Buz Lazer Yaptırmak İçin 4 Sebep

Buz lazer, yeni nesil epilasyon yöntemlerinden biridir. Buz yöntemi ile, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmak amaçlanma olup; ağrı ve acı minimize duruma indirgenmekte olan bir yöntemdir. Buz lazer yaptırmak için 4 sebep bile yeterli olmaktadır. O sebepler;

1 – Ağrısızdır

Buz  epilasyon ile cilt renginden bağımsız olarak tüylerden kurtulabilmek mümkündür ve hassas bölgelerde de uygulanmaktadır. Minimize limite indirgenen ağrı ve acı hissinin sırrı ise, buz başlığıdır. Soğutucu özelliği sayesinde kıl folikülü hasar gören gördükten sonra ortadan kalkar. Aynı zamanda bu süreçte uygulama alanına komşu yapı ya da cilt dokusu herhangi bir hasar görmemektedir.

2 – Acısızdır

Uzun yıllardır kullanılan lazer teknolojileri, yetersiz ve kişileri memnun etmeyen bir durumdu. Bu durumlara bağlı olarak her cilt tipine uygulanamayan ya da fazla acı hissi oluşturduğu için başarılı sonuçlar elde edilememiştir.

Ancak yeni nesil lazer epilasyon sistemi Buz Lazer, etkili bir şekilde ciltte pürüzsüz bir etki oluştururken, kıl köklerini dondurarak azaltan veya yok eden etkin bir yöntemdir. Buz lazer epilasyon ten renginizin ya da kıl renginizin açık, koyu olması fark etmeksizin elde edilen sonuç yüz güldürücüdür. Buz lazer epilasyon aynı zamanda soğutucu mekanizması sayesinde acısız bir yöntemdir.

3 – Hızlı ve Etkili Sonuç

Buz Lazer, en konforlu son teknoloji epilasyon yöntemlerinden biridir. Kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip yöntem, istenmeyen kıllar için kesin çözümdür. Buz Lazer, sahip olduğu patentli teknolojilerle tüm cilt ve kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir.

80’den fazla ülkede uygulanan Buz Lazer ülkemizde de seçkin klinik ve hastanelerde uygulanmaktadır.

4 – Daha İnce Tüylerde Etkili

Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde  en iyi sonuçlar koyu renkli tüylere sahip ve açık tenli kişilerde alınmaktadır. Bunun sebebi lazer enerjisinin kıla rengini veren renk pigmenti tarafından emilmesidir. Çok ince ve çok açık renkli tüyler (beyaz, gri ve kızıl) prensip olarak lazer epilasyon tedavisine yanıt vermezler. Ancak günümüzde Buz Lazer teknolojisinin gelişmesi ile birlikte daha geniş bir kıl yelpazesine lazer epilasyon yapılabilmektedir.  Buz Lazer az da olsa renk pigmentine sahip açık renkli kıllarda ve ince tüylerde de etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Bronz tende de güvenle uygulanabilen Buz Lazer, yaz ayları dahil tüm mevsimlerde uygulanmaktadır.

Buz Lazer ayva tüylerinde aktivasyon yapmaz, bu nedenle yüz bölgesinin lazer epilasyonunda en çok tercih edilen yöntemdir.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizlere telefon ile ulaşabilir veya WhatsApp hattımıza yazabilirsiniz.

Yazımızda bahsettiğimiz buz lazer yaptırmak için 4 sebep hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Menü