlere kıyasla acısızdır. Doğru cihazlarla ve uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl yapısı incelenerek ne tür bir cihaz kullanılacağı seçilir ve kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi verilir.

Lazer epilasyon sonuçları hormonal duruma, yaşa, tüy rengine, tüyün kalınlığına, ten rengine, cinsiyete, yapılan bölgeye, lazer epilasyon cihazının cinsine ve kullanılan dozlara göre değişir. Hormon bozukluğu olanlarda sonuçlar nispeten daha geç ve daha zor alınmaktadır. Diğer taraftan hormon bozukluğunun yarattığı tüylenme fazlalığını gidermek için lazer epilasyon en faydalı sistem olarak kabul edilir.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka merkezdeki uzmana kullanılan ilaçlar ve geçirilmiş hastalıklar (özellikle cilt hastalıkları) hakkında bilgi verilmelidir. Lazer epilasyondan yaklaşık 4 hafta öncesine kadar ağda, cımbız gibi yöntemlerle kılların alınmamış olması gerekir. Başarılı bir lazer epilasyon için kıl kökünün tahrip edilmesi gerektiğinden kılı kökünden koparan bu tarz işlemler yapılmamalıdır. Tüy sarartıcı maddeler kullanılmamalıdır.

Lazer epilasyon süresince güneşe çıkılmamalıdır, aksi takdirde cilt lekelerine neden olabilir. Eğer güneşe maruz kalmak zorundaysanız kesinlikle en az 30 faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

Pıhtılaşma sorunu olan hastalara ve gebelere kesinlikle lazer epilasyon uygulaması yapılmamalıdır. Bundan dolayı lazer epilasyon öncesinde özel bir hastalık var ise uzman kişiye veya doktora danışılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgede dövme var ise bu bölge üzerine yapılamamaktadır. Bu sebepten dolayı yaptıracağınız bölgede dövme olduğunu kesinlikle söylenmelidir.

Lazer işlemi yapılan bölgeye epilasyon sonrasında 1 hafta peeling veya kese gibi tahriş edecek uygulamalarda bulunulmamalıdır.

Lazer epilasyon yapılırken nelere dikkat edilir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Menü