Protez tırnak nasıl yapılır?

Protez tırnak nasıl yapılır diye düşünüyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Protez tırnak işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Protez tırnak; her el ve tırnak cinsine uygulanabilir. Protez tırnak yaptıracak kişilere öncelikle tırnaklarının yapısında bir takma tırnak yerleştirilir. Fakat bu tırnak bütün yüzeye yapıştırılmaz. Uç kısmını kaplayacak şekilde uca doğru yapıştırılır. Tırnak yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın seviyesinde törpülenmesi gerekir. Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit hale gelmesi gerekir. Tırnak yüzeyi törpü ile eşitlendikten sonra akrilik kullanılır. Akrilik, jel ve dipping olmak üzere 3 çeşit uygulama vardır. Fakat en çok kullanılan akrilik işlemdir. Tırnak yüzeyine akrilik uygulamasından sonra; pürüzlü bir hale gelir. Bu yüzden tırnak yüzeyine tekrar törpü işlemi yapılmalıdır. Törpü yapılarak parlatılması sağlanır. Tırnaklarınız canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Bu işlem 1,5 saat sürebilir. Protez tırnak uygulandıktan sonra; 1 ay süre içerisinde yenilenmesi gerekir. Yenilenme yapılmasının nedeni; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bu yüzden tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmelidir.

Protez tırnak kendi tırnağının üzerine uygulanan uzun hazır tırnaklarıdır. Protez tırnak,asıl tırnağın üzerine  bazı koruyucu maddeler kullanıldıktan sonra uygulanır.protez tirnak kadınlar için çok kullanışlı olup tırnak uzatamayan kadınların rahatlık ile bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmasını  sağlar.

Protez tırnaklarından bir süre sonra sıkılan bayanlar olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda; yaptırdığınız yere giderek yardım alabilirsiniz. Uygulama yaptıkları malzemelerin benzerleriyle rahat bir şekilde, takma tırnakların yerinden çıkmasını sağlayabilirler. Takma tırnak çıkarıldıktan sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı değildir. İncelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendine gelecektir. Evde protez tırnak çözmek ve çıkarmak çok zordur. Bu işlem için üretilen özel sıvılar vardır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Protez tırnak işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Menü