Bölgesel Zayıflamada En Etkili Yöntemler

Güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak hepimizin hayalidir. Sizin için en ideal ve sağlıklı kiloya ulaşmak adına çok farklı yöntemleri deneyebilirsiniz ancak bazen çok farklı sebeplerden dolayı bu çok da mümkün olmayabilir. Özellikle genetik faktörler, hamilelik gibi etmenler istenilen kiloya ulaşmayı zorlaştırabilir. Bu gibi zorlayıcı kilolardan kurtulmak için bölgesel zayıflama yöntemleri size yardımcı olur. Günümüzde gelişen sağlık teknolojisiyle birlikte dengeli ve sağlıklı beslenmenin daha fazla rağbet görmesi, bu yöntemlerden alınan başarılı sonuç oranını da artırmıştır. Bölgesel zayıflama nedir ve en etkili yöntemleri isterseniz gelin daha detaylı olarak ele alalım. 

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kimi kişilerde kilo alımı belirli bir vücut bölgesinde daha fazla olabilir. Bu duruma birçok kişi şahit olmuştur ya da bu durumu yaşıyordur. Göbek bölgesinde herhangi bir şeyi olmayıp basen, kalçadan kilo alanlar ya da sadece göbek bölgesinden kilo alanlar vardır. Eğer genetik olarak kilo almaya da müsaitlerse bölgesel olarak fazla kilolar rahatsız edici olabilir. Ancak bölgesel zayıflama sayesinde bunlar da artık tarih oluyor. Bu kadar etkili olan bölgesel incelme nedir, hangi durumlarda ve kimler tercih edebilir sorusunda çok farklı durumları ele alabiliriz. Öncelikle bölgesel incelme denilen uygulama, vücudunda basen, kol, bacak, kalça, göbek gibi kısımlar fazla kilolar, yağlar için geliştirilmiştir. Sadece zayıflama etkisi de göstermeyen uygulamaları mevcuttur. Buna bir örnek de selülit tedavisi olabilir. Hem selülit görünümünü yok eder hem de bölgesel incelmeye yardımcı olur. Aynı şekilde g5 ile zayıflama, radyofrekans ile zayıflama ve kavitasyon ile zayıflama gibi yöntemler bulunur. 

Bölgesel Zayıflama Süreçleri

Bölgesel zayıflama süreci olarak bahsedilen bu yöntemlerden en doğru olanın belirlenmesi ve hazırlık sürecidir. Sürecin en başında uzman tarafından vücut analiziniz yapılır. Yağ oranı belirlenir, kronik rahatsızlıklarınız ile birlikte hangi yöntemin olacağına karar verilir. Ayrıca kimi uygulamalar tek seansta size etki edebilirken başka bir kişide bu birden fazla seans gerektirebilir. Bildiğiniz gibi bölgesel zayıflama göbek ve vücudun farklı alanlarına yapılıyordu. İşlem uygulanan alana göre de bu etki değişebilir. Mesela kol sarkması daha az seans ile çözüme kavuşabilirken bu durumda göbek veya basenler için aynı olmayabilir. işlemin belirlenmesi sonrasında teknolojik cihazlar eşliğinde seanslar başlar. Bunlara ek olarak kişilerden hareketli yaşam ve sağlıklı beslenmeyi tercih etmeleri de beklenir. 

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

Fazla kilolarınızdan kurtulmak adına diyet uygulayabilir ve spor yapabilirsiniz. Ancak bazı genetik faktörler dahilinde bunlar çok etki göstermezse bir uzman kontrolüyle bölgesel zayıflama uygulamaları tercih edilebilir. Bu aşamada karşınıza çok farklı seçenekler çıkacaktır. Aralarından sizin için hangisinin uygun olduğunu belirlemek adına bir doktor, uzman kontrolü sağlamanız önceliğiniz olmalıdır. Gerekli vücut analizi, tahlil gibi işlemler sonrasında eğer işleme uygunsanız herhangi bir yan etki olmadan başarılı sonuçlar almanız mümkün olacaktır. Bölgesel zayıflama uygulamalarına gelecek olursak, yöntemler şunlardır;ölge

  • Kavitasyon: Özel cihaz yardımıyla vücutta yüksek basınçlar oluşturarak yağ yakımını harekete geçirir. Vücutta iz bırakmaz ve en etkili yöntemlerden biridir.
  • Radyo Frekans: Ses dalgaları üreten bir makine yardımıyla vücuda uygulanır. Bölgesel zayıflama dışında selülit, sivilce izleri gibi tedavilerde de tercih edilir.
  • Lenf Drenaj: Özel makinesiyle birlikte vücuttaki ödem ve toksinleri, idrar yoluyla vücuttan atmaya yardımcı olmaktadır
  • Pasif Jimnastik: Vücutta belirlenen bölgelere bağlanan pedler yardımıyla radyo dalgaları (düşük voltajlarda elektrik) verilir. Böylelikle yağ yakımı ve kasların çalışması hızlandırılır.
  • G5: G5 zayıflama ve selülit giderme noktasında en fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bu uygulamada vücutta belirlenen bölgeye belirli aralıklarla ritmik titreşimler verilir. Bu sayede biriken ödemler ve laktik asitler vücuttan atılmış olur.
  • Power Plate: Rehabilite ve sporcuların da çokça tercih ettiği bu yöndem vücuda belirlenen frekanslar titreşimler gönderilir. Sporla eşdeğer bir etki yaratır. Masaj, kemik erimesi, kas kaybı, masaj ve selülit tedavisi alanlarında da çok etkilidir.
  • Soğuk Lipoliz: Vakum yardımıyla vücutta yağ kütleleri yakalanır ve soğutma işlemi uygulanır. Bu işlemle birlikte biriken yağlar parçalanarak vücuttan atılması kolaylaşır.
  • Liposuction: Cerrahi müdahale gerçekleştirilen bu işlemde de vücuttaki fazla yağlar ameliyatla alınır. 

Bölgesel Zayıflama İçin Kaç Seans Gerekir?

Özellikle bölgesel zayıflama ile zayıflayanlar iyi bilirler ki istenilen etki hemen bir seansta olmayabilir. Çünkü bölgesel incelmeyi gerçekleştirebilmek için farklı metotlar vardır. Kişiden kişiye tercih edilecek uygulamalar değişiyor. Kişilerin sahip olduğu vücut kitle indeksi, yağ oranı, hastalık geçmişi vb. durumlar göz önüne alınarak da tedaviye ve seans sayısına karar verilir. Bu işlemler öncesinde mutlaka bir doktor ve uzman görüşünün alınması da gerekir. 

Bölgesel Zayıflama İşlemlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Fit bir vücut isteyen herkes bölgesel zayıflamanın vaat ettiği başarıyı cezbedici bulabilir. Bu yöntemlerin elbette faydası var. Ancak başarı sadece bu işlemlerin uygulanmasıyla bitmez. İşlemlerle birlikte kişilerin günlük su tüketimini aksatmaması, düzenli bir egzersiz programına sahip olması, dengeli beslenmesi ve tekrardan yağ oluşumuna etki edecek yiyecek ve içeceklerden uzak durması gerekir. Kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de “Bölgesel zayıflama ile kaç kilo verilir” olmaktadır. Belirttiğimiz gibi bu durum tamamen kişinin kendine uygun yöntemi tercih etmesi ve öncesi ile sonrasında uzmanların önerilerine dikkat etmesiyle etkisini sağlar. 

Menü