Protez tırnak nedir?

Protez tırnak nedir Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz.Protez tırnak işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Protez tırnak, son yıllarda en popüler güzellik uygulamalarından biri olmuştur. Tırnaklara güçlü ve estetik bir görünüm sağlar. Protez tırnağın 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; dipping, jel ve akrilik çeşitleridir. Uygulanan çeşidi her ne olursa olsun protez tırnak uygulaması takma tırnak uygulamasından çok daha kolay uygulanmaktadır. Aynı zamanda yaptıran kişinin kendi tırnağıymış gibi görünür.

1)Dipping Tırnak

Bu yöntem akrilik uygulamasına benzemektedir. Ancak akrilikten ayrılan yönü kokusuz ve mat olmasıdır. Dipping uygulamaları sonucunda tırnak görünümü mat olmaktadır.

2) Akrilik Tırnak

Protez tırnak uygulamalarından en yaygını akrilik tırnaktır. Özel bir toz ve özel bir sıvı kullanılarak uygulanan bu protez tırnak uygulaması bir diğer çeşit olan jel tırnak uygulamalarından farklıdır. Bu teknik daha çok kırılgan ve zayıf tırnaklara uygulanan ve çabuk kırılan tırnak yapısına sahip kişiler için ideal bir protez tırnak uygulamasıdır. Jel tırnak uygulamalarına göre doğal görünüm oranı daha az olsa da oldukça dayanıklıdır ve istediğiniz uzunlukta yapılabilir. Sıvı ve toz karışımı ile yapılan akrilik tırnak, tırnağın boş kısımları doldurularak uygulanır, tırnağın tümünü kaplar ve uygulamadan sonra havayla temas ettikçe sertleşir. Böylece bütünsel bir görünüm elde edilir. İşlem sırasında keskin bir koku oluşabilmektedir ancak uzmanlarca bunun uzun süreli olmadığı ve kişinin tırnaklarına zarar vermediği söylenmektedir.
Akrilik protez tırnaklar diğer çeşitlere göre daha dayanıklıdır, kolay kolay kırılmazlar ve ojelerin kalıcılığı daha fazladır.

3)Jel Tırnak

Bu yöntem tırnağa özel bir jel uygulanarak yapılan daha kalıcı ve daha doğal bir duran bir yöntemdir. Jel protez tırnak tekniği tırnak yapısı daha sağlam kişilere uygulanır. Doğal görünümünün yanında temiz, kusursuz ve estetik bir görünüm sağlar.
Jel protez tırnak yönteminde tırnağa uygulanan özel jel madde kendi başına ve çabuk kuruyan bir madde değildir bu sebeple özel ışın yöntemleri ile kurutulur. Özel ışınlar ile kurutulan bu jel, tırnak üstüne sürülür, tırnağın boş ve ince kısımları ile eşitlenir ve form verilir.
4 haftaya kadar kullanılabilen jel tırnaklar akrilik tırnağa göre daha ince yapıdadır ancak akriliğe göre daha fazla tercih edilmektedir. Kalıcı oje özelliği ile el ve ayak tırnaklar için sıklıkla tercih edilip, kullanılmaktadır.

Protez tırnak işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Menü