Akne Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Akne, hem kadın hem de erkeklerin, hayatlarının bir bölümünde yaşamış olduğu cilt sorunudur. Özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan bu sorun, farklı sebeplerle de ciltte meydana gelebiliyor. Yüz bölgesinde sıklıkla görülmekte olup bunun dışında göğüs, omuz ve sırt bölümlerinde de belirebilmektedir. Bakterilerin sebep olduğu bu cilt sorunu, sağlık problemlerinin yanı sıra cilt güzelliğine gölge düşürmesi açısından da kişileri rahatsız eder. Bu sebeple akneli cilt bakımı işlemleri ile bu sorunlara çözüm bulunması amaçlanır. Peki akne bakımı nedir? Akne bakımı nasıl olmalıdır?

Akne Nedir?

Aynaya baktığınızda bazı problemlerle karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu problemler arasında en sık karşılaştığımız sorun genellikle akne şikayetleridir. Akne, gözeneklerin tıkaması ve ter bezlerinin iltihaplanması sonucu oluşur. Kırmızı ve siyah renkte görülebildiği gibi beyaz akne problemiyle de karşılaşılabiliyor. Cilt üzerinde noktalar halinde görülmekte olup özellikle sivilce oluşumu sonrası bu lekeler kalıcı hale gelebiliyor. Genel olarak kabul gören ve bilinen akne türleri arasında; papül, püstül, nodül lezyonları ve kistlerdir. Her bir akne türünün görünüm ve tedavi ihtiyacı farklı olabilmektedir. Kusursuz bir cilt için en önemli problemlerden olan aknelerden, doğru bir tedavi süreci ile kurtulabilmek mümkün. Akneli cilt bakım rutini oluşturarak ya da profesyonel destek alarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Akne Oluşumu ve Sebepleri

Özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan akne sorunu, ileriki yaşlarda da çeşitli sebeplerle ortaya çıkabiliyor. Akne oluşumu ve sebeplerinin ilki, hormonlar olmaktadır. Baskın hormonların hızla artması, sebum üretimini de artırarak cildin yağlanmasına sebep olur. Yağlanma sorunu ise akne oluşumu için zemin hazırlar. Cildin yeterince temizlenmemesi, yağlı ve havasız kalması sonucu gözenekler tıkanarak iltihaplanma oluşur. Akne oluşum sebepleri arasında genetik faktörlerin yanı sıra dış etkenlerde oldukça önemli sebeptir. Özellikle hava kirliliği, yeterince temizlenmeyen cilt, makyaj kalıntıları vs. cildin nefes almasını önleyerek gözenekleri tıkar ve akne oluşumuna sebebiyet verir.

Akne Bakımı Nasıl Yapılır?

Akneli cilt görünümünden, akne bakımı ve doğru tercih ettiğiniz akneli cilt bakım ürünleri ile kurtulabilirsiniz. Peki akne bakımı nasıl yapılır? Akne bakımının ilk ve en önemli aşaması cilt temizliğidir. Cildin derinlemesine temizlenerek uygulanacak ürünlere açık olması sağlanır. Bir sonraki adımda tonik ve serum uygulamaları gerçekleştirilir. Bu uygulamalar, cilt içerisine iyice emilmesi için çeşitli cilt bakım aletleri ile cilde enjekte edilir. Bunun dışında her cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanarak cildi nemlendirmek en önemli adımdır. Akneli ciltler için nemlendirici ve kuru ciltler için nemlendirici içerikleri farklı olmaktadır. Akne bakımında en önemli noktalardan biri uygun tonik, serum ve nemlendirici tercihi yapmaktır. Akne bakımı sonlandırıldıktan sonra güneşe doğrudan temastan kaçınmalısınız.

Akne Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır?

Akneli cilt bakımı, her yaştan her kişiye uygulanabilecek bir işlemdir. Ergenlik döneminde aktif ve yoğun sivilce problemi yaşayanların yanı sıra belli sebeplerle akneli cilde sahip olan herkes, akne bakımı uygulamalarından yararlanabilir. Evde akneli cilt bakımı uygulamalarının yetersiz kaldığı durumlarda kişiler, medikal cilt bakım uygulamalarına yönelmektedir. Kocaeli güzellik merkezi tarafından uygulanan akne bakımı uygulamaları ile istenilen sonuca en etkili şekilde varılıyor. Bu süreçte detaylı bir cilt analizi gerçekleştirilmekte olup her cilt için özel bir tedavi süreci ilerletilir. 

Akne Cilt Bakımı Fiyatları

Profesyonel güzellik uygulamalarından biri olan akne bakımı, akneli cilt sorunu ile mücadele eden kişiler için önemli bir kurtarıcı olmaktadır. Özel ürünlerin ve cihazların kullanıldığı bu tedavi yöntemi, kişiler arası farklılık gösterir. Bu sebeple akneli cilt bakımı fiyatı hakkında net bir rakam verilmesi doğru değildir. Kişinin cildine, kullanılacak ürünlere ve tedavi sürecine göre değişen bu fiyatlar, oldukça geniş bir skalaya sahip olabiliyor. Bu sebeple uygulama ve fiyat hakkında detaylı bilgi için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Akne / Sivilce Bakımı Ne Kadar Sürer?

Akne tedavisi hakkında kişilerin aklında birçok soru işareti bulunuyor. Özellikle, akne/sivilce bakımı ne kadar sürer? sorusu, en çok merak edilen konulardan biridir. Cilt problemlerinden en kısa sürede kurtulmak isteyen kişiler için özel olarak sağlanan bu tedaviler, birden fazla seans ile gerçekleştirilmektedir. Seans sayısı ve seans süreleri; aknenin yapısına, yoğunluğuna ve derinliğine göre değişiklik gösterebiliyor. Bir diğer merak edilen nokta ise sivilce varken cilt bakımı yapılır mı? sorusudur. Elbette, sivilceli ciltlerde akneli cilt bakımı yapılabiliyor. Sivilcelerin temizlenmesi ve aşırı yağlanmayı önlemesi açısından akneli cilt bakımı uygulamaları gereklidir.

 

Menü