Canlılık Katan Dudak Vitamini Uygulaması

Vücudumuzdaki en ince deri tabakasının yer aldığı dudaklarda sinir hücreleri yüzeye oldukça yakındır. Sinir hücrelerinin yüzeye yakınlığı ve derinin ince olması gibi sebeplerle dudak rengi genellikle pembemsi ve kırmızı tonlardadır. Ancak çeşitli dış faktörler, bu rengin açılmasına sebep olabilir, hatta kuruma ve çatlamalar görülebilir. Özellikle kış mevsiminin yaklaşmaya başlaması, hava değişimleri ve yaş ilerlemesi gibi sebepler, dudakların sağlıklı görünümüne gölge düşürebilir. Bu gibi durumlar için geliştirilen dudak vitamini tedavisi ile dudaklar beslenir ve bakımlı görünümüne ulaşması sağlanır. Dudak vitamini nedir? gibi merak edilen 

Dudak Vitamini Nedir?

Daha bakımlı ve doğal bir görüntüye sahip dudaklar için son zamanlarda kadınların trend güzellik uygulaması dudak vitamini olmaktadır. Peki dudak vitamini nedir? dudak vitamini uygulaması nasıl yapılır? Dudakların ihtiyacı olduğu vitaminlerin dudak içerisine enjekte edilmesi işlemi, dudak vitamini uygulaması olarak tanımlanabilir. 

Dudak vitamini içeriğinde başta hyaluronik asit olmak üzere çeşitli besleyici vitaminler yer almaktadır. Sönmüş ve canlılığını yitirmiş dudakların yeniden canlanmasını sağlayan bu uygulama, konforlu olması ve gösterdiği etki ile dolgu işlemlerinin dışında en çok tercih edilen dudak uygulamasıdır. 

Dudak vitamini ile dolgu arasındaki fark incelendiğinde her iki uygulamanında cerrahi bir işlem olmadığı ancak dudak vitamini tedavisi sonrası dudakların daha doğal olması ve ekstra hacim kazandırılmaması söz konusudur. Dudak dolgusu mu dudak vitamini mi konusunda kararsız kalanlar, dudaklarının sahip olmasını istediğiniz görüntüye göre kararını verebilir.

Dudak Vitamini Faydaları

Yaşın ilerlemesi, hava değişimleri ve çeşitli dış faktörler sonucu dudaklarınız cansızlaşabilir. Kullanılan kozmetik ürünlerinin çok kısa süreli etkiler sunması, kadınları iğnesiz dudak vitamini uygulamasına yönlendirmektedir. Dudak vitamini faydaları arasında; 

  • Enjekte edilen karışım içerisinde bulunan hyaluronik asit sayesinde dudak üzerinde bulunan deformasyonlar minimuma indirilir.
  • Besleyici içeriği ile dudakların ihtiyaç duyduğu vitamin kazandırılır.
  • Enjekte edilen besleyici içerik ile kuru, pul pul olmuş ve çatlamış dudaklar yerine nem kazanmış yumuşak bir dudak derisi elde edilir.
  • Solgun ve rengini kaybetmiş dudaklar, dudak vitamini sonrası canlı, parlak ve sağlıklı görünüme ulaşır.

Dudak Vitamini Nasıl Uygulanır?

Son derece konforlu bir işlem olan dudak vitamini uygulaması, alanında uzman kişiler tarafından özel cihazlar ve steril bir ortamda gerçekleştirilir. Herhangi bir yan etki ve olumsuz durumla karşılaşmamak adına uygulama yaptıracağınız merkezin güvenilirliğinden emin olmalısınız. Dudak vitamini kimler yapabilir sorusunda herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan herkesin uygulamadan yararlanabileceği cevabı verilebilir. Uygulamaya karşı sorun teşkil eden herhangi bir durum yoksa dudak vitamini uygulamasına geçilir. Dudak vitamini uygulama aşamaları aşağıdaki gibidir;

  • Uygulama öncesi anestezik krem uygulanarak tedavinin konforu artırılır.
  • Krem etkisini göstermeye başladığında uygulamaya geçilir.
  • Tek kullanımlık steril iğneler ile dudak için besleyici içeriğe sahip solüsyon dudağa enjekte edilir.
  • Uygulama yaklaşık 10 dk sürer ve işlem sonrası hasta, günlük yaşamına dönebilir.

Dikkatini Çekebilir > Sakarya Lazer Epilasyon

Dudak Vitamini Acıtır Mı?

Mikroiğneler ile uygulanan dudak vitamini acısız ve ağrısız güzellik uygulamalarından biridir. Acı ve ağrı eşiği düşük hastaları tarafından merak edilen dudak vitamini acıtır mı sorusu için, hissedilen acı ve ağrı hissinin çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Elbette işlem öncesi uygulanan anestezik kremin, uygulama konforunu arttırdığı ve acı hissini ortadan kaldırdığını belirtmeliyiz. Uygulama sonrası kişinin hassasiyetine göre dudakta hafif düzeyde morluk ya da ödem oluşabilir. Ancak çok kısa bir sürede bu ödem gerileyerek canlı ve sağlıklı dudak görünümü ortaya çıkar. Dudak vitamini uygulaması ve dudak vitamini fiyatları hakkında detaylı bilgi için Kocaeli Güzellik Merkezi adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulama Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Belli Olur?

Uygulamanın etkileri ve uygulamanın kalıcılık süresi dudak vitamini yaptıranlar arasında genellikle değişiklik göstermektedir. İşlem sonrası dudakta etkileri gözle görülür bir biçimde fark edilecektir. Elbette uygulama sonrası ödem ve morarmaların azalmasıyla 2 – 3 gün içerisinde normal ve sağlıklı görünüme ulaşabilirsiniz. Vitaminin etkileri 6 – 12 ay arası değişebildiği gibi kişinin yapısı, yaşam tarzı, kullandığı ürünler ve çevresel şartlara göre bu süre farklılık gösterebilmektedir.

 

Menü