Striort Çatlak Bakımı

Cilt problemleri herkeste farklı şekilde kendini gösterir. Ciltteki lekelenmeler, renk tonu eşitsizlikleri, cilt çatlakları ve kırışıklıkları günümüzün en fazla duyduğumuz cilt sorunları haline gelmiştir. Çatlak oluşumu nedenleri itibariyle çok sayıda faktörün bu problemlere sebebiyet verdiğini söyleyebiliriz. Bu problemlere karşı günümüzde hem sağlık hem de estetik anlamında Striort Çatlak Bakımı gibi birçok tedavi yöntemi de geliştirilmekte ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Cilt Çatlaklarının Oluşum Nedenleri

Pürüzsüz, sağlıklı bir cilde herkes sahip olmak ister. Ancak günümüz şartları itibariyle ciltte yaşadığımız sorunlar artmaktadır. Hareketsiz bir yaşam tarzı, sigara kullanımı, ani kilo kayıpları, hamilelik süreci, yaşlılık, hava kirliliği, dengesiz beslenme. Ve bunlara benzer sayabileceğimiz birçok etmen cilt sorunlarını beraberinde getiriyor. “Çatlak nedir?” sorusuyla birlikte oluşum nedenleri arasındaki bağlantıda orantılıdır. Yaşlılık, az su tüketimi, ani kilo kayıpları, hareketsiz yaşam tarzını ele alacak olursak, tüm bunlar sonucunda metabolizmanın yavaşlayıp vücudumuzun gerekli mineral ve vitaminleri almamasına neden olur. Bu durum da cildin elastik yapısını kaybetmesine yol açarak çatlak ve sarkmalara neden olabilmektedir.

Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cilt çatlakları için bu zamana kadar çok sayıda ürün üretilmiştir. Ancak bunlar gözle görülür derecede fayda sağlayamamıştır. Teknolojik gelişmelerle birlikte günümüzde cilt çatlakları tedavisinde de başarılı sonuçlara götürecek yöntemler geliştiriliyor. Gözle görülür başarılı sonuç veren Striort Çatlak tedavisi uygulaması da bu anlamda tercih edilen bir yöntem olarak karışımıza çıkıyor. Tedavi öncesinde hastada uygulanacak bölgeye anestezi etkili krem sürülür. Ardından cilde uygulanacak solüsyonlar ve Fibroderms cihazının vakumlu başlığı yardımıyla ciltte ileri-geri hareketler yapılır. Ağrısız bir işlemdir.

Striort Çatlak Tedavisi İle Ne Amaçlanmakta?

Striort çatlak tedavisinde kişinin problemine uygun olarak hedefler belirlenir. Fibroderms cihazı ile birlikte yapılan işlemler sonucunda cildin kolajen dokusu hızlandırılır.
Cildin alt derisi bu işlemlerle kalınlaştığından istenilen elastik ve pürüzsüz görünüm elde edilir. Çatlak tedavisi her ne kadar kırışıklık ve çatlak amaçlı olsa da cilde sıkılaşması yönünde de katkı sunabilmektedir. Çatlakları yok etmede yüzde 80’i geçen bir başarı oranının belirlendiği bu yöntem, yan etki göstermemesi ve güvenli olmasıyla da gözde bir yöntem haline gelmiştir.

Çatlak Tedavisinin Uygulama Bölgeleri

Çatlak oluşumu, bölgeler ve çatlak oluşum nedenleri farklılar gösterebilir. Striort çatlak tedavi yöntemi de buna bağlı olarak farklı bölgelere uygulanacak şekilde tasarlanmıştır. Cilt çatlaklıklarını daha yoğun olarak yaşadığımız basen, kalça, kol, karın, göğüs gibi bölgelerde güvenle uygulanabilmektedir.

Striort Çatlak Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenli ve ağrısız bir işlem olan striort çatlak bakımı tedavisinde hastaların seans öncesi ve sonrasında dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunmakta. Bu işlem gebelik ve emzirme döneminde olan annelere, regl dönemlerinde olanlara ve uygulama bölgesine daha önce cerrahi bir müdahalede bulunanlara yapılamamaktadır. Seans öncesinde mutlaka uzman birine danışılarak işlemlere başlanmalıdır. Tedavi sonrasında da rutin bazı bakımlar ve dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Hastalar seans sonrasında güneş ışığından mümkün olduğunca kaçınmalı, yüksek korumaya sahip güneş kremi kullanılmalı, bol su tüketimi yapılmalı, yağlı ve gluten içeren gıdalardan uzak durulmalı sauna veya hamam gibi yerlere gidilmemelidir.

Nouvelle Vie Güzellik Merkezi Farkıyla Çatlaklarınıza Veda Edin!

Cildinize ihtiyacı olan sağlığı ve estetik görünümü sağlayabilmeniz için gerekli olan uzman kadro, hijyen ve uygun çatlak tedavisi fiyatları avantajını sizlere sunan Nouvelle Vie Güzellik Merkezi, Striort cilt çatlak tedavisinde de başarılı sonuçlarıyla yüzünüzü güldürecek. Nouvelle Vie farkıyla çatlaklarınıza veda etmek için merkezimizi ziyaret edebilir, uzmanlarımızın görüşleri doğrultusunda sizin için en doğru tedaviye kısa sürede başlayabilirsiniz.

Menü