Hollywood Cilt Bakımı

Kadınlar, aynaya baktıkları her an kendini bakımlı ve güzel görmek istiyor. Elbette her kadın güzel görünse de bazı kusurlar cildin ışıltısını söndürebilir. Bu ışıltıyı geri kazanmak Hollywood cilt bakımı ile mümkün. Cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakımları tek aşamada gerçekleştiren bu bakım yöntemi ile bir Hollywood yıldızı gibi parlayabilirsiniz. Üstelik cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayan ve cildi ölü derilerden temizleyen Hollywood bakımı ile cilt sorunlarına bağlı olarak gelişen çeşitli sorunlar minimuma indirilir. Ayrıca Hollywood cilt bakımı denildiği zaman akla gelen işlem olan Hydrafacial, Hollywood bakım ile birlikte anılmaktadır. Özel cihazlarla gerçekleştirilen hydrafacial uygulaması ile cildinizi kusursuz görünüme ulaştırmak ister misiniz?

Hollywood Cilt Bakımı Nedir?

Her cilt tipi için kullanılan bu yöntem, kadınların yanı sıra erkeklerinde son dönemlerde tercih ettiği işlemler arasında sayılır. Peki Hollywood cilt bakımı nedir? Öncelikle cilt için birçok önemli faydası bulunan bu cilt bakım yöntemi, cildin kaybolan ışıltısını geri kazanmasına yardımcı olur. Klasik cilt bakım işlemlerinden farklı olarak detaylı işlemleri kapsar. Vakumlu özel cihazlarla cilt derinlemesine temizlenerek süreç başlatılır. Çeşitli nemlendirme ve besleme solüsyonları ile cildin ihtiyaç duyduğu içerikler cilde kazandırılır. Bu aşamalarda son teknoloji cihazlardan yararlanarak uygulanan solüsyonların etkisi artırılır. Uygulama sonrası ışıldayan bir cilt elde edilir. Makyaj yapmanıza dahi gerek kalmayan Hydrafacial cilt bakımı ile Hollywood ışıltısı sunulmaktadır.

Hollywood Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Bilindiği üzere tüm cilt sorunlarının temelinde tıkanık gözenekler ve yeterince temizlenmeyen cilt tabakası yer alır. Hollywood cilt bakımı ne işe yarar? sorusuna vereceğimiz öncelikli cevap, cildin derinlemesine temizlenmesi ve tıkanık gözeneklerin açılması olacaktır. Bu sayede cilt, bakım ve uygulamalara açılmış hale gelir. Gözenekler açılarak içerisinde bulunan yağ ve kir gibi istenmeyen tabaka ciltten uzaklaştırılır. Hollywood cilt bakım ile cildinizin nefes aldığını hissedebilirsiniz. Uygulanan yüksek anti-aging peptitler ve antioksidan serumlar ile karşılaşılan cilt sorunları minimuma indirilir. Özellikle mevsim geçişlerinde tercih edilen hydrafacial Hollywood cilt bakım işlemleri ile aşırı yağlanma, kuruluk, kırışıklık ve lekelenme sorunlarının önüne geçilir. Düzenli uygulama seansları ile kalıcı bir cilt parlaklığına kavuşabilirsiniz.

Hollywood Cilt Bakım Nasıl Yapılır?

Kapsamlı bir cilt bakım uygulaması olan Hollywood cilt bakımı, diğer yöntemlerden farklı olarak detaylı bir bakım sürecidir. Bu süreçte uygulanan yöntemler ve kullanılan içerikler, cilt için yüksek etki sağlamasıyla bilinir. Hollywood cilt bakım uygulamaları her cilt tipi için tercih edilmekte olup her cilt tipinde farklı içeriklerde ürünler kullanılarak en başarılı sonuçlara ulaşılması hedeflenmektedir. İzmit Güzellik Merkezi tarafından gerçekleştirilen işlemlerde;

 • Kuru Cilt Tipi: Genellikle kırışıklık sorunu yaşanan bu cilt tipinin en önemli ihtiyacı nemdir. Yoğun nem sunan tedavi protokolü ile en etkili uygulamalar gerçekleştirilir.
 • Yağlı Cilt Tipi: Bu cilt tipinde en önemli konu sebum dengesini korumaktır. Cildi aşırı kurutmadan yapılan uygulamalarla sebum dengelenir. 
 • Karma Cilt Tipi: Uygulanacak serum ve ürünlerin oldukça önemli olduğu bu cilt tipinde yüzün farklı bölgelerinde farklı ihtiyaçlar oluşmaktadır.
 • Hassas Cilt Tipi: Detaylı yapılan cilt analizi ile cildin hassasiyet gösterdiği konular belirlenir ve tedavi süreci planlanırken bu noktalar göz önünde bulundurulur.

Hollywood Cilt Bakımı Aşamaları

Tek seansta cildinizi canlandıran Hollywood cilt bakımında cildin ihtiyacı olan tüm işlemler gerçekleştirilmektedir. Elbette süreç aşamalı olarak ilerlemekte olup Hollywood cilt bakımı aşamaları arasında; 

 • Temizlik: Bu aşamada vakum sistemi ile derinlemesine temizlik işlemi gerçekleştirilir.
 • Hydrapeeling: Elmas başlıklı cihazlarla gerçekleştirilen hydrapeeling aşamasında cilt gözenek, leke ve akne izlerinde olumlu sonuçlar elde edilir. 
 • Serum İnfüzyonu: Bu aşamada cildin ihtiyaç duyduğu içerikler serumlarla sağlanmaktadır. Kuru ciltler için hyaluronik asit içeren serumlar tercih edilirken yağlı ciltler için sebum dengeleyici ürünlere ağırlık verilmektedir.
 • Nemlendirme: Bu aşamada yüksek etkili nemlendirme ürünleri kullanılarak cilt rahatlatılır ve kaybettiği parlaklığı geri kazanır.
 • Led Terapi: Led terapi işleminin uygulandığı son aşamada mavi ışık ve kırmızı ışık teknolojisinden yararlanılır. Bu sayede akneye neden olan bakteriler yok edilir ve kolajen lifleri uyarılarak cilt sıkılaşır.

Hollywood Cilt Bakımının Faydaları

Özellikle Hollywood cilt bakımı yaptıranlar başta olmak üzere birçok kişi, uygulamanın faydalarını merak etmektedir. Son teknoloji cihazların, doğal içerikli serum ve yüksek etkili nemlendiricilerin kullanıldığı Hollywood cilt bakımı faydaları arasında;

 • Cildi derinlemesine temizlemesiyle birlikte gözeneklerin açılmasını ve toksinlerin atılmasını sağlar.
 • Cildin, siyah ve beyaz noktalardan arındırılmasını sağlar.
 • Kaybolan elastikiyeti artırır ve dayanıklılık sağlar.
 • İnce çizgilerden oluşan kırışıklık görünümünü minimuma indirir.
 • Sebum dengesini koruyarak yağlanmayı azaltır.
 • Güneş lekeleri başta olmak üzere akne ve cilt lekelerini azaltır.
 • Cildin kaybettiği nem, vitamin ve mineralleri geri kazanmasını sağlar.
 • Cilt sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefler.
Menü