Lazer Epilasyon İçin En Doğru Aylar

İstenmeyen tüy probleminden sonsuza kadar kurtulmak ister misiniz? Bunun için en konforlu ve kalıcı çözüm tabiki lazer epilasyon uygulaması olmaktadır. Ancak lazer uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusu. Özellikle, işleminin yapılacağı döneme dikkat ederek lazer epilasyon sonrası herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimalinizi minimuma indirebilirsiniz. Lazer Epilasyon dönemini belirleyen en önemli unsur tabiki güneştir. Güneşten korunarak daha konforlu bir süreç geçirmeniz mümkün. Bunun için doğru mevsimi tercih etmelisiniz. Peki lazer epilasyon için en doğru aylar hangileridir? Elbette lazer işlemi için tavsiye edilen en doğru mevsim güneşin daha az ortaya çıktığı ve yakıcı olmadığı sonbahar ve kış aylarıdır. 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışınlarının, istenmeyen tüy probleminde kullanılmaya başlamasından itibaren lazer epilasyon uygulamaları gelişme göstermiştir. Her kıl ve cilt tipine uygun şekilde geliştirilen lazer epilasyon cihazları ile, tüy probleminde başarı oranı yükselmiştir. Kıl köklerinin tahrip edilmesi esasına dayalı olan bu yöntemde, tüyler kalıcı olarak ortadan kaldırılır. Cilt için kanıtlanmış bir zararı bulunmayan epilasyon uygulaması, günümüzde hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Siz de acılı ve zahmetli tüy alma işlemlerinden sıkıldıysanız, lazer uygulamaları hakkında bilgi alabilir ve doğru zamanda uygulama yaptırmaya başlayarak pürüzsüzlüğün keyfini çıkarabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Güneş Etkisi

Günümüzde güneş ışınlarının olumsuz etkisi giderek artmakta ve çeşitli cilt sorunlarına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple dermatologlar, lazer epilasyon gibi cilt hassasiyetini artıran uygulamaların yapıldığı döneme dikkat çekiyor. Lazer epilasyon seanslarının güneşin yoğun etkiye sahip olduğu yaz mevsiminde gerçekleşmesini önermeyen dermatologlar, yaz mevsiminde yapılan uygulamalarda güneş kremine vurgu yapmaktadır. Güneş kremi kullanımı oldukça önemli bir etkiye sahip olup cildin güneşten etkilenmesini minimuma indirmektedir. Çeşitli güzellik uygulamalarının cilt üzerinde deformasyona dönüşmemesi ve leke ya da tahriş gibi sonuçlarla karşılaşmamak adına yaz aylarında yüksek etkili uygulamalardan kaçınmalısınız.

Lazer Epilasyon İçin En Doğru Zaman

İstenmeyen tüyler için kalıcı çözüm sağlayan lazer epilasyon, son dönemlerde en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. Kadınlar için adeta kurtarıcı bir uygulama olmakla birlikte erkek lazer epilasyon işlemleri de yoğun tüylenme problemlerinde hızlı ve etkili çözüm sağlar. Bu uygulamalardan yararlanmak isteyenler, özellikle buz lazer ile dört mevsim işlem yaptırma ayrıcalığından yararlanabilir. Ancak özellikle yaz ayları, lazer epilasyonu yaptırmak için tavsiye edilen mevsim değildir. Lazer epilasyonu için en doğru zaman, ilkbahar ve sonbahar olmakla birlikte kış aylarıdır. Bu sayede cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilirken aynı zamanda yaza tertemiz bir giriş yapabilirsiniz. 

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Lazer epilasyonun avantajları ve kolaylığı, kişilerin dikkatini çeken en önemli konudur. Bununla birlikte bu avantajlardan yararlanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar mevcut. Öncelikle, uygulama yaptırmak istediğiniz güzellik merkezinin güvenilirliğinden emin olmalısınız. Lazer epilasyon fiyatları ve yüksek kalite ile beklentinizi karşılayacak güzellik merkezinde başarılı hizmet alabilirsiniz. Steril ortam, son teknoloji cihazlar, uygun fiyat garantisi ve doğru zamana dikkat ederek istenmeyen tüylerinizden etkili biçimde kurtulabilirsiniz. 

Tavsiye : Lazer Epilasyon Yapılırken Nelere Dikkat Edilir

Kadınların ve Erkeklerin En Çok Uygulama Yaptırdığı Bölgeler

İstenmeyen tüyler, geçmişten günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemi olmuş durumda. Özellikle yoğun çalışma temposuna sahip kişiler, zamandan ve emekten tasarruf sağlayacak yöntemlere rağbet göstermekte. Bu noktada lazer, geniş uygulama alanları ve kalıcılığı ile beklentileri karşılamaktadır. Her beklentiye ve ihtiyaca hitap eden lazerde kadınların en çok tercih ettiği uygulama bölgeleri yüz, bikini bölgesi, koltuk altı, bacak ve kollar olmaktadır. Erkek lazer epilasyon bölgeleri ise genellikle sakal üstü, boyun, göğüs, sırt ve omuzlar başta olmak üzere tüm vücut olabilmektedir.

Menü