Cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt bakımı nasıl yapılır diye düşünüyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Profesyonel cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Ölü hücreler cilt yüzeyine itilerek ciltte kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi siyah nokta (komedon) sivilce ve akne (lezyonlu sivilce) oluşumuna da neden olur. Bu yüzden her cildin profesyonel cilt bakımına ihtiyacı vardır. Klinik cilt bakımında bu ölü hücreler ve cildin aşırı yağ salgısından oluşan artıkları ciltten uzaklaştırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır.

Profesyonel cilt bakımının en önemli adımı gereken tüm analizlerin yapılarak cilt bakımına başlanmasıdır. Yapılan testler neticesinde yalnızca cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımlar cildinize uygulanarak gereksiz olan uygulamalar yapılmamış olur. Bu şekilde cilde uygulanması muhtemel bir yanlış uygulamanın da önüne geçilmiş olur. Aynı zamanda bu analizlerin yapılması, hem maddi hem de zaman kaybının önüne geçilmesini sağlar.

Cildimizin sağlığı ve güzel görünmesi için, temizlik ve bakımına özen göstermek gerekir. Yaşla birlikte oluşacak kırışıklık ve yıpranmalar cilt bakımı ile önlenebilir.

Cilt bakımında ancak profesyonel kişilerin bakımı yapması ile iyi sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır.  Nouvelle Vie Güzellik Merkezinde cildinizi profesyonel ve güvenilir ellere teslim edebilirsiniz.

Peki, ama profesyonel cilt bakımı ile ne gibi sonuçlar elde edilebilir? Bu sorunun cevabı aslında yine kişinin kendisinde gizlidir. Çünkü yapılacak cilt bakımı, kişinin yıpranan cildinin onarımı ve daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlayacaktır. Kişi cilt bakımına ne kadar özen gösteriyorsa yapılan cilt bakımı uygulamaları da o denli kısa sürede etkisini gösterecektir.

Kişinin cilt ve problemlerine göre değişse de cilt belirli aralıklarla da bakım uygulamaları ile yenilenmesi gerektiği için en ideal zamanın yıl içerisine dağıtılması gerektiği belirtilmektedir.

Cilt bakımı sonrasında;

Ciltte oluşan yağlanma ve kurumaların önüne geçilecektir.

Cildiniz daha sağlıklı sıkı ve genç bir görünüme kavuşacaktır.

Yoğun stres gibi sebeplerden dolayı oluşan kırışıklıklar ortadan kalkacaktır.

Cildin üzerindeki ölü deri kalktığı için daha canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşulur.

Cildinizin güzelliğini maskeleyen makyaj uygulamalarına artık ihtiyacınız kalmayacaktır.

Siyah noktalar, akne, sivilceler ve daha birçok cildinizin güzelliğini gölgeleyen lekelerden kurtulmak mümkündür.

 

Cilt bakımı nasıl yapılır hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Menü